Avto - statusni simbol Slovencev - zakaj pa ne?!

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Res škoda, da se imaš za tako izobraženega, ker ne prepoznaš razlike med besedama "firbčnost" od "nevoščljivost".
Pa neštetokrat sem ti že napisal, da le podajam dejstva (in BTW: nobeden mojih sosedov nima zvezde na haubi, je bil le primer)

Noker
 
Nazadnje urejeno:

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
se nimam za posebi izobrazenega, tut kaksn vzor, kot pises ti, nisem

mi je pa smesno, ker se toliko energije in casa porabi za ugotavljanje na kak nacin je ta in ta kupo tak dober avto.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ajoj, saj ne ugotavljam tega, na kakšen način so prišli do avta, no ...

A ni forum namenjen temu, da razglabljamo o določenih temah?

Enako mišljenje imajo (oziroma morajo imeti) tam, kjer je diktatura, pa še tam občasno prihaja do revolucij ...

Ampak firbčni smo pa tako mi, kot tujci ...
hysterical-1.gif


Noker
 
Nazadnje urejeno:

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
poznam enega, ki je kupil avto na lizing za 12k€ (rabljen seveda) in živi v 15m2 sobici, ki niti ni njegova niti od njegove familije.
poznam enega, ki vozi avto za 30k€ (rabljen) živi pa z mamo v kletnem stanovanju.
poznam enega, ki ima avto na kredo za 8k€ (rabljen) in živi pri stariših.
....
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
sam še nimam avta, ga pa nameravam kupit letos. z gotovino, ker zapufat se ne mislim. kolk bom spravil skupaj tolk bom dal za avto.
write.gif
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
kak ne?
tricetrt foroma pise kak so se zapufali in nimajo za bencin, za gume,
spijo na tleh, se za jest nimajo kaj, ce ze kaj, pol to kupijo v "drugorazrednih" stacunah,....

men to zgleda, da se razpraula ne le o tem, kako so si avto kupli, ampak celo kje zivijo, kako zivijo, kaj kupujejo,...
in to sam zato, ker majo avto visjega cenovnega razreda

tist, npr. ko ma staro R5, unota, puntota,...., ne tist za vas nebo zanimiv, ker mate tak al tak bolsi avto
in se na semaforu lahk ponosno ogledate okrog sebe
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Aja, OK, mislil si na splošno.

Jaz v glavnem ne pišem iz tega naslova, daq bi ugotavljal, kako so si kupili avte, temveč to, koliko so ljudje pripravljeni storit za to, da so opaženi v okolici ...

Jaz imam za "attention" nekaj drugega, nekaj na 4 nogah, pa verjemi, da se prav tako obračajo za njo ....
hysterical-1.gif



Noker
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
758
-9
16
vsak naj ima tak avto kot bi ga rad imel, zakaj ne bi privoščili nekaj luksuza, sej vsak svoj avto vzdržuje, a ne?
meni se lahko zdi bedasto (kar se tudi mi) če kupiš avto, katerega si ne moreš privoščit, zato mam jaz en tak stroškovno znosen avtič, drugi pa - vsak po svoje...
če ne bi imeli dnarja (lizinga), pridobljenega na kakršenkoli način, si avta ne bi mogli kupit, a ne?
strpnost!
zmaga.gif
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
to sn napiso kar tak brezveze,
tk ko un,
npr. kaj pa ce un, ko zivi v majhni sobici, gradi hiso,
alpa un, ko zivi v kleti, caka in dela, da bota s punco adaptirala pravkar kupljeno stanovanje in se pol preselila,...
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
1. ne gradi.
2. nima punce niti službe.
imam še enega kolega, ki je kupil golfa 4 (rabljeno valda) in se zapufal za 5 let. avto prodal naslednje leto, da je izplačal ostale pufe (računalnik, soba, cenejši avto ...). pa je rekel da kredita za star avto na več kot 3 leta ne vzame več, ker je zdaj 5 let delal zgolj za preživetje.
tongue-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ahmmm, vidim, da smo malce skrenili s poti ....

Če se ne motim in me spomin ne vara, avtor teme zgolj sprašuje, zakaj si ne bi tisti, ki imajo dovolj denarja, privoščili res dobrega avtomobila ?? A ni to to ?

Noker
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ti pa kupujes kje in kaj?

najbrz v Merkatorju nabavis njihovo blagovno znamko, alpa v Sparu Sparovo
pa si ves vesel ker mislis, da si kupo najbolso kvaliteto

pa odgdaj ste usi neki strokovnjaki za oceno kvalitete?
vedno ne velja visja cena=boljsa kvaliteta
velikrat je visja cena=visja trgovceva marza


Imaš kar prav. Priporočam vsem, da pozabite predsodke, si vzamete čas in greste recimo v Lidl. Poskusite par stvari, dober start up so čokolade. Pa vzemite v roke izdelek in poglejte, od kje izvirajo. Zgodbo ponovite v Sparu, Mercatorju ali Tušu. Mogoče boste ugotovili, da Lidl praktično nima slovaške in poljske robe, glavnina je proizvedene v Nemčiji. Kar nekaj izdelkov je po kakovosti povsem na ravni uveljavljenih brendov, le cena je občutno nižja.
Pa enkrat si že priznajte, da slovenski izdelek ni nujno kakovosten, še manj pa najboljši. Pri meni doma je mogoče 10% robe še slovenskega izvora, sicer pa se jo prav trudim ignorirati zaradi slabega razmerja kakovost/cena. Iz svojega žepa ne bom financiral Boška Šrota in Mirka Tuša ter njunih marž.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
problem je tuki na Alterju, ker bojo takoj leteli ocitki, da si zapufan do konca,
jest nimas kej, avto vojzis na hlape,

da oni so pa bolj racionalni, ker da majo oldtajmera, ceprav bi si lahk skoro brez problema prvosli npr. M3 alpa AMG, S6,...
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
hysterical-1.gif


Eh, takim se jaz samo smejim....saj res, da je treba klkotlko racionalno živet, ampak če mam jaz dnar za ferarija si ga bom kupo
smile-1.gif


Isto mi pridejo naprej, kot oni kaj majo male pa se zgovarjajo na tehniko
hysterical-1.gif


PS: doma mam 100.000€ pa se raje vozim z cliotom ker je ju3 gre spet bencin gor.....
hysterical-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Ne vem, od kje posploševanje, da ima nekdo veliko denarja (ker vozi nekaj let star avtomobil višjega razreda...) ali malo denarja (ker kupuje v Lidlu, Hofru,...). Pač vsak dela kar mu paše, se oblači, kot se sam hoče.
Sva bila s kolegom enkrat povabljena na sestanek, se dobimo v gostilni, midva oba v kavbojkah, stegnjen pulover, majica, superge, pač tipšična mladinca... na drugi strani pa gospod in gospa v oblekah kot se šika. Midva zrezek in radensko, onadva kozarček belega. Onadva mrežni marketing in podobna sranja (ne bom sedaj reklame delal...), naju to ne zanima. Ker se drugače ni dalo, omenita da bo to rešilo vse finančne probleme, da bova lahko v oblekah hodila okoli, dobe avte vozila, bla, bla,... Na koncu plačamo vsak svoje in odidemo. Na parkirišču se še enkrat srečamo, ko sta lezla v Škodo Favorit, midva pa v novo C klaso... Pač so bili pri prijatelju doma dobro situirani, imeli dobre avte, a je bil kolega vseeno ves ''razrgan'', ker mu je pač tako sedlo. In ni bil znak, da je dal zadnji denar za avto, sedaj pa raztrgan po svetu hodi...
 
Nazadnje urejeno:

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
tocno tak je,

npr. uni uporabnik PiLLLE al kaj je ze, no uni, ko ma tak zafoookan avatar,

rad se pohvali, da ma za m3 e46, sploh mu ni problem,
ampak pol pa pravi, da bi za registracijo placal ohoho in servisi bi mu bli predragi
hysterical-1.gif