Avto - statusni simbol Slovencev - zakaj pa ne?!

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
fantje preveč poslušate stereotipe od atekov pa mamic.
Tisti, ki majo dobre avte najmanj jočejo za vlado in inflacijo in cene, ker vedo, da se bodo že kako znašli, očitno.
Revna raja s 15 let starimi garami pa jočejo, da jim je cel svet kriv za revščino in da če nebi blo 5% inflacije bi pa oni bli bogati, sam jih je lih država zahebala.
Sploh ne vem od kod mate te podatke, da so vsi zapufani prek zmožnosti zaradi sosedov!? Kje živite? Js ne poznam zapufanih revežev, če je kdo reven ma pač poceni avto, če ma kdo keš ma pač boljši.
Nek stereotipni mit o sosedovem avtu, ki si ga je zmislil en kolumenski humorist zdej projecirate na celo državo. Koga boli Qrac kak avto ma sosed, meni je vseeno, če ma slabega pač razumem da nima keša, če ma dobrega se mi zdi cool da živim v sodobnem okolju, da ne gledam sam cliote cel dan. Res totalno vseeno mi je.
Ravno zato me čudi vsa ta kritika na Slovence s pregrešnimi avti...
pozdrav.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
nekateri ste izgleda dobro ugriznili v stereotipe kot so:
bonk.gif


-vse blond babe so glupe

-kdor ne je meso mu bodo kmalu izpadli zobje in popokale mu bodo kosti

-kdor ima denar je nesrečen

-država nam vse pobere

-vsak, ki ima dober avto je samo bel kruh in pije vodo in je skrajno nesrečen

-unicef rešuje afriko

-za punce: italijani so najboljši ljubimci ''Italian lover pa to''

-gorenjci so škrti

Dejte se zavedat, da je vsak svoje sreče kovač, noben vam ni kriv za revščino, ustvarite si svoje mnenje, ne pa mnenje staršev, ki so živeli v drugem času. Res je, da imamo različna izhodišča, vendar, če govorimo o skupini ljudi, ki ni eksistencionalno ogrožena ali zdravstveno onemogočena, je pač tako.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
tak je,

se bol smesno pa je, da eno taisti,
ki z zavistjo opazujejo sosedovga lepotca in se v 10 let starih onesnazevalcih tolazijo s klobasami
v temah kaj bi ce bi, npr. zadeli na lotu, cedijo sline po taistih dobrih avtih, ki si jih tak al tak ze lahk prvosijo ampak si jih ne, ker so pac racionalni
 

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Nekaterim pač ne gre v lepo betico da če si lahko privoščiš dober avto si ga le. Če zadaneš na lotu si daj duška. Ampak če imaš plačo malo nad minimumom ne vem zakaj potem ljudje rinejo in kupujejo avto za 30k. V tem je ves štos. Da se pač pokažeš pred sosedi - glej moja kola - da so zavistni, pa potem oni kupijo malo boljši avto, da potem ta tretji sosed... neverending story

Mamo v našem mestecu dva brata. Si je kupil eden pošten, dober avto. In kaj stori drugi, kupi isti avto le da ima par konjev več. Fovšija pač. Nacionalna značilnost.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik avantgarda pravi:Mamo v našem mestecu dva brata. Si je kupil eden pošten, dober avto. In kaj stori drugi, kupi isti avto le da ima par konjev več. Fovšija pač. Nacionalna značilnost.
Hehe, isto poznam jaz dva taka.
stupid-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
....O par revnih izjemah, ki se zapufajo ne govorimo!

hysterical-1.gif


Tale zgornji stavek mi bo pa za vedno ostal v spominu, ahaha ... par izjem.
I don't think so, bra ! Jih je kar nekajkrat več, kot le par, verjemi ...

Drugače pa, če se osredotočim na tvoj point: ja, imaš prav. Če si nekdo lahko privošči drag avto, naj si ga. Po mojem mnenju je celo malce nepreudaren, če si ga ne. Zakaj dražji avti vsekakor ponujajo večjo stopnjo varnosti, prav tako udobja.
Sicer si pa zaradi mene lahko tudi tisti, ki tega sicer ne zmorejo, lahko privoščijo avto nad svojimi zmožnostmi. Me ne moti. Saj ne gre iz mojega žepa. Tudi sam bi si omislil high class vozilo, a zaenkrat ne gre. Oziroma, imam še druge prioritete, za katere menim, da so pomembnejše. Kar pa ne pomeni, da ljudstvu, morda celo raji ne privoščim avtomobila, ki je boljše od mojega. Če sem pošten, je to skorajda nemogoče
evil.gif


Da končam: vsak naj dela, kar hoče, vsaj naj zapravlja, koliko hoče, četudi nad svojimi zmožnostmi. Če si lahko privoščite boljši avto, zakaj tega ne bi storili? Tudi sam bi storil enako, predvsem iz naslova varnosti in udobja, ne zaradi zavisti sosedov in sodržavljanov, ... jah, delež takšnih v Sloveniji ni majhen ...

Noker
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
To je verjetno odgovor na članek v avtomobilizmu. Očitno nisi razumel članka. Se pa strinjam, da je tam preveč posploševanja iz obnašanja določenga procenta ljudi na cel narod, ki jim je avto življenski projekt (ko bojo imeli dobr avto bojo opaženi...) in so zato pripravljeni žult suh kruh in vodo. Ampak takšnih je mal. V moji družbi ni nobenga (nobenga tazga v familiji, noben ni tak od prjatlov in kolegov...). Lahko pa vsak pove, če koga ali kok takih pozna pa bomo hitr lahko prišli na realno sliko. Mislm, da je slovencem dost bolj pomemben, da imajo svojo nepremičnino. To je pa "must have".

Tudi jaz nerad posplošujem, ampak če pomislim na ljudi okoli sebe, eni majo avte na kredit, eni ne, ne jaz in ne ti pa ne vemo koliko je takih ki živijo samo za avto. Potem pa vidiš še prispevek, kako familija kao nima denarja, rabi pomoč, tip pa ma benđolo niti ne tako staro. Pa si misliš wtf?
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Citat:
Uporabnik Joshua pravi:
Ne, ne strinjam se s tabo. Večina folka kupi avto na kredo, pol pa joka kok mejhno plačo majo k jim trgajo za kredit, pa da komaj preživijo čez mesec, pa ko je pa treba gume kupit ali pa na servis pelat pa ni dnarja. Pol so pa bogi. Potem mas pa primere, da pride model (2 mes. nazaj) z NOVIM volvotom iskat letne gume stare 7 let pa mu rečeš, da je cena 30€ pa reče tipo če se lohk zmenva za 20€, ki so itak primerne samo za še eno sezono. To je sam en primer, podobnih je pa malo morje. Jst osebno nimam nič proti ljudem, ki si kupujejo avto po 30,40,50€, če si ga lahko kupijo nej si ga, sam da nebodo pol jokal kok ni dnarja za živet. Reje se vozim s starejšim avtom pa si lahko marisikatero drugo stvar kupim in živim normalno kot pa da bi mel en avto za 15€ pa da bi odplačeval kredo pa imel komaj za burek.
Če maš keš si kupi dober avto, če ga pa nimaš se pa vozi z kakšnim starejšim avtom. Ker na avtomobil je največji strošek, tako glede nakupa kot vzdrževanja in z dneva v dan zgublja ceno.

NE NE , fantje nebi rad debate o tem ali bom mel dober avto in jedel prepečenec, ali pa bom imel Yugeca in živel izobilno!!!

DEBATA JE O TEM, KO SLVENEC ŽE IMA STANOVANJSKI PROBLEM REŠEN IN IMA ZA BUREK IN VSE OSTALO SI POTEM KUPI DOBER AVTO IN RAZNE RAZPRAVE ZDAJ TEMU SLOVENCU OČITAJO DA SI JE KUPIL PREGREŠEN AVTO!!!Ne govorimo o revnih zapufanih državljanih! Govor je o tistemu, ki si ga lahko kupi, ampak se mu potem očita, ne vem zakaj....O par revnih izjemah, ki se zapufajo ne govorimo!

a rešen stanovanjski problem pomeni tudi jest@ati-mami.si?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Mega debata:
Vsi kritizirajo nas Slovence, da smo nori na dobre avte, da je to naš statusni simbol, ipd.
Ugotovil sem, da so to razmišljanja ekstravertiranih luzerjev, intravertirani spoznajo sami sebe za falirance, uspešneži pa si dober avto kupijo in o tem ne diskutirajo.
Avto je predmet, ki ga takoj po stanovanju največ uporabljamo, v avtu sediš vsak dan, za službene namene, zabavne, ko gremo rodit, ko umremo nas odpeljemo z avtom. V trenutni dobi smo neposredno vsak dan vezani na avto.
Ni mi jasno zakaj bi bilo narobe potlej imeti dobro stvar, ki jo rabiš vsak dan večkrat. Kako bi bilo, če bi si nekdo, ki vsak dan trenira atletiko kupil no name teniske iz Lidla za 13€?! Razumem, da je potratno, da si dedek z 90 leti kupi avto za 40K€ in ga ima samo za ob nedeljah za na britof za 6 km. Ampak, da ima aktiven človek kanto!? In kaj bi hoteli, da se vsi vozimo z Yugoti in Katrcami??! Zakaj že?!
Ko enkrat rešiš stanovanjski problem in navarčuješ naprimer 20K€, zakaj si nebi kupil avto za npr 15K€?
Itak si s temi 15K€ ne moreš spremenit življenskih razmer kot so, da prodaš stanovanje in kupiš hišo!?
Če obstaja v vsaki državi nekaj posameznikov, ki nimajo rešenega stanovanjskega problema in si vseeno kupijo avto za ne vem 30K€, še ne moremo rečt, da je cel narod tak. Posamezniki pač niso merilo in so povsod!
Sploh pa ista skupina ljudi tudi stalno tupi, da smo v Sloveniji razvajeni in imamo nepremičnine v lasti, v razvitejši tujimi pa so kao vsi podnajemniki!? WTF, avte naj nebi imeli, nepremičnine niti!!!? WTF, kaj bi sploh potem vrednejšega imeli in zakaj bi potem sploh hodili v službe za 10 ur na dan? Za jest in spat pod milim nebom ne rabiš službe, bi pač vsi prodajali Kralje ulice in bili 'srečni' v 'duhovnem' svetu, ali bi se pač prisedli gurujem v Indiji in živeli od prane.

Evo to je moja kritika na zagovornike Katrc in najetih stanovanj. Upam, da je kdo razumel in da še kdo razmišlja podobno...
pozdrav.gif

Razmišljanje balkanca, ki pa nima nobene zveze z geografskim poreklom.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
To, da nisi bil na Triglavu in da ne maraš "goveđine" še ni greh ... ampak, da še nisi kupil avta ... ????

To pa je 11. smrtni greh ... takoj k spovedi !

Noker
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Možda čak i za tricu ???


evil.gif


(matr je dolgcajt ... nimam nič bolj pametnega za počet ...)

Noker
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.376
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Nikoli se nisem prisel, rojen sem tu. Čisti Slovenec, najmanj do prasbabic in pradedov.
Hudiča, pri spovedi tudi še nisem bil nikoli.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.387
220
63
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
fantje preveč poslušate stereotipe od atekov pa mamic.
Tisti, ki majo dobre avte najmanj jočejo za vlado in inflacijo in cene, ker vedo, da se bodo že kako znašli, očitno.
Revna raja s 15 let starimi garami pa jočejo, da jim je cel svet kriv za revščino in da če nebi blo 5% inflacije bi pa oni bli bogati, sam jih je lih država zahebala.
Sploh ne vem od kod mate te podatke, da so vsi zapufani prek zmožnosti zaradi sosedov!? Kje živite? Js ne poznam zapufanih revežev, če je kdo reven ma pač poceni avto, če ma kdo keš ma pač boljši.
Nek stereotipni mit o sosedovem avtu, ki si ga je zmislil en kolumenski humorist zdej projecirate na celo državo. Koga boli Qrac kak avto ma sosed, meni je vseeno, če ma slabega pač razumem da nima keša, če ma dobrega se mi zdi cool da živim v sodobnem okolju, da ne gledam sam cliote cel dan. Res totalno vseeno mi je.
Ravno zato me čudi vsa ta kritika na Slovence s pregrešnimi avti...
pozdrav.gif

Ne vem, kje živiš ti, a to s krediti je kruta realnost. Slučajno je danes, ko sem se menil s sorodnico, ki dela na banki, nanesla beseda na kredite za pleh. Nič čudnega menda ni, da se Slovenceljni zapufajo za 20let, da si kupijo željen (večinoma nemški) pleh - osebno tega NE razumem. Prav tako se pogosto dogaja, da narod z letos starimi avti za preko 30.000EUR jemljejo dodatne kredite, da lahko plačajo zavarovanje avta za registracijo. To so podatki od nekoga, ki točno ve, za kaj ljudje pri njih jemljejo kredite!

OK, bo nekdo rekel, da je govora o tistih, ki imajo rešen stanovanjski problem. O 'rešenem stanovanjskem problemu' imamo različni ljudje različne predstave. Meni 2 (ali 3, ali 4)-sobno stanovanje v 20 ali več let starem bloku ne pomeni rešenega problema, ampak le vmesno postajo. In nikakor ne bi pred blokom, v katerem je najdražje stanovanje vredno 80.000EUR parkiral BMW ali Mercedes za +80.000EUR.

LP,

Milan
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Glede nato da ima kolega trgovino z avtomobili bi ti lahko našteval x primerov, kaj vse je narod sposoben naredit za svoj pleh. Že za par let star audi bi oni preskočili vse ovire - da bi pri neto plači 800 eur izborili 500eur obrok. Zavarovanje, gume, servisi in pa seveda bencin niso pomembni.
bonk.gif