Barvanje sobe - ideje?

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Še tri opcije, tokrat z belo barvo.







Ali bi postrani črta/črte vizuelno povečale sobo?
Any help from anyone?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
belo oranžna je meni lepa, mam tako spalnico
smile-1.gif
jupol trend marelična.

zeleno oranžno pa je vsaj meni za kozlat
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Pa seveda, imeti moraš dar, da narediš ravne črte.
smile-1.gif

Pri barvanju ob pleskarskem traku moraš biti previden.

Barvat moraš vedno pravokotno na trak, če vlečeš barvo s čopičem vzporedno s trakom pride do izlivanja barve pod trak in posledično nastanejo packe in neravne črte. Vaja dela mojstra.

Ko pobarvaš pustiš trak malo na steni, da se barva posuši potem pa odlepiš.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Z belo je dosti lepše, osebno preferiram navpične črte. Te poševne mi nekako neestetsko delujejo..."krneki stil".
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ah jebat ga, saj ena pakunga je za +20m2, to je pa že kar nekaj....res pa te barve niso poceni
rolleyes-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ksz....

rabil bi en dober program da bi si narisal sobe, če bi blo mogoče v 3d načinu...samo trick je da bi rabil en simpl program, neki takega kar uporabljajo v lesnini al pa ostalih trgovinah, ker daš mere notr, pa ti v 5 minutah na simpl način zrišejo kaj bi približno skupaj pasal.


a gdo ve za kak tak program uporabljajo ?


Hvala
roza.gif
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Ah jebat ga, saj ena pakunga je za +20m2, to je pa že kar nekaj....res pa te barve niso poceni
rolleyes-1.gif

ok kok je to ne poceni? js sm dala za mojo 49,99€ točno...za 10l
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Se mi zdi da je ena škatla Jupol Trenda 16€, ampak ne me za besedo držat. Kok L pa tud ne vem, zdele ni belilna sezona
wink-1.gif
 

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
Mogoče še kakšen nasvet, kako se lotit pleskanja pri adaptaciji? Staro stanovanje bo treba popleskat. Nekje sem brala, da moraš it dvakrat z razredčeno belo (redčeno s čim?) potem pa z želeno bravo. Tle imate več izkušenj.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Prvotno zamišljena ideja za računalniško sobo:


No takole je pa izpadla ideja v realnosti, itak soba še ni dokončana ker manjka luč, pisalno mizo sem naročil, knjižna omara, zavese oziroma žaluzije... v grobem pa je narejeno.
Barva je precej živa, ker sem hotel da poživi. Prej sem leta živel v monotonih depresivnih barvah tako da bo tole verjetno pravi power boost.

img2186.jpg


Še premišljujem ali bi nad trosed narisal črn feng-shui kitajski znak ali ne....
img2183.jpg

Spravljanje tega kavča v sobo (1.nadstropje) je bla pa tudi cela misija. Na koncu sva ga s fotrom spravila skozi okno, dvignila sva ga na škripec, za dvigovanje bremena sva pa uporabila kar Fiat Pando 4x4. Škoda da nisem uporabil fotoaparata za dokumentiranje ker je bla to cela komedija.
hysterical-1.gif


img2184.jpg
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Zadevo sem videl v živo in lahko rečem samo to da je še lepše kot na sliki. Lepo si se potrudil. Te bom izkoristil ko se spravim drugo leto prenavljat sobo.
wink-1.gif


LP M
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Jah je še kar živa barva, mogoče malo preveč (čeprav na sliki izgleda dosti bolj kot je v resnici). Kako leto ali dve bom imel takole kot je dokler se ne naveličam barve, potem pa spet kaj novega.

Se pa takole z igranjem kar dosti naučiš, naslednji sobi (dve spalnici) bom sigurno kaj drugače naredil.
 

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
Oooo, ful lepo pobarvana soba! Posebej mi je všeč detajl vtičnic, čeprav ne vem, če je to varno (?), ampak znaka nad sedežno pa jaz ne bi delala. Ne vem, no ...

Spirit, a se ti tko, profesionalno s tem ukvarjaš? Se te da za kakšen nasvet pocukat za rokav?