Avto - statusni simbol Slovencev - zakaj pa ne?!

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
jst živim v malem mestu, kjer za 80.000€ dobiš solidno garažo.
zmaga.gif

sicer pa ne vem v kakih okoliših živite tisti, ki mate okoli same zapufance za velike dnarje za avte. Jst takih res ne poznam, niti nisem še slišal za njih.
Najbolj posrečen je bil prej en, ki je pisal, da nimam pojma koliko revežev v Sloveniji ima za 1000€ mesečnega kredita za avto!?
hysterical-1.gif
stari moj, treba prvo met 1000€, pol pa vzet tak kredit. ne verjamem, da ma kdo naprimer 600€ plače in si vzame za 1000€ kakega kredita kot to nekateri skušate prikazati.
Jst zmeri pravm, pretegni se tolko kolko si dolg.
pozdrav.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
tak je,

se bol smesno pa je, da eno taisti,
ki z zavistjo opazujejo sosedovga lepotca in se v 10 let starih onesnazevalcih tolazijo s klobasami
v temah kaj bi ce bi, npr. zadeli na lotu, cedijo sline po taistih dobrih avtih, ki si jih tak al tak ze lahk prvosijo ampak si jih ne, ker so pac racionalni

tole je pa že za 5-ko
aplauz.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.503
1.051
113
Titograd
Ni treba tak žgoče, si mogoče med takimi ki si se preveč stegnil za avto da se tako repenčiš?

Kdo pravi da se vsak ki ima nek drag in dober avto zapufa? Je pa dosti takih ki pol plače vržejo v avto. Brat je delal par mesecev na Krekovi banki prek študenta pa so ogromno avtov vzeli ker folk ni zmogel plačevati, avti so itak bili v slabih stanjih ker verjetno za kaj več kot bencin ni bilo. Meni je sicer vseeno če gre nekdo preko svojih zmožnosti, če imam recimo 800 € plače ne bom imel 300 € na mesec kredita za pleh, ker ne mislim celo življenje koristiti hotel mama ali pa se stiskati v 25 kvadratov luknji.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
Poznam enga k fura novga Audija, doma pa spi skor na tleh, samo jogi ma. Važno da se zunaj vidi kva fura.

Sicer pa je fovšija slovenski nacionalni šport, al kako že pravjo
grin1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.945
1.841
113
samo ti nimaš najbolj stika z realnostjo, ali pa mogoče malo težje dojemaš stvari okrog sebe?
Večina folka je zapufana za avte. Ta večina je povprečni srednji in nižji sloj, ki prejema manj od povprečne plače, se pravi pod 800€. Zdaj pa idi ven, pa se ozri okrog sebe, pa povej kake avte vidiš? Se ti zdi da lahko to kupiš z povprečno plačo? težka bo.
Sem pred leti delal popis prebivalstva, to je blo 2002. Sine, to ti je realno stanje, ki sem ga srečal v mnogih hišah, katere sem obiskal in ko sem se pogovarjal z ostalimi popisovalci, smo vsi ugotovili enako. Zunaj bajta tak tak, za silo, noter 70's, 80's style, na hofu nova kola,2, 3, ... So taki ko so imeli porihtano bajto zunaj noter in primeren avto na hofu. Ampak takih je blo manj kot tretina.
Pa še ena taka tipična delavska. 4 članska familija, redne dohodke nosi v 2 sobno stanovanje foter delavec, mati je na invalidski penziji. Avto se rabi za prevoz fotra na delo in popoldne na bližnji vikend. Vsak mesec jim zmanjka za hrano na koncu. Ampak ne, stari renault ni ok, zamenja ga novejši megane
bonk.gif

Jaz recimo nisem pripravljen dat dosti za avto, ker imam drugačne prioritete v življenju. Ampak ko računam malo kolko je povprečna plača, stroški in kaki avti se vozijo okrog, enostavno ne morem razumet kak še sploh ostane na koncu za preživetje
confused-1.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Poznam enga k fura novga Audija, doma pa spi skor na tleh, samo jogi ma. Važno da se zunaj vidi kva fura.

Sicer pa je fovšija slovenski nacionalni šport, al kako že pravjo
grin1.gif

Jp, jaz tud poznam enga k to počne, najeta sobica, ki jo deli s cimrom. Zuni ma pa parkiranega A4, nov!
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
ce bi vas gdo resno jemu, bi celo pomislu, da nemska avto industrija zivi prtezno od prodaje v Sloveniji,
se posebi, ko dodajate, da v tujini, v starih EU clanicah, vecina vozi 6 do 10 let stare aute,
taki avti za njih niso zanimivi in racionalni tudi iz ekoloskega vidika, saj so precej bolj obremenjeni z dajatvami,
se mal pa jim bodo prepovedali vstop v mestna sredisca vecjih mest,....

statistike v SLO kazejo, da se dalec najvec proda majhnih avtov, to je kliotov, cors, puntotov, ipd,...
in to niso glih neki statusni avti se mi zdi
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Če ti ne poznaš nobenega, ki ima kredo za avto, še ne pomeni da jih. Zelo malo ljudi ti bo priznalo, koliko kredita plačujejo za avto in koliko jim ostane na mesec za ostalo.
smirk-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ko smo že ravno pri tem. Sem se mislil zadržat, ker podatek ni tako pomemben, a vseeno:

mar nikoli ne opazite veliko število dobrih avtomobilov pred "drugorazrednimi" trgovinami? No, saj, ena teorija je ta, da taki ljudje nimajo denarja, da bi kupovali dražje, druga teorija pa je, da izdelki iz Hofra, Lidla itd. niso nič slabši ...

Poanta pa je v sledečem stavku: pred časom sem šel mimo HarDi ja (ki ga v KR ni več), pa se mimo zapelje en hud audi (mislim, da je bila nova 6). Tip stopi iz avta, gre v Har Di (evo, priznam, sem bil toliko firbčen, da sem šel za njim), in tam kupuje neko tretjerazredno robo ... ma ja, potem pa se je usedel v Audija in šel ...

Evo, to pa je ekstrem ... ampak važno, da je Audi ...

Noker
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
No, samo tu pa je lahko ena majcena razlika: delavski sloj kupuje avtomobile na kredit zato, ker nima denarja, da bi ga plačal (in takovrstnih kreditov je ogromno), so pa taki, ki avto vzamejo na kredit, ali še bolje, na lizing, ker si to z lahkoto privoščijo (tisti denar, ki bi ga namenili avtu, se jim dejansko obrača hitreje, predvsem pa donosnejše, kot če bi si s tem denarjem kupili avto).
Ampak dobro, še vedno je govora o tistih, ki si avte lahko privoščijo. Ja, zakaj pa ne, je posledično bolje za vse nas. Iz več razlogov.
Sicer pa, kot sem že napisal: mene ne moti, če ima sosed Mercedesa, jaz pa le staro Laguno (moti me le iz vidika varnosti). Ampak sosed je zato med tednom doma in nikoli nikamor ne gre. Aha, pa živi v podnajemniškem stanovanju na 40 m2. Pa kaj, mu že tako ustreza.

Meni ne ! (pa zato še vedno nisem fovš sosedu ... grem prej stavit, da je on fovš meni
evil.gif
)

Noker
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.945
1.841
113
tu je še drug faktor ---> šparanje
aplauz.gif

ti povem primer iz prve roke: dnarja več kot zadosti, novi model bmw5, redna stranka v hoferju
smile-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
No, Evrokrat, ti, ki bi moral biti vzor vsem forumašem: je narobe, če sem priznal, da me je močno zanimalo, kaj ima tip z avtom za "at least for" 50.000 EUR počet v Har Di ju?

Sem morda videl tebe?
evil.gif


Noker
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ljubček moj, jaz že kar nekaj časa ne živim pri starših ...

Noker
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ja, šparanje ... saj v tem ni nič slabega, ampak, da pa šparaš zato (in si dobesedno trgaš od ust, ali še huje, da to občutijo tudi lastni otroci), da si kupiš boljši avto od sosedovega, je pa, milo rečeno, absurd !!!

Ampak, da ne bom skočil iz svoje kože, meni je še vedno vseeno, kakšen avto ima kdo, jaz samo podajam dejstva.

Noker
 
Nazadnje urejeno:

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
ti pa kupujes kje in kaj?

najbrz v Merkatorju nabavis njihovo blagovno znamko, alpa v Sparu Sparovo
pa si ves vesel ker mislis, da si kupo najbolso kvaliteto

pa odgdaj ste usi neki strokovnjaki za oceno kvalitete?
vedno ne velja visja cena=boljsa kvaliteta
velikrat je visja cena=visja trgovceva marza
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Citat:
Uporabnik noker pravi:

Ampak, da ne bom skočil iz svoje kože, meni je še vedno vseeno, kakšen avto ima kdo, jaz samo podajam dejstva.

Noker

zaka pa pol pises o sosedu, ki ma limo z zvezdo na haubi ,
in zasledujes gospoda z audijem,

se mi zdi, da to niso ravno dejstva ampak zdravljenje kompleksov