bedaki na cesti

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ne, zmanjka nas kmalu. Polovis polovico taksnih pa policija nima dve leti za plače. Javno priznam, da sem se pred časom prav pogodil s policajem, da mi ni odvzel izpita na 100% prekoračeno hitrost v naselju.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Lepo. Ploskam:bruh::bruh::bruh::bruh:.
Policist je dejansko lahko izredno ponosen, saj se je v skladu z visokimi moralnimi standardi odločil, da na sodišču ne bo imel olajševalne okoliščine alkohola. Res, enako se bo zagovarjal kot običajen državljan.
Bravo.


Huh, v kakšni državi živim.
Saj veš da če si pri nas pijan je to olajsevalna okoliščina samo poglej tistega iz dunajske ceste. V bistvu se je zajebal ko je spizdil :evil:
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Pravna praznina. On je pocakal na kraju (naj bi ga odpeljal resilec) in tako mu ne morej ocitati pobega s kraja. Verjetno pa je vedel da mu bo odrejen strokovni pregled in je zato odsel iz bolnice preden bi mu ga lahko odredili.

to lahko vsak naredi, razlika je da je on ocitno vedel da je to opcija. Namrec ce ga ne bi odpeljal resilec bi mu lahko na kraju odredili strokovni pregled in ce bi potem pobegnil se steje kot da ga je odklonil oz ga ni opravil.

v tem primeru pa je na kraj oz v bolnico moral priti policist PO SDT (posebni oddelek specializiranega drzavnega tozilstva za pregon oseb s policijskimi pooblastili) in on odrediti pregled. Temu bi se lahko izognil s tem da bi odredil redni enoti naj osumljencu odvzame prostost (in mu tako omeji gibanje) vendar bi v tem primeru prislo do neenakopravne obravnave saj postopek obicajno ni tak (del z odvzemom prostosti).

zadeva je za policista itak “koncana” saj mu bodo 99% vrocili suzpenz in na sodiscu se bo zagovarjal kot obicajen drzavljan.
Torej je sedaj na delovnem mestu ?
Glede na to da je zapustil bolnico je verjetno zdrav in ne potrebuje zdravljenja - torej dela ?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Torej je sedaj na delovnem mestu ?
Glede na to da je zapustil bolnico je verjetno zdrav in ne potrebuje zdravljenja - torej dela ?
Ne vem. Ampak predvidevam da mu bo (ali pa mu je ze bil) suzpenz vrocen ob prvem stiku z vodstvom enote. Pac tega folka ki gre ven zaradi prekrskov (oz prometa) ne srecam in ne morem vedeti kaj je z njimi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Takole zgleda pa ce si na levem, pa se imas na sreco moznost umaknit desno. Sem na barju za ene 5 minut se ustavil, da sem opravil nekaj klicev (112...) pa skuliral se za naprej.
Vem da je bilo ze.velikokrat objavljeno in da je staro, ampak...
da jaz to nabašem...dol na prvi izvoz in v prvi kafilč na kavo za pol ure, da se mi noge nehajo trest :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Po prvih, še neuradnih podatkih, je do nesreče prišlo, ker je voznik osebnega vozila, ki je vozil iz smeri Duplice, nenadoma ter iz neznanih razlogov, zapeljal na nasprotni vozni pasi in čelno trčil v tovornjak. Voznik tovornjaka se je bližajočemu vozilu poskusil sicer izogniti vendar kljub temu, da je tovorno vozilo že povsem ustavil, silovitega trčenja vseeno ni mogel preprečiti.

Kako je lahko voznik osebnega vozila nenadoma zapeljal na nasprotni vozni pac, če je tovornjakarju uspelo popolnoma ustavit svoje težko tovorno vozilo?
Res se je nesreča zgodila kmalu za rondojem, če se gleda smer vožnje tovornjaka in posledično ta res ni mogel razviti kakšne posebne hitrosti a vseeno se tudi pri zgolj par deset km/h taka teža ne ustavi v trenutku. Če je torej voznik tovornjaka dejansko uspel ustavit svoje težko vozilo, je moral videti mercedesa na svojem pasu vsaj par sekund pred trkom kar pomeni, da voznik MBja ni zavil pred tovornjak nenadoma ampak je moral nekaj motovilitz že prej. Ali pa gre zdaj za buljenje v telefon, prehitevanje v neprimerni situaciji (kar se na tej lokaciji zaradi široke ceste zelo zelo rado dogaja) ali pa gre za kaj tretjega pa zaenkrat nisem zasledil še nikjer.


Iz prvih dveh fotk je jasno kje približno se je zgodila nesreča:

prometna-n-obvoznica-omv-2022-2.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-59.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-41-620x330.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-85.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-23-620x330.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-39.jpg
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.713
113
kod Džej-Zija
Kako je lahko voznik osebnega vozila nenadoma zapeljal na nasprotni vozni pac, če je tovornjakarju uspelo popolnoma ustavit svoje težko tovorno vozilo?
Res se je nesreča zgodila kmalu za rondojem, če se gleda smer vožnje tovornjaka in posledično ta res ni mogel razviti kakšne posebne hitrosti a vseeno se tudi pri zgolj par deset km/h taka teža ne ustavi v trenutku. Če je torej voznik tovornjaka dejansko uspel ustavit svoje težko vozilo, je moral videti mercedesa na svojem pasu vsaj par sekund pred trkom kar pomeni, da voznik MBja ni zavil pred tovornjak nenadoma ampak je moral nekaj motovilitz že prej. Ali pa gre zdaj za buljenje v telefon, prehitevanje v neprimerni situaciji (kar se na tej lokaciji zaradi široke ceste zelo zelo rado dogaja) ali pa gre za kaj tretjega pa zaenkrat nisem zasledil še nikjer.


Iz prvih dveh fotk je jasno kje približno se je zgodila nesreča:

prometna-n-obvoznica-omv-2022-2.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-59.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-41-620x330.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-85.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-23-620x330.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-39.jpg
Lahko bolezen (infarkt, slabost itd.) ali poskus samomora.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
To glede bolezni in take zadeve sem imel v mislih pod tretjo opcijo ja.

[bedak na cesti mode on]
Drugače pa sploh ne vem kako mu je uspelo tako naciljat tovornjak, ta cesta je povsem dovolj široka za 2 osebna in eno tovorno vozilo vštric, preverjeno v praksi pred leti, ko smo še divjali povsod kjer se je to dali ter tudi tam kjer se niti pribižno ni.
[bedak na cesti mode off]