Avto - statusni simbol Slovencev - zakaj pa ne?!

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:

Ko enkrat rešiš stanovanjski problem in navarčuješ naprimer 20K€, zakaj si nebi kupil avto za npr 15K€?
Itak si s temi 15K€ ne moreš spremenit življenskih razmer kot so, da prodaš stanovanje in kupiš hišo!?

Ja, če bi bilo takole. Ampak povej, kako lahko štiričlanska družina v najemniškem stanovanju privarčuje 15 K€ v nekem doglednem času? Velik del lastnikov "boljših" vozil živi ob krompirju in kruhu samo zato, da ima boljši avto kot sosed, pa čeprav odplačuje lizing ki močno presega njegove finančne možnosti.

..takole neodgovoren, da delaš otroke pa še za burek nimaš pa spet ne moreš biti no. še otroke pahneš v revščino in jih zaznamuješ za celo življenje. take ljudi še bolj preziram, kot pa tiste, ki se za avto zapufajo!
Sploh pa ni vse takole črnogledo, niso vsi TOOLKO zapufani za avte. Če ma pa kdo kredo al pa leasing za 200€ mesečno, pa to spet ni neka zapufanost, se pa za tak dnar že da kupit lep avto. Za teh 200€ mesečno si pa žal ne moreš kupit stanovanja. Niti čez 100 let varčevanja, avto pa že čez 5!
Trust me, sem probal vse variante o katerih debatiramo, samo res pa otrok nisem klepal, ko nisem mel za burek.
stupid-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Če bi vedel ti koliko je dejanska "zapufanost" državljanov za avte bi takoj nehal pisat tukaj.

PS: 200eur/mesec za leasing? če bi bilo tako - bi bilo prelepo v naši deželi.
cool-1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Ma ne sej ni point v tem da bi se mogli vsi v katrcah ipd. vozit. Mi npr. z neprimerno manjšo plačo in približno podobnimi življenjskimi stroški kot naši zahodni sosedje vozimo ista oz. zelo podobna vozila. A se ti ne zdi da tukaj nekej ne štima.

no in kaj si pol tile sosedje kupijo še zraven, ko pa imajo sorazmerno tolk več dnarja?
Italiani naprimer porabijo pol plače za nezdravo prehrano, da pol sedijo zvečer od 22 do 01 za mizo in meljejo, Avstrijci pa Nemci si kupijo jadrnico za na jezero, Španci več alkohola zvečer v lokalih spijejo, Francozi ob kosilu pijejo vino za 50€/l, a to je pa vredu?
 

volk_S

Pripravnik
17. avg 2007
759
0
16
43
Ne glede na karkoli, če je avto kupljen na pošten način, potem je vsak komentar na račun "sosedovega" avtomobila folšija ali pa ošabnost.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Katunga meni osebno je čisto vseeno kakšen avto kdo vozi. Na jetra mi gre pa to, kot je že nekdo prej napisl primer, da se pripelje z novim super hudim avtom zraven pa povsod gleda kje bo nekaj prišparal. Izvoli, če mu tako življenje ustreza komot. Samo ne mi potem pridit z hudim avtom in furat nek visok standard, zraven pa jambrat in fehtat za popust. Dokler bodo ljudje v življenju iskal samo filanje ega na pločevini bo žal tako. Ljudem zelo veliko pomeni, da ko se pelje po cesti, da gledajo za njimi. To jim fila ego in dviguje samozavest. In to si morajo dvigovat samo zato, ker doma živijo v bedi in si ne znajo najti sreče in zadovoljstva drugače.

Pa glede razvajenosti, smo zelo razvajen narod. Malo si poglej razne raziskave, koliko časa se kej kdo vozi v službo, kdaj delajo, glede dopustov,... Boš videl, da smo zelo razvajeni in zakrediterani do konca. Seveda nam to omogoča majhna država, ampak še vedno se večina ljudi ni pripravljena v službo vozit kam dlje. Ljudje delajo cele dneve samo za kredit in hrano. Če pogledaš da jemlejo kredite za dopust, potem veš da nekaj ne štima. Sej ne rečem, da kredit ni fino, ampak mislim da smo narod ki ne zna z denarjem. Zato spoštujem mojga fotra, ki je sposoben prišparat denar in kupit stvar. V življenju je imel kredit za hišo, ko je začel nov biznis in ko je kupil kombi, ker ga je za biznis nujno rabil. Ljudje pa danes niso na keš sposobni kupit enga hladilnika, kar je zame žalostno.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ti res kaj dosti ne veš o ljudeh pri nam in naokoli.
rolleyes-1.gif


Ena: 200 evrov za kredit? Daj ne bluzi. S takim kreditom niti twingota ne odplačaš. Naš narod se zapufa tudi po 1000 evrov na mesec za avto, da potem lahko živi ob kruhu in vodi.

>>> Italiani naprimer porabijo pol plače za nezdravo prehrano, da pol sedijo zvečer od 22 do 01 za mizo in meljejo,
se mi zdi, da smo slovenci na bolj nezdravi hrani kot italijani

>>> Avstrijci pa Nemci si kupijo jadrnico za na jezero,
procentualno kake 100x manj kot slovenci predrage avte

>>> Španci več alkohola zvečer v lokalih spijejo,
Od Slovencev? Ne me basat
hysterical-1.gif


>>> Francozi ob kosilu pijejo vino za 50€/l, a to je pa vredu?
spet, procentualno kake 100x manj kot slovenci predrage avte

Sicre pa vsak tele ima svoj vesele. Problem je, da ravni ti s predragimi avti (glede na njihove denarne zmožnosti) najbolj pizdijo čez inflacijo, cene, vlado ipd.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.818
10.499
113
kod Džej-Zija
Jasno je, zakaj se piz-dijo. Ker so imeli na takratno obrestno mero in inflacijo preračunano, da bojo komaj preživeli. Ker se je stvar povišala, živijo čez prag svojih zmožnosti.
bonk.gif
Ampak avto pa imajo dober.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
in od kod ti jemljes te tvoje procentuelne primerjave,

se mi zdi, da ti to bol ko ne na pamet

bom se enkrat napiso,
nekateri se tuki na foromu tolazite in primerjate poln hladilnik z nemskim stirikolesnikom, ki je vreden vec kot vase stanovanje alpa bajta

in pol kr na splosno posplosujete, da je tak kr so pac zapufani in nimajo niti za kruh pa mleko

nekateri pac uspejo in majo dobre avte, velke vile, pa kake jahte in podobno
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Raje se vozim v 10let+ starem avtu, se nesekiram kje in koliko porabim, za vse tiste ki se pa duvajo po lokalih z kljuci od nevem kolk hudih avtov me pa prou bk. Jaz za moj avto vem da je moj in da je odplacan
smile-1.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ja sej, vozis se pac v takmu avtu kot si ga lahk prvosis

in se tolazis s tem kar si pac napiso

tut s tem ni nic narobe

Ne. Jaz si lahko komot privoscim m3 e46, ampak zakaj. Placeval bi za registracijo ohoho (voznik zacetnik ipd), glede na to da se neke vrste mesar, bi imel prevec stroskov z servisi, pa kje so potem se gume in kazni.... Racionalno gledano se mi nesplaca, zakaj da bom lahko rekel imam m3-ja, jst sm car........ Sem raje kupil bager.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
si s tistim "ohoho" in "prevec stroskov za servis" use povedu

pac prevec zatebe in nimas dost gnara za takega lepotca

sicer pa, gdo pa tak avto kupi da bo profit delu?

ampak, da z bageru zasluzis sam za 10 let staro garo si pa tut povsem nepodjeten
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Provociras ane.
Zakaj bi si delal stroske, ko pa denar vlagam v pametnejse svari (z starci gradimo hiso)
Sicer se tak avto kupi za lastni uzitek, vsaj za moje pojme, in bi mi bil uzitek ga zgat nekje, ampak to kasneje ko nebom tako brezglavo norel.
Bager sem kupil sele 2 meseca nazaj, in nima veze koliko zasluzim, imam plane investirat v kak novejsi, in vecji kamion.Sicer sem pa staro garo kupil dobrih 10mesecev nazaj od starsev.
 
Nazadnje urejeno:

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
ni kej, jas sn tak al tak butast

ampak mi useen ni jasno, da doma skupi bajto puvate medtem si avte med seboj prodajate, pol pa se bager kupite in vam sploh ni pomembno ce bote z njim kaj zasluzli

nikaj, podjetniki

edit:
zaka si pa uno o pameti popravu?
 
Nazadnje urejeno:

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Vidim da si.
Avto sem kupil od starsev, a ga se vedno mat uporablja. Kupil se samo rece, dal sem jim tisti denar ki so ga investiral v bajto, torej bi bilo isto kot ce bi ga jaz dal v bajto. Edina razlika je ta da, je avto sedaj pisan name, in vsi stroski z njem so moji.
Bager sem kupil zato ker bom letos, ko koncam z solo odprl s.p.
Ampak glede na to da si malce tko tko, ti bom razlozil se nekaj. Okoli bajte imamo parcelo skoraj 600m2 in to je treba use urediti. Teren znizati, material odpeljati, novega navoziti, poplanirati..... in ce bi mi to delala kaka firma, bi me kostalo vec kot sem pa dal za bager, torej investicija se mi je splacala.
Ampak ti tega itak nerazumes.
Vazno da provociras.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
bi pa prej povedu, da si kupo bager na baterije

kajti 600 kvadratov je tak al tak minimum, sele zaj mi je jasno zaka je pred vsako bajto bager parkiran
je ze skor ko kosilnica za travo
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
1.) Ni nobenega problema v tvojem primeru. Manjša težava nastopi, ker si folk vzame kredo za x let za avto, katero potem komaj še zmore plačevati, ali pa sploh ne. Ali pa, če si trga od ust, zato da ima boljši avto od soseda. Sicer mene osebno BK za to, DOKLER NE ZAČNE MENI JOKCAT KAKO HUDO MU JE. In verjemi, takšni orenk jokcajo, kako je vse v SLO za en K, kako plače so nikakve, itd... No, na dvorišču pa seveda nov novcat avto (zaenkrat dokler sosed ne kupi večjega) še večji od soseda.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ni kej , jas sn tak al tak butast

ampak mi useen ni jasno, da doma skupi bajto puvate medtem si avte med seboj prodajate, pol pa se bager kupite in vam sploh ni pomembno ce bote
z njim kaj zasluzli

nikaj, podjetniki

edit: zaka si pa uno o pameti popravu?

Ti pa si pravi evrokrat
bonk.gif