bedaki na cesti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Zdaj vemo za to luknjo v zakonu. Ce se slucajno kdaj znjademo v kozi tega policaja, alteras ve kdaj uide iz bolnice..
Če si nasekan in vidiš policaja z loparčkom, zapelješ s ceste da improviziraš prometno nesrečo, se dela nezavestnega in si pokličeš rešilca. Na poti v bolnico pobegneš. Simpl. Smo že pred davnimi časi to prakticirali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Rešitev je sila preprosta. Vsakemu 3k kazni. Posnetke imajo samo še zakonodajo rabimo.
Tako so pri Severnih sosedih rešili vse.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Sprejem zakonodaje pa pri nas traja desetletje in vec. Pa ceprav bi obstojeca zakonodaja govorila o tem da se trava lahko suši za seno samo januarja.
Vsaj se desetletje bi jo morali susit januar.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Dokler se pri nas da kazni za prekršek, kjer voznika niso fizično ustavili, dokaj preprosto izogniti, nima smisla nabijati nekih kazni na osnovi posnetkov.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
To mi je bilo všeč v Omanu tam imajo kamere povsod tudi v križiščih. Vse prekrške ki jih posname kamera dobiš samo direktno na račun ki ga imaš na registrsko številko podobno kot bi rekel nas zvem.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Jep kolega bil v Dubaju, pravi tam te posnamejo in pokneko kazen ko keks....na easy in prav je tako.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Sami potomci komunajzerjev. Vi ste prav srecni taksnih ukrepov, ker se vam utrne solza na spomin na dobre stare case po vojni z mackom in kompanijo. Kaksni dokazi nekaj. Hop z lopato po betici.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
260
63
Floki in Jado sta tista popolna voznika, ki se 100 % držita CPP in tudi vseh ostalih predpisov v življenju in nikdar ne naredita nobenega prekrška, hote ali nehote, je tako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Sami potomci komunajzerjev. Vi ste prav srecni taksnih ukrepov, ker se vam utrne solza na spomin na dobre stare case po vojni z mackom in kompanijo. Kaksni dokazi nekaj. Hop z lopato po betici.
Ko bomo uspešno kaznovali vse prometne prekrške, bo raj na zemlji... Ne samo na zemlji, boga mi i šire... Če bi vsi ubogali zakone prometnih nesreč sploh ne bi moglo biti...

Petrovcu se pa smejite, ko naklada o kaznovalni strasti vseh, ki dobijo v roke oblast nad ta prvim sodržavljanom...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tocno tako. Ker ljudje nismo roboti. Vec nesrec je zaradi prekomernega upostevanja zakonov in strahu pred represijo, ki cpp v 90% je. Manj nesrec bo, ko ne bo vsak dobil izpita kot danes. Danes je polovica ljudi popolnoma nesposobnih upravljanja avtomobilov ampak dokler bo denar sveta vladar bomo še vedno številke pod pretvezo zakonov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in CLIO15

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Rešitev je sila preprosta. Vsakemu 3k kazni. Posnetke imajo samo še zakonodajo rabimo.
Tako so pri Severnih sosedih rešili vse.
Pri severnih sosedih imajo reševalno pot rešeno takole: Si zadovoljen? glej levo sliko za dvopasovno AC
 

Priponke

  • rettungsgasse Capture.JPG
    rettungsgasse Capture.JPG
    44,8 KB · Ogledi: 115

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Mah - nekdo bi moral uporabiti samo malo ZKP in v zakon, v člen, ki prepoveduje vožnjo in ustavljanje na odstavnem pasu, dodati: “razen, ko je to potrebno za oblikovanje reševalnega pasu”.
In to velja tudi za naše severne sosede, ker je tudi pri jih ista neumnost (prepoved ustavljanja na odstavnem brez izjeme) v zakonu.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
260
63
prvo leto daljnega 1997 ko sem naredil lzpit, sem 2x fasal kazen od takrat nič več ;)
Lepo, ampak tukaj ne gre za isto zadevo. Kolikokrat si dobil kazen nima direktne povezave s tem, kolikokrat si naredil prekršek. Upam, da to razliko razumeš?

Torej, bodi iskren do sebe in pomisli, kolikokrat narediš hote ali nehote kakršen koli prekršek oz. si v neskladju z zakonom, ne nujno samo CPP, kjer bi moral 100 % časa voziti tako kot avtošola na izpitni vožnji. Tega seveda ne počneš, a ne?

Zdaj pa si predstavljaj, da te za čisto vsak najmanjši prekršek (lahko je pozabljen žmigavec sredi noči ali pa stop znak, kjer se nisi na nulo ustavil, ali pa parkiranje "za pet minut" brez parkirne ure ali plačila parkirnine) vsakič dobijo in oglobijo. Boš še zmeraj tako pravičniško zagovarjal totalitaren nadzor in avtomatsko izdajanje kazni?

Ja, v Dubaju se okoli fijakajo z avti, kjer imajo vgrajene kamere in avtomatsko skenirajo tablice parkiranih vozil. Nimaš plačane parkirnine (četudi je pretekla za minuto), ni problema, bomo poračunali pri letni registraciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in tony