bedaki na cesti

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.388
1.792
113
Sej na AC večinoma tudi avti prehitevajo tako kot tale kamijonček na videu. Tale "Hitrost ubija" se je kar nekak vsedla v ljudsko podzavest. Čakam samo da se en birokratek spomni da bi bilo najbolje da splošna omejitev zniža na 15 km/h. Vse v imenu varnosti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.908
9.602
113
Baba neumna. To je normalen pojav, in več ko je tovornajkov več je tega. Jebat ga, zato pa doma bit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Strpnosti manjka na cestah. Sramota za portal, ki je tak prispevek objavil brez tega dodatka uredništva. Kamion običajno prehiti enega ali dva "kolega" in je po minuti ali dveh levi pas spet prost.
Veliko več časa na avtocesti zgubim zaradi voznikov osebnih avtomobilov, ki:
1. varianta - zmrznejo, ko pridejo na prehitevalnem pasu do tovornjaka in začnejo vštric njega voziti 100 km/h. Strah, da jih bo velikan na levi pojedel. Vmes seveda zaspijo na prehitevalnem pasu, ker 100 metrov naprej je naslednji kamion.
2. varianta - se izza tovornjaka vključijo odločijo za prehitevanje in se mogoče zaradi variante 1 ne odločijo, da bi iz svojega avta iztisnili kako dodatno kljuse.
Ampak treba je potrpeti, na cilj se pride tudi ko se zaradi takih 10+ km vozim med 80 in 100 km / h. Pa na koncu niti ne veliko pozneje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.764
3.620
113
Kakšna sramota, daj ne pretiravaj. Celotna vsebina slovenskih novic je totalno kozlanje in takšen članek je popolnoma v skladu z njihovo uredniško politiko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

luka51

Guru
16. avg 2007
14.036
5.339
113
Koliko kazni, penalov itd plača šofer kamiona če bi takrat ko je prehitevan, spustil nogo z gasa za tistih 10 sekund?
šofer pelje v firmo xy kjer se razaga po načinu prvi pride prvi melje. Na AC ga prehitita 2 druga kamiona ki prideta na firmo 10 minu pred njim. Torej plača penal čakanja razklada dveh kamionov. Če ma srečo se to zgodi na koncu šihta in počaka pred firmo čez noč.
Za lažje razumevanje zakaj se ne spuščajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.613
9.280
113
šofer pelje v firmo xy kjer se razaga po načinu prvi pride prvi melje. Na AC ga prehitita 2 druga kamiona ki prideta na firmo 10 minu pred njim. Torej plača penal čakanja razklada dveh kamionov. Če ma srečo se to zgodi na koncu šihta in počaka pred firmo čez noč.
Za lažje razumevanje zakaj se ne spuščajo.
Bullshit.
Ko ga enkrat začne prehitevat je isti k... ali ga prehiteva 3km ali pa 500m, rezultat je enak in to, da je pred njim.
Morda sem enkrat videl, da je moral prehitevalec it nazaj za prehitevanega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
Koliko kazni, penalov itd plača šofer kamiona če bi takrat ko je prehitevan, spustil nogo z gasa za tistih 10 sekund?
Če imajo vsi omejitev 90, bi jaz prepovedal prehitevanje po ravnem. Ker tam so vsi bp na limitu. Če komu zmanjka v klanec tam se naj prehiteva (pa ob gostem.prometu spet ne čez vse tri pasove, naj levi ostane za tiste ki zmorejo več kot 90).
Skratka če je nekdo prepocasen na ravnem in se ga zato prehiteva , naj si uredi limiter.
Če je nekdo na ravnem prehiter (jadotovih "140") naj to uredijo policaji z izrednim TP.
Ne zmanjša hitrosti, ker ne gre za življenje in smrt. Sam vozim osebni avto 120km/h po tempomatu. Dnevno me prehiteva kdo s 122km/h. Nikoli mi na kraj pameti ni prišlo, da bi zato jaz nižal hitrost, da se ne ni nabrala kolona parih avtov za prehitevajočim. Še vedno smo vsi živi!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.613
9.280
113
Ne zmanjša hitrosti, ker ne gre za življenje in smrt. Sam vozim osebni avto 120km/h po tempomatu. Dnevno me prehiteva kdo s 122km/h. Nikoli mi na kraj pameti ni prišlo, da bi zato jaz nižal hitrost, da se ne ni nabrala kolona parih avtov za prehitevajočim. Še vedno smo vsi živi!
Car si.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.899
2.352
113
Pomurje
Saj ni v njem problem, ki vozi 120, problem je v onem ki vozi 122, vendar bi z lahkoto potegnil do 140 in prehitel v par sekundah.

Avto to zmore, šleper pa ne. Zato ni na mestu primerjava med avtom in šleperjem ko se prehiteva s 2km/h razlike.
V bistvu oba, ki prehitevata s 2+km/h zajebavata in ogrožata ostale udeležence v prometu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.613
9.280
113
Zakaj? Čisto prav ima. Vozi v gabaritih po svojem pasu. 120 je konec koncev cisto lepa hitrost.
Prehitevanje je ena od bolj nevarnih situacij na cesti, tudi na AC. In to, da imaš nesposobnega debila, ki te prehiteva z 2km/h en meter od tebe 1 kilometer, je nevarno. Ne zaradi drugih, ampak že zaradi sebe, bi sam spustil tempomat, da gre drugega ogrožat, ne mene.
Seveda pa bedaki, ki imajo po zakonu prav, tega njihovi možgani niso sposobni dojet. Imajo pa prav.
Isti k... kot ko ti gre nekdo z dolgimi nasproti in namesto, da bi mu le nakratko poblendal, mu užgeš dolge, ne bo te on zaj...
Ampak tak debil ne dojame, da se sedaj dva slepca peljeta en proti drugemu, ne samo en. Le kaj je bolj varno?
Da ne govorimo o tem, da če bi spustil tempomat (seveda, če nimaš zadaj gužve) in tako naredil uslugo tistim zadaj za debilom, to seveda tudi na kraj pameti butcem za volanom ne pride. Oni imajo po zakonu PRAV. In nikoli ne delajo napak, ki jih morajo morda drugi reševati.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
401
267
63
Po zakonu lahko tudi voziš po voznem pasu 89 km/h z osebnim vozilom. Ali pa še manj, če pod 65 km/h prižgeš vse štiri žmigavce.

Legalno? Absolutno.

Jebivetrsko do ostalih, ker "jaz itak vozim po pravilih", eden pa vozi še "2 km/h pravilneje od mene"? Fuck yeah.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.618
113
Po zakonu lahko tudi voziš po voznem pasu 89 km/h z osebnim vozilom. Ali pa še manj, če pod 65 km/h prižgeš vse štiri žmigavce.

Legalno? Absolutno.

Jebivetrsko do ostalih, ker "jaz itak vozim po pravilih", eden pa vozi še "2 km/h pravilneje od mene"? Fuck yeah.

Absolutno res ampak če se nekdo vozi po voznem pasu s 120, nekdo se ga pa odloči prehitevati z osebnim vozilom pri hitrosti 122km/h potem oviranja prometa res ne moreš pripisati vozilu na voznem pasu pa čeprav ne spusti noge z gasa in nadaljuje z vožnjo s 120km/h.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.613
9.280
113
Absolutno res ampak če se nekdo vozi po voznem pasu s 120, nekdo se ga pa odloči prehitevati z osebnim vozilom pri hitrosti 122km/h potem oviranja prometa res ne moreš pripisati vozilu na voznem pasu pa čeprav ne spusti noge z gasa in nadaljuje z vožnjo s 120km/h.
Seveda ne moreš. Saj sta se dva debila dobila. Tisti, ki prehiteva zaje... folk zadaj, tisti, ki je prehitevan, ima pa PRAV. Oba imata pa po zakonu prav. Zakon, ne? Ampak to še ne pomeni, da nista oba debila. Zakaj, sem pa že zgoraj razložil.

Se pa lepo vidi, kako kultura vožnje napreduje:cool:.
Desetletja nazaj si nekoga na regionalki dohitel in ti je na prvem mestu pustil prehiteti z upočasnitvijo in smernikom. Si pobipal nazaj in on požmigal z lučmi in evo ti, dva vesela voznika.
Sedaj nekoga dohitiš, te pa je.. v glavo s pospeševanjem na ravnini. Vse po zakonu. JAZ IMAM PRAV.:cool: Rezultat je pa, da sta dva živčna voznika na cesti. Le kaj je bolj varno. In kaj človeško.
 
  • Všeč mi je
Reactions: iii

Corvette

Majstr
6. nov 2008
401
267
63
Razumem, kaj želiš povedati in debatiramo lahko v nedogled. Nobenemu pa ne bo padla krona z glave, če tisti moment močneje poboža gas pri 122 km/h oz. za 10 sekund ugasne tempomat, da se promet prej spuca.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.613
9.280
113
Razumem, kaj želiš povedati in debatiramo lahko v nedogled. Nobenemu pa ne bo padla krona z glave, če tisti moment močneje poboža gas pri 122 km/h oz. za 10 sekund ugasne tempomat, da se promet prej spuca.
Točno to.
Ampak dopovej to debilom, vključno s temi v tej temi, ki v tem sploh ne vidijo težave, saj je VSE PO ZAKONU. Da bi pomislili na strpnost in varnost, to je pa že preveč.