Avto - statusni simbol Slovencev - zakaj pa ne?!

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Mega debata:
Vsi kritizirajo nas Slovence, da smo nori na dobre avte, da je to naš statusni simbol, ipd.
Ugotovil sem, da so to razmišljanja ekstravertiranih luzerjev, intravertirani spoznajo sami sebe za falirance, uspešneži pa si dober avto kupijo in o tem ne diskutirajo.
Avto je predmet, ki ga takoj po stanovanju največ uporabljamo, v avtu sediš vsak dan, za službene namene, zabavne, ko gremo rodit, ko umremo nas odpeljemo z avtom. V trenutni dobi smo neposredno vsak dan vezani na avto.
Ni mi jasno zakaj bi bilo narobe potlej imeti dobro stvar, ki jo rabiš vsak dan večkrat. Kako bi bilo, če bi si nekdo, ki vsak dan trenira atletiko kupil no name teniske iz Lidla za 13€?! Razumem, da je potratno, da si dedek z 90 leti kupi avto za 40K€ in ga ima samo za ob nedeljah za na britof za 6 km. Ampak, da ima aktiven človek kanto!? In kaj bi hoteli, da se vsi vozimo z Yugoti in Katrcami??! Zakaj že?!
Ko enkrat rešiš stanovanjski problem in navarčuješ naprimer 20K€, zakaj si nebi kupil avto za npr 15K€?
Itak si s temi 15K€ ne moreš spremenit življenskih razmer kot so, da prodaš stanovanje in kupiš hišo!?
Če obstaja v vsaki državi nekaj posameznikov, ki nimajo rešenega stanovanjskega problema in si vseeno kupijo avto za ne vem 30K€, še ne moremo rečt, da je cel narod tak. Posamezniki pač niso merilo in so povsod!
Sploh pa ista skupina ljudi tudi stalno tupi, da smo v Sloveniji razvajeni in imamo nepremičnine v lasti, v razvitejši tujimi pa so kao vsi podnajemniki!? WTF, avte naj nebi imeli, nepremičnine niti!!!? WTF, kaj bi sploh potem vrednejšega imeli in zakaj bi potem sploh hodili v službe za 10 ur na dan? Za jest in spat pod milim nebom ne rabiš službe, bi pač vsi prodajali Kralje ulice in bili 'srečni' v 'duhovnem' svetu, ali bi se pač prisedli gurujem v Indiji in živeli od prane.

Evo to je moja kritika na zagovornike Katrc in najetih stanovanj. Upam, da je kdo razumel in da še kdo razmišlja podobno...
pozdrav.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
47
Ja tisti, ki si lahko privoščijo super avto, si ga naj, podpiram. Jaz ga nimam, mam pa stanovanje kupljeno.
Za avto se pa res ne mislim zakreditirat in raje živim lagodn lajf brez kreditov.
V bistvu je vseeno ali imaš svoje stanovanje ali v najem, samo, da ti znese preživet čez mesec in da nimaš pretresov okrog neporavnanih obveznosti. Boljše je pa definitivno met svoje stanovanje, pa da majo še potomci kaj od tega.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
To je verjetno odgovor na članek v avtomobilizmu. Očitno nisi razumel članka. Se pa strinjam, da je tam preveč posploševanja iz obnašanja določenga procenta ljudi na cel narod, ki jim je avto življenski projekt (ko bojo imeli dobr avto bojo opaženi...) in so zato pripravljeni žult suh kruh in vodo. Ampak takšnih je mal. V moji družbi ni nobenga (nobenga tazga v familiji, noben ni tak od prjatlov in kolegov...). Lahko pa vsak pove, če koga ali kok takih pozna pa bomo hitr lahko prišli na realno sliko. Mislm, da je slovencem dost bolj pomemben, da imajo svojo nepremičnino. To je pa "must have".
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
V tej temi ni precej za razglabljat.

Bistvo je v tem, da obstajajo ljudje, ki si vzemajo iz ust, na drugi strani pa kupujejo drage avte, zarad njihove boge mentalitete in psihičnega stanja. Vse ostalo ni problem.

Nepremičnine ne moreš nesti v grob, zato ni potrebe po dejanski lasti. to so v tujini ugotovil, pr nas ne, obstaja prepričanost, "ah nej ostane otrokom", itd.. ok, jaz sem za!

Zakaj človek ne gre na ulico? Zato, ker bo izgubil vso udobje, ki ga ima. Ljudje v osnovi strmimo k udobju.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
V tej temi ni precej za razglabljat.

Bistvo je v tem, da obstajajo ljudje, ki si vzemajo iz ust, na drugi strani pa kupujejo drage avte, zarad njihove boge mentalitete in psihičnega stanja. Vse ostalo ni problem.

Nepremičnine ne moreš nesti v grob, zato ni potrebe po dejanski lasti. to so v tujini ugotovil, pr nas ne, obstaja prepričanost, "ah nej ostane otrokom", itd.. ok, jaz sem za!

Zakaj človek ne gre na ulico? Zato, ker bo izgubil vso udobje, ki ga ima. Ljudje v osnovi strmimo k udobju.

Lastna nepremičnina je tud varnost in se ti ni treba npr. vsakih par let selit.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
ja, sam ne zdej dajat na vago, ali avto in brez stanovanja, ali pa stanovanje brez avta. Ti dve stvari nista izključujoči. Govora je o Slovencih, ki imajo stanovanjski problem rešen in si potem kupijo dober avto.
To je podobna debata kot tisto o zdravju in denarju. Vsi se derejo, da je najbolje biti zdrav, pa magari reven. To je spet izhodišče revežev. Fantje in punce, najbolje je biti zdrav in bogat, tudi ta dva pojma namreč nista izključujoča.
To tudi ne gre nobenemu v glavo!
bonk.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
To je verjetno odgovor na članek v avtomobilizmu. Očitno nisi razumel članka. Se pa strinjam, da je tam preveč posploševanja iz obnašanja določenga procenta ljudi na cel narod, ki jim je avto življenski projekt (ko bojo imeli dobr avto bojo opaženi...) in so zato pripravljeni žult suh kruh in vodo. Ampak takšnih je mal. V moji družbi ni nobenga (nobenga tazga v familiji, noben ni tak od prjatlov in kolegov...). Lahko pa vsak pove, če koga ali kok takih pozna pa bomo hitr lahko prišli na realno sliko. Mislm, da je slovencem dost bolj pomemben, da imajo svojo nepremičnino. To je pa "must have".

se strinjam. ne nisem še bral članka v avtomobilizmu, itak je takih debat povsot milione, zato sem odprl temo.
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Ne, ne strinjam se s tabo. Večina folka kupi avto na kredo, pol pa joka kok mejhno plačo majo k jim trgajo za kredit, pa da komaj preživijo čez mesec, pa ko je pa treba gume kupit ali pa na servis pelat pa ni dnarja. Pol so pa bogi. Potem mas pa primere, da pride model (2 mes. nazaj) z NOVIM volvotom iskat letne gume stare 7 let pa mu rečeš, da je cena 30€ pa reče tipo če se lohk zmenva za 20€, ki so itak primerne samo za še eno sezono. To je sam en primer, podobnih je pa malo morje. Jst osebno nimam nič proti ljudem, ki si kupujejo avto po 30,40,50€, če si ga lahko kupijo nej si ga, sam da nebodo pol jokal kok ni dnarja za živet. Reje se vozim s starejšim avtom pa si lahko marisikatero drugo stvar kupim in živim normalno kot pa da bi mel en avto za 15€ pa da bi odplačeval kredo pa imel komaj za burek.
Če maš keš si kupi dober avto, če ga pa nimaš se pa vozi z kakšnim starejšim avtom. Ker na avtomobil je največji strošek, tako glede nakupa kot vzdrževanja in z dneva v dan zgublja ceno.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
V tej temi ni precej za razglabljat.

Bistvo je v tem, da obstajajo ljudje, ki si vzemajo iz ust, na drugi strani pa kupujejo drage avte, zarad njihove boge mentalitete in psihičnega stanja. Vse ostalo ni problem.

Nepremičnine ne moreš nesti v grob, zato ni potrebe po dejanski lasti. to so v tujini ugotovil, pr nas ne, obstaja prepričanost, "ah nej ostane otrokom", itd.. ok, jaz sem za!

Zakaj človek ne gre na ulico? Zato, ker bo izgubil vso udobje, ki ga ima. Ljudje v osnovi strmimo k udobju.

Lastna nepremičnina je tud varnost in se ti ni treba npr. vsakih par let selit.

Prav tako ti sodoben avtomobil nudi varnost. Ob mislih, da bi se moral v tem prometu vozit z Yugecom in R5,...me spreleti srh. Upam, da mi tega ne bo več potrebno.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
po drugi strani pa tudi ovira, ker si precej manj fleksibilen npr. pri menjavi delovnega mesta
kar se posledicno pozna tudi pr placah, saj delodajalci izkoristijo dejstvo, da delavec nit ne isce npr. bolje placano delovno mesto na drugem koncu SLO
saj ima stanovanje v katerem bo prezivel preostanek svojega zivljenja
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Ma ne sej ni point v tem da bi se mogli vsi v katrcah ipd. vozit. Mi npr. z neprimerno manjšo plačo in približno podobnimi življenjskimi stroški kot naši zahodni sosedje vozimo ista oz. zelo podobna vozila. A se ti ne zdi da tukaj nekej ne štima.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Če si veliko na cesti se vsekakor splača kupt varen avto. Za preseravanje in šminkiranje je pa škoda dnarja in te ta avto ne bo naredu srečnga.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Joshua pravi:
Ne, ne strinjam se s tabo. Večina folka kupi avto na kredo, pol pa joka kok mejhno plačo majo k jim trgajo za kredit, pa da komaj preživijo čez mesec, pa ko je pa treba gume kupit ali pa na servis pelat pa ni dnarja. Pol so pa bogi. Potem mas pa primere, da pride model (2 mes. nazaj) z NOVIM volvotom iskat letne gume stare 7 let pa mu rečeš, da je cena 30€ pa reče tipo če se lohk zmenva za 20€, ki so itak primerne samo za še eno sezono. To je sam en primer, podobnih je pa malo morje. Jst osebno nimam nič proti ljudem, ki si kupujejo avto po 30,40,50€, če si ga lahko kupijo nej si ga, sam da nebodo pol jokal kok ni dnarja za živet. Reje se vozim s starejšim avtom pa si lahko marisikatero drugo stvar kupim in živim normalno kot pa da bi mel en avto za 15€ pa da bi odplačeval kredo pa imel komaj za burek.
Če maš keš si kupi dober avto, če ga pa nimaš se pa vozi z kakšnim starejšim avtom. Ker na avtomobil je največji strošek, tako glede nakupa kot vzdrževanja in z dneva v dan zgublja ceno.

NE NE , fantje nebi rad debate o tem ali bom mel dober avto in jedel prepečenec, ali pa bom imel Yugeca in živel izobilno!!!

DEBATA JE O TEM, KO SLVENEC ŽE IMA STANOVANJSKI PROBLEM REŠEN IN IMA ZA BUREK IN VSE OSTALO SI POTEM KUPI DOBER AVTO IN RAZNE RAZPRAVE ZDAJ TEMU SLOVENCU OČITAJO DA SI JE KUPIL PREGREŠEN AVTO!!!Ne govorimo o revnih zapufanih državljanih! Govor je o tistemu, ki si ga lahko kupi, ampak se mu potem očita, ne vem zakaj....O par revnih izjemah, ki se zapufajo ne govorimo!
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Ja dejstvo je da,je pri nas veliko dobrih avtomobilov,kateri so kupljeni na takšen ali drugačen način! Eni imajo vse in si brez težav kupijo še dober avto,eni pa nimajo in jim '''ugodni'' lizingi in krediti omogočijo nakup le tega.
Kadar pa se pogovarjamo o avtih je pa največ slovenske zavisti,slovenci smo tako zavistni,da ne moremo spat,kadar razmišljamo o tem kakšen avto si je kupil sosed ali kolega!
bonk.gif
Na te karte igrajo tudi mediji.
Ne razumem kaj ima koga za bolet,če si je Francelj kupil bavarca,doma pa ima na mizi kruh in maslo.............
confused-1.gif

Pa kaj naj ima! Če se njemu to zdi racijonalno naj ima!
Pozabljate tud na dejstvo,da smo veliko časa v svojem avtomobilu in z njim na cesti,kaj pa varnost????
'Varni' avti so ponavadi tudi dragi in bolj prestižnih znamk. Doma pa nam sicer tudi lahko kakšna posoda pade na nogo,,ne???
Na cesti smo najbolj ogroženi!!
grims-1.gif

Veliko bolj tisti v R5 kot tisti v petici katera ima na pokrovu motorja znak BMW ali zvezdo...pač tako je!
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ja to je pa foušija, če gre komu to v nos, da si nekdo, ki si je lepo uredil življenje in ima poleg vsega še dobr avto.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Sem mnenja, da kdor si lahko privošči dober avto, naj ga ima. Nisem fauš oseba, da bi nekomu zavidala ker ima boljši avto, večjo plačo, ker menim, da "kakor si si postlal, tako boš spal" ne glede na kak način je kdo prišel do tega. Že sami vejo, kako in kaj.

Je pa res, da je avto statusni simbol. Zadnjič nam je en profesor rekel da ima sina, ki je odvetnik. Do pred kratkim je vozil Saaba, potem pa presedlal na Mercedesa, ker se on, Odvetnik, pač ne more voziti s Saabom naokoli; Kaj bojo pa ljudje rekli?
bonk.gif


Bolano mi je tud to, kar delajo nekateri -imajo slabši avto za med tednom, medtem ko jim boljši stoji na dvorišču, perejo ga vsako nedeljo na močnem soncu (12x bonk) in ga zaljubljeno ogledujejo, potem pa grejo z njim do najbližje gostilne na dva deci.

Kar se tiče pa hitrih avtomobilov....Brezveze čedalje bolj, itak so take kazni, da se ti skoraj ne splača met nek hiter avtomobil -kje boš pa dirkal z njim? ...Po SI sigurno ne.

Sicer mi pa več pomeni nepremičnina kot avtomobili, in tud imam željo imet prej stanovanje kot pa avtomobil. Kupila si bom pa pač takšnega, kakršnega si bom lahko privoščila, ali pa raje malo slabšega in mi bo denar ostal za druge stvari.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Nikomur nisem fouš dobrega avta, hvalabogu, da si ga lahko privošči
zmaga.gif

Moti me pa to, da ko si nekdo kupi nov avto, ki pač ni P206 ali R Clio, ampak je
avto za 30k€ in več, da se ga takoj vrže v koš preseratorjev in prepotentnežev.
Zase vem, da ko bom velika in bogata, da si bom kupila vsaj dva avtomobila, en
bo moja igračka, drugi bo terenec
zmaga.gif
in mi bo šlo na živce, ko mi bodo očitali
in s prstom za mano kazali, da sem sponzoruša.
tongue-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.263
791
113
men se pa vseeno ne zdi da smo samo Slovenci mahneni na avte. prej bi to pripisal južnim sosedom vse do Črne gore. Sam poznam več južnjakov kot pa Slovencev ki se zaradi avta odrečejo marsičemu. Pa ne samo da varčujejo pri sebi , ampak tudi pri lastnem otroku in ženi. Nam je vseeno oblj pomembna nepremičnina kot avto, med tem ko moj bosanski kolega raje uživa v dobrem avtu.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:

Ko enkrat rešiš stanovanjski problem in navarčuješ naprimer 20K€, zakaj si nebi kupil avto za npr 15K€?
Itak si s temi 15K€ ne moreš spremenit življenskih razmer kot so, da prodaš stanovanje in kupiš hišo!?

Ja, če bi bilo takole. Ampak povej, kako lahko štiričlanska družina v najemniškem stanovanju privarčuje 15 K€ v nekem doglednem času? Velik del lastnikov "boljših" vozil živi ob krompirju in kruhu samo zato, da ima boljši avto kot sosed, pa čeprav odplačuje lizing ki močno presega njegove finančne možnosti.