Alkoholizem - zdravljenje

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sajkek , mal pretiravaš.
Alkohol v prekomernih količinah, je lahko sranje. Pa naj bo to vino, pivo ali žganje. No eni so pa prav zabavni, ko si ga spijejo in so trezni nemogoči (če se že o razpoloženju pogovarjamo)
Tud če bi krompir (kot si omenil) sadil in ga potem prekomerno jedel, bi se tud posledice našle. Če ne drugega, bi bil člouk tečn, ko bi ga želodec matru. :p
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
1. Niti približno nisi zadel kolikokrat se vinograd šprica.
2. Nimaš pojma, kaj pije večina kroničnih alkoholikov.
3. Težko boš pri svojem neznanju delil kmetom nasvete, kaj naj kmetje gojijo po strmih terenih.
Dejansko je nekomu, ki tako malo zna, težko kaj povedati.
dobro vem kako je, imam okoli sodelavce, sosede, samo jamranje, vsak drug dan škropljenje, sam pit je pa fajn - vsak dan liter da lahko funkcionirajo.."če pa sem tak žejn.".
Samo en sosed je k pameti prišel in fukno vse ven ima zdaj travo, ki mu en kosi in odpelje travo.

mi je pa tudi jasno, da ko mal opozoriš na to problematiko, se takoj najdejo vinski pacijenti. Ista zgodba so čiki. Ko kadilcu stopiš na žulj.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in McGiver

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
dobro vem kako je, imam okoli sodelavce, sosede, samo jamranje, vsak drug dan škropljenje, sam pit je pa fajn - vsak dan liter da lahko funkcionirajo.."če pa sem tak žejn.".
Samo en sosed je k pameti prišel in fukno vse ven ima zdaj travo, ki mu en kosi in odpelje travo.

mi je pa tudi jasno, da ko mal opozoriš na to problematiko, se takoj najdejo vinski pacijenti. Ista zgodba so čiki. Ko kadilcu stopiš na žulj.
no no sajkek . Tvoji sodelavci in sosedi potem preveč pretiravajo. Tisti, ki vsak drug dan škropi je za umobolnico. To, da nekdo spije vsaki dan liter samega vina je res problem, ja. Ampak, te ljudje ne pijejo toliko zato, ker imajo vinograd. ampak imajo vinograd, ker tako pijejo. In tudi, če ne bi imeli vinograda, bi vseeno pili.
(ker so tak žejni) V lokalih se najdejo pacienti, ki zjutraj, ko vsi kofetkajo, oni veselo tolčejo po pivu. Pa potem treba pivovarno union in laško podreti?
Večina vinogradnikov, ki jih poznam, pije zmerno. Kakšen kozarček na dan ali nič. Pri fizičnem delu v vinogradu ali družbi, kakšnega več. Med tednom redko kdaj koga vidim piti alkohol. So pa tudi pacienti, ki poberejo vso grozdje od sosedov in sadje in ga pretvorijo v alkohol. Pa še zmanjka jim na koncu. Ampak, zaradi takšnih ni potrebe po sekanju vseh trt.
Potem bi tudi avtomobile morali ukiniti, ker nekateri vozijo krepko preko omejitev. Enostavno počasneje vozi ali manj pij.
Tudi drog ne proizvajajo v Sloveniji (no, vsaj mislim da jih ne), pa se eni še kr drogirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in Pepe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
no no sajkek . Tvoji sodelavci in sosedi potem preveč pretiravajo. Tisti, ki vsak drug dan škropi je za umobolnico. To, da nekdo spije vsaki dan liter samega vina je res problem, ja. Ampak, te ljudje ne pijejo toliko zato, ker imajo vinograd. ampak imajo vinograd, ker tako pijejo. In tudi, če ne bi imeli vinograda, bi vseeno pili.
(ker so tak žejni) V lokalih se najdejo pacienti, ki zjutraj, ko vsi kofetkajo, oni veselo tolčejo po pivu. Pa potem treba pivovarno union in laško podreti?
Večina vinogradnikov, ki jih poznam, pije zmerno. Kakšen kozarček na dan ali nič. Pri fizičnem delu v vinogradu ali družbi, kakšnega več. Med tednom redko kdaj koga vidim piti alkohol. So pa tudi pacienti, ki poberejo vso grozdje od sosedov in sadje in ga pretvorijo v alkohol. Pa še zmanjka jim na koncu. Ampak, zaradi takšnih ni potrebe po sekanju vseh trt.
Potem bi tudi avtomobile morali ukiniti, ker nekateri vozijo krepko preko omejitev. Enostavno počasneje vozi ali manj pij.
Tudi drog ne proizvajajo v Sloveniji (no, vsaj mislim da jih ne), pa se eni še kr drogirajo.
sej ste spet zapeli za stvari, ki jih nisem povdarjal, kar sem povdarjal je, da bi se moralo končati promoviranje vina in se it protekcijo, zaradi mene pa se lahko tudi poseka in požge vinograde, pa čike tudi. mene ne bo bolelo. Pijem kokakolo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
@sajek, nikjer ne zasledim promoviranje vina. So pa razne debate, ker je vinogradnikov v slo kr dosti. Tud za pivo so debate v tem forumu. Manjše, ker je tudi "varilcev piva" manj. Tud za žganjekuho bi se kej našlo. Debate, ne pa promoviranje. Kolk vem, je promoviranje zakonsko prepovedano. Tak da....
Nekak se mi zdi, da ti napačne debate bereš. Oziroma, si v temi, ki te ne zanima. ;)

jello , ?? a je kdo kaj drugače pisal?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
javno se vino promovira, davčno je med hrano itd, da ne govorim hajke o teranu, malo spremljal sceno... oni je zdaj cel car s penino, kemčki turimi vino vino, domača scena, povsod vino. In vino na usnama. Hočeš nočeš si gotof.
, ne na forumu, tu gor je samo par "pijanckov" ki jim je vino sveto. Jaz pa sem napisal svoje mnenje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Vsekakor mi je vino bolj sveto kot nek ameriški cuker.
Pijem vodo ali pa tu in tam tudi vino. Poleti tudi pivo. Če je poletje, ne kot letos.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sej jaz imam tud svoje mnenje. Pa mal se razlikuje od tvojga. Razumema se samo v točki, da je vino sranje, če se ga preveč spije in je posledica nasilje, zanemarjanje, itd itd.
Ja, kaj pa naj kmečki turizmi prodajajo kot domače pridelano?? Coca-colo??
To o teranu, pa ..... ne spremljat zadeve. Jaz je ne. Slišal sem, vse ostalo me ne zanima. Je lepše živeti tako.
No, stardec ga ima za župnika, pa mu je res mogoče sveto. Vse ostalo...

PS Lepo da ne piješ alkhola. Ampak, potem bi si pa lahko vseeno izbral namesto coca cole bolj zdravo pijačo :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
sem napisal, da vino kot vino načelno ni problem, problem je promocija na državni ravni in naprej. Ne vidim smisla, sploh v konetkstu, da ni uporabno za nič.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Za to "promocijo" ali "nepromocijo" ne dam nič. To je samo neka statistika, kolko kje kdo kaj pridela.
Jaz pa mislim, da vino JE problem kakor tudi vse alkoholne pijače in to za nekoga, ki mu zmeša glavo do te mere, da je sranje doma, v družbi ali celo osebne težave.
JBG sajkek , škoti so na wiskiji, francozi na vini, nemci na pivu, slovenci na vinu, balkankanci na rakiji, kolumbijci na drogi..... :p
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
ja, sej ko gledaš širše je državi v interesu da je raja pijana, čimbolj. Pač meni se pač zdi absurdno da se neko vino tako promovira, subvencionira, do drog , čikov itd pa tako neizprosni. pač faking dvoličnost.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
vino je še najmanjši problem. Raja pa mora biti skregana, da se jih lažje vodi.
Po moje je poraba vina drastično padla, razen tistih nekaj pijančkov.
Kolk vidim, folk sam še pivo pije po lokalih
Subvencije za vino????
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kakšna pa je? Kakor vidim je enaka kot za vse ostalo splošno.
Subvencije - ne da bi vedel. Vinogradništvo je pa pri nas del kulture, torej ga je treba negovati. Ne s subvencijami, da se razumemo, ampak s kulturo.

Saj ni problem, če ti osebno obožuješ žgance in kislo zelje za zajtrk. Toda večina slovencev ga pa nima. Mislim , rada. Kokakola - yebeš amerikance, nikoli ne bomo izvedeli, iz česa vse je narejena, v glavnem je pa v njej napuh,multipliciran s propagando do nezavesti.

Vino je pa .. predvsem živilo. Aspirin je tako tudi neko zdravilo, ampak če se ga preveč nažreš ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in lanos
I

Izbrisan uporabnik #9334

Še tale malenkost : ko delaš tam s krampom kot konj, popiješ kozarec vina in ti hipoma da moč. :fredi: Če boš popil štamperle šnopca - postaneš pa mehek in mrzel.

Po vinu si dobre volje, po šnopcu pa tečne in mrzle. Je razlika. Po kokakoli pa blesav yipi.
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
raste raste...... sam kako te zadeve obdelovati, je pa druga zadeva. Zanimivo bi bilo tud videti kombajn za pšenico in koruzo, kako bi lahko po strmini delal.
Ročno.... ja seveda se je dalo..... ampak ...... vsaj 60 let nazaj. Danes ti nobeden več krompirja ne pobere, ker imajo v LIDLu police v višino rok;)

 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Dobro, pa dajmo še malo zastonj nauka za tiste, ki menijo, da z ogledom youtube videa dobiš vso znanje, ne prevetrijo pa tistega kar vidijo na svojem zamreženem podstrešju.
Za njivo na taki strmini morajo biti izpolnjeni tudi nekateri klimatski pogoji. Nikakor ne sme biti močnih nalivov. Vsaj dokler rastlinje s koreninami ne prepreči erozije, čeprav resna poletna nevihta na nagnjenem terenu "presadi" tudi dva metra visoko koruzo. Če narediš tako njivo na Jeruzalemu, potem boš vsaki dve leti vozil zemljo na vrh hriba. Tudi mi smo jo v vinogradu, dokler se je ta dva do trikrat letno ročno prekopal.
Zakaj je "angleško" travico v Lj potrebno bolj zalivati kot v Londonu, če ima Lj vsaj 2-krat več padavin v letu?