ATV

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Dokaj sveža in nepreverjena zadeva, ki ima bojda kar nekaj "porodnih krčev". Nekdo na atv.si forumu ga je bil celo primoran vrniti prodajalcu ker mu ga niso uspeli popraviti. Mislim da pri teh močnejših 4x4 atvjih tajvanci (ali bognedaj kitajci) še malce šepajo, jih imajo nekateri znanci in imajo vsi z njimi probleme (nekateri manjše nekateri večje... od nedelovanja števca do zaribanega motorja).
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.518
14
38
37
Dolenjska
A je ogrodje oz. samo vozilo enako pri 300 in 700 kubičnem atvju?

Vozil sem kolegovega 600ccm GOES in mi je všeč, ker je dovolj prostora pa tudi fajn je šel (nov, neodprt), zato tudi gledam jumbo 700.
Vidim, da ima 700ccm precej več navora, sama moč (kw) pa ni tako višja.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Mislim da ni enako oz. sem skoraj prepričan, ne me pa vzet za besedo. Kar se tiče Goesa mislim da je SMC še vedno razred višje in še en velik plus ima, prodajalec je res super in za razliko od večine ATV prodajalcev pri nas so tudi poprodajne storitve na nivoju.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Pojdi v Stično. Tam boš dobil info iz prve roke, pa tudi primerjal ju boš lahko. Verjetno ima še vedno tistega za testirat, ki ga omenja cizy. Moči je vedno premalo.
cool-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.518
14
38
37
Dolenjska
Ok, dilema:

SMC Jumbo 700 vs Goes 625 MAX

Izkušnje?

Goes naj bi bil preoblečen Linhai, kolikor sem bral po forumih, Linhai pa naj ne bi veljal za slabega.

 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Znanec ima tega Goesa, pa ima stalno neke težave z njim in ga vozi nekam v Grosuplje na popravila. Sicer noče preveč komentirat, saj smo ga svarili pred nakupom. Si bil v Stični?
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.518
14
38
37
Dolenjska
Ne, nisem bil še v Stični, se pa bom odpravil verjetno naslednji teden. Delovni čas imajo malo nepraktičen zame
smile-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Sem se pogovarjal še z enim lastnikom Goesa, pa pravi, da samo tanka, servisira in vozi. Se mi zdi, da jih je še premalo pri nas, da bi si lahko ustvarili neko realno sliko. Vsekakor pa velja, da moči ni nikoli dovolj.

V Stični se lahko tudi dogovoriš za sestanek izven delovnega časa.

Naslednji teden se lahko oglasiš pri meni v NM, pa bova še kakšno rekla na to temo.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pa saj Goes je tako ali tako enak moped kot CF Moto X6 (z izjemo plastik).

Pri CF-ih je kolikor sem sam seznanjen dosti odvisno od sreče na kakšen moped naletiš. Lahko da bo delal bp, lahko pa da ga boš imel non stop na servisu.

Raje kaj takšnega;

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6351230

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5821343

Can Am-ova 500ka gre tako ali tako boljše kot recimo Jumbo 700, da Goesa 625 niti ne omenjam, ker je resnično "nepremičnina".

Sicer sam vozim Taiwanca in sem kar zadovoljen, res pa da na mojem bije Japonsko srce.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
katerega tajvanca z japonskim srčkom imaš? Jst s svojim nisem zadovoljen...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
SMC Ram 500, za Dinlije sem tudi sam slišal da so neke težave z njimi, ker kolikor vem to ni več original Subaru-Fuji motor ampak predelan oz. zmanjšan na 450ccm iz strani Dinlija. Za 500ccm verzijo še nisem slišal da bi kdo imel z motorjem kakšne (večje) težave.

Kaj pa ni o.k. pri tvojem?
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Jst bi ti priporočal Arctic Cata.

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6288378

tale je recimo vredu cena, če se še malo zdilaš si zmagal.

Jaz imam identičnega. Do sedaj narejenih 3000 km od tega polovica cestna vožnja. Druga polovica gozd in a gradbena dela.
Z njim sem vlekel iz gozda celo prikolico drv in okrog hiše v kar strm klanec zvlekel približno pol kubika peska.V glavnem ga ne šparam in do seda še nobene težave. Edino original gume, ki so bile zraven so šle v eni sezoni.
Po cesti sem šel najhitreje do sedaj 125 km/h, to je sicer po števcu ATVja, bojda nekaj laže, tako da je verjetno malo manj. Računaj, da to s offroad gumami.
Je pa sicer odvisno koliko ga boš rabil. Če ga boš veliko potem se ti splača dati nekaj več za kvaliteto.
Nisem pa nikoli imel drugega Atvja, tako da ti bolj konkretne primerjave ne morem dati.
1555456-9mZ92.jpg
 

Priponke

  • 1555456-9mZ92.jpg
    1555456-9mZ92.jpg
    101,8 KB · Ogledi: 407

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
SMC Ram 500, za Dinlije sem tudi sam slišal da so neke težave z njimi, ker kolikor vem to ni več original Subaru-Fuji motor ampak predelan oz. zmanjšan na 450ccm iz strani Dinlija. Za 500ccm verzijo še nisem slišal da bi kdo imel z motorjem kakšne (večje) težave.

Kaj pa ni o.k. pri tvojem?

dinli 450. Če se peljem recimo 30 km ali pa če stoji v garaži kakšen teden se akumulator izprazni... pa sem zamenjal regler...
Ko vžge je veselje
evil.gif


če bi izbiral 4x4 OFF ROAD bi se izognil kitajcev ... Včeraj sem se vozil z 8 let staro nehomologirano yamaho kodiak 450, ki še ni vidla asfalta in izgleda boljše kot dve leti stari CF, dinliji... ki so vidli malo terena... Problem so materiali, ki so nekakovostni.

Za šminkat po cesti so verjetno dobri...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kam pa ga vozis na servis?

Sicer se pa strinjam, 4x4 delovni model definitivno ne kitajskega ali tajvanskega porekla.
wink-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.518
14
38
37
Dolenjska
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Pa saj Goes je tako ali tako enak moped kot CF Moto X6 (z izjemo plastik).

Pri CF-ih je kolikor sem sam seznanjen dosti odvisno od sreče na kakšen moped naletiš. Lahko da bo delal bp, lahko pa da ga boš imel non stop na servisu.

Raje kaj takšnega;

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6351230

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5821343

Can Am-ova 500ka gre tako ali tako boljše kot recimo Jumbo 700, da Goesa 625 niti ne omenjam, ker je resnično "nepremičnina".

Sicer sam vozim Taiwanca in sem kar zadovoljen, res pa da na mojem bije Japonsko srce.
smile-1.gif

Zgornja meja bi bila cenovno cca 7.000 eur, zato Bombardier npr odpade. Tudi ne potrebujem takega stroja, saj štirikolesnika ne bom uporabljal profesionalno.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Tudi ne potrebujem takega stroja, saj štirikolesnika ne bom uporabljal profesionalno.

Te bom pa tako vprašal, bi se rad vozil ali šraufal?
smile-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.518
14
38
37
Dolenjska
A ti si mehanik, glede na to da imaš SMCja? :p

Vsekakor preferiram vožno, šraufanju bi se rad izognil
smile-1.gif


Pa je smiselno kupiti rabljenega štirikolesnika?
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Sem napisal zgoraj da ima moj SMC japonsko srce (Subaru-Fuji motor, enak ki je tudi v Polaris Predatorju in Outlawu), drugače ga niti v sanjah ne bi kupil. Zraven tega je športni z verigo gnan model še dosti dosti manj zahteven za vzdrževanje kot 4x4 cvt model, kjer je kar nekaj stvari več ki lahko gredo narobe.

Osebno bi vsekakor raje kupil malenkost rabljenega delavca renomirane znamke kot pa kakšen kitjaski ali tajvanski izdelek.