Barvanje sobe - ideje?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
V kratkem bom prebarval svojo spalnico, pa me bele stene oz. katerekoli barve (enobarvne) nekako ne zanimajo, tako da bi si pobarval kake vzorce/crte/karkoli.

Problem je v tem, da sem dokaj brez idej. Stric google v dobre pol ure ni našel ničesar... :S
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Poznam tipa, ki ti s kompresorjem našprica (lahko tudi obarvan) Nivelin kit na steno in potem imaš na beli podlagi barvne packice različnih velikosti, kar izgleda zelo dobr.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
kakšna slika bi bila dobrodošla
smile-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Bom slikal doma, zvečer. Imam pa izvedeno v dveh variantah: bele packice na beli podlagi in oranžne na beli podlagi. Kolk se bo na sliki vidlo, je pa vprašanje. Najbolš je to videti v natur.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
zelo zanimivo, samo muchos predrago, ker gledam, da bom prisel skozi ne ravno najceneje, vendar vsaj poceni, zato tudi delam večino sam (ogrodje postelje, predalniki, računalniška miza, itd...)

hvala vseeno
wink-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Jest bi tapete odsvetoval... Kljub temu, da vsi pravijo, da gredo lepo dol, ne gredo nikoli...

Zdej pa dam par namigov... Obstaja npr. bela barva v zrncih, ki jo zamešaš med recimo oranžno, potem naneseš na steno, in ko jo razvalaš zrnce "poči" in tako narediš lepo steno, ki je kot pošpricana... Težko razložim... Težko konkretne slike prilepim... Mogoče na takle način:
http://www.jub.si/si/izdelki/izdelki04-05.htm
http://www.jub.si/si/izdelki/izdelki04-06.htm

Obstajajo tudi extra valčki, ki puščajo "lise", pa malo cikcak vlečeš, pa nastane vzorec...

Lahko narediš kako dvobarvno kombinacijo sten modra-bela, rdeča-oranžna, v temnejšo barvo od kombinacije pobarvaš še karnise, kupiš barvne zavese... Kombinacij je kar nekaj... Je pa odvisno tudi od pohištva, od svetlobe, itd... Lahko daš kako oblogo na steno,...

Mogoče pojdi malo na ekskurzijo po pohištvenih centrih, kjer majo že postavljene sobe... Pa dobiš kako idejo...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
tudi jaz priporočam valjčke, ki puščajo vzorce, saj zgleda zelo lepo in zanimivo. nekaj takega sem hotel imeti doma, vendar ker imam po stanovanju hrapave stene, ne bi dobro izpadlo. zato sem v dnevni sobi kombiniral bele stene z rdečimi pravokotniki (za regali, polico, nad kavčem, na vogalu okna), v spalnici pa bele stene in dva široka pasova v dveh modrih odtenkih
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Včasih so večino sten "valcnali". Kar oglej si kakšno staro hišo, če pa ne najdeš ti pa jaz naše stene poslikam. Samo vprašanje če ti bo takšen "monoton" (ni nujno) vzorec všeč. Je pa res da so včasih valcnali od vrha proti tlom, lahko pa se seveda igraš v različnih smer z različnimi valcni in različnimi barvami. Vprašaj kakšnega malarja (starejšega), če ti jih posodi. Jaz sem pred kakimi petimi leti barval in mi je kar "uspevalo". Sem pa barval na "starinski način - vzorec" pri mojih starših.

Lahko pa vzameš enostavno ličarski selotejp, nalepiš vzorec na steno in potem pobarvaš z drugo barvo.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Jest sm svojo sobo kombiniral z več barvami oz. samo z dvema. Na tisto steno kamor pada svetloba iz okna daš malo bolj živo barvo, da malo poživi sobo in se svetloba odbije, drugje pa potem malo bolj nežno. Sam je fajn kakšno knjigo al pa koga k se spozna na barve mal povprašat da gredo barve skupaj.
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
naglej se - tole mava z mojo namen nardit - vidla v avstraliji - vsaj ena stena bo taka, lah pa tud kšna vč
wink-1.gif

131019-matej7032.JPG
 

Priponke

  • 131019-matej7032.JPG
    131019-matej7032.JPG
    65,2 KB · Ogledi: 643

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Odvisno kaj ti je všeč, ampak ti ne priporočam norih vzorcev ali bog ne daj vsako steno druge barve. Spalnica naj bi bila za počivat, ne da te kap že ko notri stopiš. Priporočam kombinacijo bele in zelene barve. Če je soba velika, lahko pobarvaš nasprotni steni zeleno, drugi dve pa pustiš beli. Če je manjša pa pobarvaj zeleno le eno steno ali dve, ki se stikata.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Po mojem mnenju je povsod okoli nas zelene barve že dovolj in je odveč, da jo še umetno dajemo na stene ali na fasade.
Smo imeli doma hodnik zelene barve [svetla zelena, nežna] pa mi je bil všeč prvi mesec, potem mi je bil pa že kar malo grd...