AdBlue

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Jabe Katero “podrtijo” (glej navednice - mišljeno je kot hec) voziš, da potrebuješ “adapter”?
Če je na avtu “duc” (bemti - ne vem slovenskega izraz) v katerega paše AdBlue ročka (je samo ene vrste - za AdBlue - ne obstaja ročka za avto in ročka za kamion) bi moralo načeloma tečt.
Ti svetujem, da vtakneš in probaš - več kot “ne teče” se ne more zgodit.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.347
3.440
113
Jabe Katero “podrtijo” (glej navednice - mišljeno je kot hec) voziš, da potrebuješ “adapter”?
Če je na avtu “duc” (bemti - ne vem slovenskega izraz) v katerega paše AdBlue ročka (je samo ene vrste - za AdBlue - ne obstaja ročka za avto in ročka za kamion) bi moralo načeloma tečt.
Ti svetujem, da vtakneš in probaš - več kot “ne teče” se ne more zgodit.
Pozabi kaj si napisal.
Obstaja pištola za avte in tovornjake in tovornjaki imajo magnet vgrajen v grlu od posode za AdBlue. In če je izpravna pištola odpre samo če je v območju magneta, zato pa obstajajo adapterji , ki so bili mišljeni za VW gospodarska vozila , ki imajo rezervoar od osebnega vozila .


ZVA%20AdBlue%20PKW_355_0.jpg


Pištola za avto.

zva-adblue.jpg

Pištola za tovrnjake
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Hmm - potem se moram opravičiti, ker svojega Škodilaka od prvega dne tankam na kamionskih ročkah, ki delajo vse brez težav. Nobenih adapterjev.
Zato pa pravim, da naj gre probat, ker so verjetno prišli k pameti in začeli tudi v avte vgrajevati “normalne” AbBlue grla.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.649
1.002
113
Moj Pegeuot 2019 tanka na kamionskih brez težav in adapterjev. Če se ne motim ima Jabe tudi francoza.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Bom probala naslednjič spet. V prvo vem, da sem imela težave, potem pa nikdar več probala brez... Upam, da sem bila samo štorasta...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.649
1.002
113
Pa tudi vsaka pumpa ni čisto enaka, tudi z veliko ročko. Jaz najraje tankam na novejših Petrolih, se mi zdi da gre tam najbolj tekoče.

Res pa, če je tank prazen, pištolo parkrat izklopi preden začne zares polniti. Verjetno, ker spusti premalo zraka mimo cevi.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
Na Mol-u v Kranju sta dve ročki za adblue. Ena dela normalno, druga se stalno ugaša na 2dcl. Ja, nimajo vse ročke magneta.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Bom probala naslednjič spet. V prvo vem, da sem imela težave, potem pa nikdar več probala brez... Upam, da sem bila samo štorasta...
Še enkrat: C5 Aircross ima navaden dulc/lij/grlo/... in not gre 101% "spodnja" ročka na sliki - kao kamionska. Če imajo na pumpi pa ono "specialno", ki blokira pa rabiš nastavek da sprosti pretok.

Obe ročki ločiš brez da bi ju vzel v roke že 5m od mesta točenja, ker pri "kamionski" je vse poscano okoli. ;)
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Pozabi kaj si napisal.
Obstaja pištola za avte in tovornjake in tovornjaki imajo magnet vgrajen v grlu od posode za AdBlue. In če je izpravna pištola odpre samo če je v območju magneta, zato pa obstajajo adapterji , ki so bili mišljeni za VW gospodarska vozila , ki imajo rezervoar od osebnega vozila .


ZVA%20AdBlue%20PKW_355_0.jpg


Pištola za avto.

zva-adblue.jpg

Pištola za tovrnjake
Jaz vedno tankam na pumpi za tovorna vozila. Dostavnik
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Ko sem tankal kombi (master) na voklem je skos ven metalo. Je bilo treba držat na minimalcu da je šlo normalno.
To je tudi meni naredil
In to ob mojem prvem točenju, ko nimas pojma zakaj izklaplja..
Zdaj zaradi cene goriva na AC itak tankam raje v Komendi, Trzinu....
Kjer nisem imel večjih tezav v 6 letih in skoraj 200kkm.
Celo lahko obe hkrati lahko tocim pa ceprav sta tocilni mesti samo kakšnih 10cm.narazen