Barvanje sobe - ideje?

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Jaz sem hotela barvati z rdečo, vendar se za to barvo nisem odločila ravno zaradi majhnosti sobe, ker rdeča bi jo še bolj pomanjšala. Jaz tudi ne bi kombinirala barve z drugo barvo, z izjemo bele.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Moja soba pa je ogromna. Moja soba v hiši je skoraj tako velika kot najino stanovanje v Mb.
bonk.gif
Tako da z optično pomanjšavo ne bi bilo problema. Bi pa vseeno malo kombinirala barve, če ne zaradi drugega, ker strop in pa del, kjer je speljan dimnik skozi mojo sobo, ostaneta bela (že obložena s stiroporjem). Itak pa bi bila osnova ena barva, potem pa samo kakšne malenkosti (črte ali kakšne druge oblike) v drugih barvah. Če bi bilo preveč tega, bi bilo že kičasto.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Jaz imam veliko sobo, prideš k meni pa bova skupaj ustvarjala.
grims-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
idi malo pogledat jupol trend barve. meni so se skoraj vse dopadle, na koncu sva se odločla za marelično in nama ni žal
smile-1.gif

313740-09032008128.jpg
 

Priponke

  • 313740-09032008128.jpg
    313740-09032008128.jpg
    47,8 KB · Ogledi: 441

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Okay, tud js si bom v prihodnosti omislila popolnoma nov dizajn sobe (selitev) pa bi mi prav prišlo nekaj nasvetov.

Stene bi imela v omledno lila barvi, skoraj barva sivke. Kam naj stopim kupit barvo, da bo kvalitetna (cena ni toliko pomembna) -katera firma?
Soba je tudi precej prostorna (okej, res je da je še prazna, ampak itak imam namen imet urejeno vse v minimalistiki -pohištvo bo belo).
Zanima me še, če je možno, da se vidijo prehodi ko barvaš steno (približno tako kot če slikaš z vodnimi barvicami na papir in se potem vidi prehod -nekje bolj temno, drugje manj) ali je to samo moj strah?
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
če se pr men tega ni zgodil, ko sem dala eno butasto modro gor(skor bela) pa sama štrihala sobo...pol se vrjetno ne vid prehodov
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Stene bi imela v omledno lila barvi, skoraj barva sivke. Kam naj stopim kupit barvo, da bo kvalitetna (cena ni toliko pomembna) -katera firma

Jupol Junior je kolekcija že pripravljenih barv, ki so v nežnih odtenkih (naj bi bila enaka kvaliteta barve kot JupolTrend, samo da so JupolTrend žive barve).
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Greš v Bauhaus in tam ti zmešajo odtenek odlično. Pa še paleta barv je tolikšna, da ni hudič, da ne bi našla svoje barve. Prehod se ne bo videl, brez skrbi
grin1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ksz.


Končno bom prenovil sobo, delo že poteka.

Imam pa problem: nimam okusa in težko kaj skupaj sestavim, sploh barve.


Skratka, zanima me vaše mnenje glede barv (glej sliko). Bi šel nek tak kontrast skupaj ali ne? Sliko sem na hitro spacal v slikarju tako da me ne kritizirat o neproporcionalnosti sten in predmetov v sobi
grin1.gif




Soba ni velika- 3x3,5m

Vem da bi rad nekakšno oranžno barvo v sobi da jo poživi, hkrati pa bi mogoče na tisti strani kamor bom gledal večino časa dal zeleno barvo za "pomirjanje".
Strop bo bel, z belim robom zgoraj pri kotu med steno in stropom.



Desno od vrat bi (mogoče) spackal tudi en takle kitajski feng-shui znak



Stikalo za luč in vtičnice bi dal v podobnih barvah (glej prvo sliko)? V Merkurju jih prodajajo, ravno danes videl...

Miza bo pa tale




Za predloge, popravke, ideje in karkoli drugega bom zelo hvaležen.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Bom kar tukaj vprašala...novi dom želim imeti opremljeno moderno, malo bolj minimalistično. Osnovne barve bi bile črna, bela in srebrna (kovinske nogice, detajli, ipd). Okna in vrata bodo bela, stene načeloma tudi. Mogoče bi pri kakšni steni edino kakšne črte naredila v dodatni barvi, ciljam pa na rdečo (za poživitev). Ali pa kakšna vaza v rdeči, ipd. Pač še ena dodatna živa barva, ki bi bila rdeča nit skozi vse prostore (npr. povsod kaj rdečega - na zofi povštri, v kotu jedilnice rdeča vaza). Na ta način.

Sicer pa primer dnevne: črn kavč (čeprav mi je bel 100x boljši - ampak iz praktičnih (umazanija) razlogov črn), potem regal za tv v beli visokega sijaja z recimo črnimi/steklenimi vratci...pač igra črne in bele.

Zanima me, ali bi te barve prišle preveč "morbidne", ali pa da bo efekt kot kaka psihiatrija (preveč belega)...kaj pa bolj živa rdeča - pretežek kontrast?

Poleg tega me zanimajo tla. Na strani Alpoda sem videla laminate v sivi barvi, potem razne beljene zadeve, tudi črne, npr:

Magnitude%20557%20Titanium%20Oak.jpg


TRADITION%20BELI%20HRAST.jpg


TRADITION%20Q%20CARBON%20BLACK.jpg

Tale black carbon mi je pa sploh
srce-1.gif


Ampak bojim se, da bodo bela tla izgledala preveč sterilno ali morda zaradi narave lesa "umazano", poleg tega bi se na svetlih tleh vse poznalo. Na drugi strani bi verjetno tale black carbon deloval pretemno in bi ubil "toploto doma". Ali so takšne barve smiselne pri že tako "belo-črnem" domu, oziroma bi bilo bolje dat kakšno klasiko...morda bukev, javor?

Načeloma bi stanovanje popestrila z detajli, te osnovne barve pa bi nosilo (večje) pohištvo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
točno tako kombinacijo kot jo omenjaš, imava midva v dnevni sobi in kuhinji. Črna kuhinja, zadaj rdeča stena, 2 kavča v enaki rdeči, črna mizica za tv in klubska. bele stene in okna. črna vitrina. nama se dopade in vsi ki so bili na obisku so bili mnenja da sva dobro skombinirala. aja pa noge od miz so tudi srebrne, pa še vazice so tudi rdeče
smile-1.gif

edino pri podu nisva odkrivala tople vode in dala parket. Ko se ozrem čez prostor, mi črn pod nebi dišal, preveč temno. Itak je že hodnik in kopalnica v črnem podu in je dovolj. pa čiščenja je z črnim več

na belo pa imam jaz hudo alergijo (kriva mati, ki ima vse belo), tak da sem se je izogibal v velikem loku.