bedaki na cesti

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.421
644
113
Pri Krtini te je prehitel z 80-90? Koliko si potem vozil na AC? ali si ze zmotil pa bi moralo pisati 180-190?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.658
6.054
113
pri taščici
Vključeval sem se in se je tip po prehitevalnem pripeljal mimo. Kako dolgo je bil tam ne vem. Vem da smo ga potem kar nekaj časa čakali(do začetka posnetka skoraj) da se je premaknil nazaj na voznega, kljub temu, da sem mu držal luknjo pred sabo (al je bil še kdo pred mano ne vem več), levo pa itak nisem mogel prej iti, ker se je kolona za njim nabrala).
 
5. apr 2015
1.365
705
113
Ta v caddyju.. Me zanima kdaj mu lučke prižgejo, da ga ustavijo?? Ob taki vožnji je jasno, da ne vozi varno in lahko zdaj zdaj povzroči nesrečo. Kaj če bi se čelno zaletel, providarji pa lepo gledli zraven.. Kaki so postopki ustavitve, a morajo več časa spremljati ter zbirati dokaze, ker če je tako, ogrožajo nedolžna življenja.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.516
1.171
113
56. člen

(zahteve za uporabo pri merjenju hitrosti na podlagi sledenja)

(1) Za dokazovanje izmerjene hitrosti pri merjenju hitrosti na podlagi sledenja se šteje, da se na podlagi video zapisa naredi:

- slika vozila pri začetku merjenja,

- slika vozila na koncu merjenja in

- dodatna slika za identifikacijo vozila.

(2) Merjenje hitrosti z merilnikom hitrosti na podlagi sledenja se izvede na odseku dolžine najmanj 200 m pri hitrostih do 100 km/h in najmanj 500 m pri hitrostih nad 100 km/h.

(3) Merilno vozilo v času meritve ne sme prehiteti merjenega vozila.

(4) Na koncu merjenja mora biti razdalja med merilnim vozilom in merjenim vozilom enaka ali večja kot na začetku merjenja


http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV11722

Pomoje mu sploh niso merili hitrosti, v spodnji vrstici na Providi ni nič izpisano. Verjetno se policist sam odloči, kdaj in kako bo postopal (Apollo8?)
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.618
113
Ja? Po kakšnem časovnem obdobju pa ni več zaželjeno lepit ql filmčkov na tablo? :D
In če si ti to videl že 10 let nazaj pač še ne pomeni, da smo to videli tudi vsi ostali, poleg tega so pa take stvari čist OK tudi za večkratni ogled, umru od tega ne bo nihče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.333
942
113
Ma kaj ne bo. Prehiteval je, kaj je tu tako narobe. Kamioni se tako prehitevajo, se nikol nisi vidu? Katastrofa je ta milfa k se ji je ocitno na seanso mudilo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.960
3.075
113
Ma kaj ne bo. Prehiteval je, kaj je tu tako narobe. Kamioni se tako prehitevajo, se nikol nisi vidu? Katastrofa je ta milfa k se ji je ocitno na seanso mudilo.

Kaj bi lahko šele jaz pizdil ko so danes na vseh treh pasovih v klanec peljali tovornjaki vzporedno. In da to ni vse je en še na postajališču stal tako da na trenutek so bili 4 vzporedno
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
to bi moralo biti avtomatsko prepovedano, že tako gonijo 100+....AC so grajene za avte, ne za šleparje.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.516
1.171
113
Katastrofalno oviranje prometa:
https://www.slovenskenovice.si/bral...ila-po-vozniku-to-je-delal-na-primorki-178454
Ne vem kdaj se bodo ti vozniki navadili, da ce gredo pravi po (avto)cesti, da se je potrebno takoj umakniti.

Uuuu 1 minuto je oviral promet. Katastrofa.

Dejte no, kaj pa ko se na regionalki najde perla, ki se jajca 60 na 90 omejitve in ga ne moreš prehiteti ter se tako za njim voziš 20 minut. Verjetno bi v tem primeru bralka naredila samomor al kako?

Res ne razumem zakaj je folk tako nestrpen, sploh vozniki avtomobilov.....ni jim prav, če so na cesti kolesarji, tovornjaki, traktorji oz. katerikoli udeleženec, ki ni vsaj enako hiter. Vsi se nahajamo v skupnem sistemu, ki se imenuje promet in kjer so potrebna prilagajanja.

Potrebno se je navadit vozit defenzivno, takrat si šele dober šofer (ker premagaš svoj ego in znaš tudi stopit z gasa ;) ) in življenje je takoj lepše :)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.333
942
113
Tako je. Cist normalna situacija je tole. Prehitevanje. In AC so zal ali ne, tudi za kamione. Raje tam kot po regionalkah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.658
6.054
113
pri taščici
Koliko kazni, penalov itd plača šofer kamiona če bi takrat ko je prehitevan, spustil nogo z gasa za tistih 10 sekund?
Če imajo vsi omejitev 90, bi jaz prepovedal prehitevanje po ravnem. Ker tam so vsi bp na limitu. Če komu zmanjka v klanec tam se naj prehiteva (pa ob gostem.prometu spet ne čez vse tri pasove, naj levi ostane za tiste ki zmorejo več kot 90).
Skratka če je nekdo prepocasen na ravnem in se ga zato prehiteva , naj si uredi limiter.
Če je nekdo na ravnem prehiter (jadotovih "140") naj to uredijo policaji z izrednim TP.