Avtocesta Hrvaška

I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi meni se čudno zdi, zakaj se toliko graja naše AC (sicer je pri nas nacionalni šport, da je trava pri sosedu bolj zelena). Sem v zadnjih 5. letih prevozil precej Italije, Avstrije, Nemčije... Pa se nekako ne morem strinjat, da bi imeli kaj slabše ceste, kot naši sosedje. Cesta Šentilj - Graz je obup. Cesta Graz - Dunaj je še večji obup, kjer se na koncu treseš, kot da bi imel Parkinsonovo. Cesto Graz - Celovec ne poznam, ampak so jo pacali še počasneje, kot pri nas. Pirnska AC je kar OK, ampak draga kot žafran.
Italija mora graditi dodatne pasove, ker so rush hour mimo mest grozni. V Milano sem lahko prišel iz MB-ja v 4. urah, ali pa 8.
Nemčija ima zelo malo res vrhunskih odsekov, ostali so čisto povprečni, stari asfalt, odvodnjavanje tako-tako, vožnje "bez granica" je povečini utopija, kot nažiganje 250 km/h cel čas.

Za moje pojme je edina sramota naših AC tale od MB proti madžarski (pomurka), kjer si res ne znam predstavljat, zakaj niso naredili odstavnega pasu in še več - zakaj ni nobeden odgovarjal?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Gre, je pa res da mi je uspelo samo 1x :) Če ti sestanek ne gre po planu, če se skregaš z babo in če ti števec povprečne hitrosti (vključno z plačevanji cestnine in mejo) kaže okrog 160km/h... Se pa da samo v Alfi ;-) Ob noramlni vožnji pa nekje med 4.5 do 5 ur, odvisno od prometa...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ah, jodlarske avtoceste...
Gradec-Celovec je še dandanes polna gradbišč in vožnje po enem pasu. Zadnjih 5 let se nisem peljal na relaciji Gradec-Dunaj da ne bi naletel vsaj na eno gradbišče dolžine 10km in vožnje po zoženih pasovih... Vzpon na Zöber na isti relaciji... cesta je v takem stanju kot regionalka Vodice-Moste... Podobna zgodba na turski avtocesti... Pirnska je poleg tega da je zelo draga tudi dobršen del samo po enem pasu (sploh ni zgrajen drugi pas s pripadajočimi predori
V Italiji... Nova AC mimo Trsta... omejitev 80km/h skoraj na celem delu...
AC Solnograd-Monakovo (Salzburg-München)... brez odstavnih pasov, ozki mostovi... Izgleda kot naša bivša cesta bratstva in enotnosti z dvema špurama... Isto proti Nurembergu...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Najboljse AC sem videl na Svedskem in na Finskem....pregledne, brez lukenj! Samo so pa omejitve zelo nizke.

LP
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
@keber
Prej se nisem vozil na relaciji Gorica - Vilese, ko sem se pa prvič peljal, pa je bil ta odsek eno veliko gradbišče, pa še čiča na čelu kolone, pa je kljub temu bil čas tam-tam s tistim čez Fernetiče.

Sicer pa pri nas pomurka, pa relacija obala - Razdrto, posamezni đizskrajst odseki na preostalem AC križu, niso ravno nek sinonim kvalitete in udobja, prav tako kot ponekod v Italiji. Ampak suma sumarum po vseh prevoženih odsekih, lahko rečem, da se mi je veliko ljubše vozit v Italiji. Tako pač je, j.... ga.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Meni je tudi bolje po Italiji, ampak predvsem zaradi voznikov, ker se znajo umaknit, držat stalen tempo in se da s tempomatom komot držat 130 tudi po 50 in več km na dokaj prometni avtocesti. Tudi vzhodnjaška kombi falanga lepše vozi kot pri nam, si ga ne upajo srat.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Kaj novega? Letos Hrvati kaj podaljšujejo? Tisti Vrgorac je že močno tečen.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Enkrat letos bi moral biti tudi končan tisti podaljšek okoli Bakarskega zaliva, do križišča za Krk. Imeli so sice eno sranje izvajalci, tako da ne vem kje so zdaj. Morda kdo ve kaj več?
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Ve kdo kdaj se bo začel delat tale del AC proti Banja Luki k bom živčnga fasu
jezen.gif


EDIT: Najdu
cheer.gif


Riječ je o cestovnom koridoru E 661 koji se proteže od Balatona preko Virovitice, Okučana, Banja Luke do Splita.
VIR:
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
To poletje nekih novosti na Hrvaškem ni, konec meseca bodo odprli nov avtocestni mejni prehod Bijača (in samo to - zaradi EU), drugače pa se gradi dostopna avtocesta iz Vrgorca, ki bo menda končana še letos, na drugi strani pa gradijo precej spektakularno avtocesto proti Mostarju, ki pa ne bo gotova niti naslednje leto.
Nova hitra cesta do ceste na Krk še ni končana, trenutno stanje na najmanj narejenem delu je naslednje:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=872592&page=465
Drugače je večina že pod asfaltom, tudi znaki so ponekod že montirani. Ampak do konca junija verjetno le ne bo.
Pa sem pa tja so kako regionalko izboljšali, tako kot vsako leto. Letos so začeli (kdor pozna to grozo od ceste) z rekonstrukcijo ceste po Hvaru.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Morda veš, so kaj izboljšali tudi tisto bedo od Vrgoraca pa naprej? Tista regionalka je zelo nevarna, če mene vprašaš.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
tista regionalka od vrgorca do ploč je čisto ok. sicer pa sta dve varianti . so pa nekaj delali na njej konec prejšnega leta

Ma je klinac... po tistih serpentinah dol, se komaj avti srečujejo kaj šele tovornjaki, po dolini je pa tudi ozko, pa še asflat drsi .
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.508
1.059
113
Titograd
Ta predor je tudi majka, od Zagvozda do Makarske je tudi lep čas trajalo
smile-1.gif
dolžina cesta je, hmmmm..... 25-30 km? Predor pa 10.
 
Nazadnje urejeno: