A po počasnem pasu na AC se sme vozit?

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ker sem včeraj, ko pač tovornjaki niso smeli biti na cesti, na precej prometni avtocesti proti morju ter tudi nazaj dobil občutek, da je vožnja po skrajno desnem pasu na klancih najstrožje prepovedana, kazen pa takojšna usmrtitev s streljanjem. In potem se v klance cijazijo razni nedeljski vozniki z 80 km/h in povzročajo gužvo. Večinoma dobri avti, seveda tudi avtodomi, prikoličarji in kombiji. Sam sem kljub "samo" 110 km/h šel takoj na desni pas (torej upoštevam predpise -> vozi se po skrajno desnem voznem pasu, to pa je vozni pas), pa sem občasno ene par jih tudi prehitel po desni, če na levi ni bilo prostora. Saj vem, da sem neotesani divjak, ki bi mu morali takoj odvzeti vozniško in avto, ampak vendarle ...

POČASNELE, premaknite se desno -> ta pas ni samo za tovornjake, je tudi za vas.
10.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Naj uganem, nobene kontrole ni bilo?

Pa je to vedno isti, kratek odsek.

Ampak strašijo pa z raznimi meritvami varnostne razdalje in ne vem kaj...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kakšna kontrola? Saj nismo v Nemčiji. Še nisem slišal, da bi koga pri nam kaznovali, ker se je po srednjem pasu cijazil v klanec pri 70 km/h.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Jaz se peljem tam. Sicer pri hitrosti 130 in vec. Se pa zelo nerad, ker je zoprno pri 130 skocit iz 3 pasu na prehitevalnega in nazaj, ko prehitevas nekoga z 70 km/h.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
enako

Po drugi strani je pa res, da imamo butasto izvedbo, talne oznake in prometno signalizacijo:
- pas za počasna vozila je ožji od voznega in prehitevalnega
- pas se odcepi od voznega, namesto, da bi vozni prešel v počasnega, na levi pa bi se pojavil nov pas
- prometni znaki podobno kot talne oznake

PS: v A ni dosti boljše glede kulture voznikov; govorim za A1, kjer so po trije pasovi v eno smer
 
Nazadnje urejeno:

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
enako

Po drugi strani je pa res, da imamo butasto izvedbo, talne oznake in prometno signalizacijo:
- pas za počasna vozila je ožji od voznega in prehitevalnega
- pas se odcepi od voznega, namesto, da bi vozni prešel v počasnega, na levi pa bi se pojavil nov pas
- prometni znaki podobno kot talne oznake
Ja, to smo že obdelali letos... že tu jih je nekaj nasprotovalo izboljšavam, tako da si lahko izračunaš verjetnost dejanske izvedbe...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Jaz se peljem tam. Sicer pri hitrosti 130 in vec. Se pa zelo nerad, ker je zoprno pri 130 skocit iz 3 pasu na prehitevalnega in nazaj, ko prehitevas nekoga z 70 km/h.

Nasprotno, prav zabavno je
cheer.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.914
2.357
113
Pomurje
Ista cesta včeraj, takoj sem na skrajnem desnem, vozil pa 120. Ljudem res ni jasno zakaj se ta pas uporablja.

Ko sem imel še avto, ki je šel čez 160km/h sem bil takoj na desnem.
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Ne nori no, še voznega pasu 80% ljudi ne pozna oz, ga mešajo s prehitevalnem kaj šele, ko se pa pojavi še tretji vozni pas oz. počasni pas. To avtomatsko mislijo, da je samo za tovornjake, oz. da ga bo nekdo ustrelil, če bi zapeljali na njega.
lp..
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Sam res Keber, dej vrni izpit, ker taka vprasanja ponavad postavljajo tisti, ki so 80 na voznem, pa so prehitevani po desni. Lahko zapeljes na skrajno desni pas, seveda.
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
Te praznike je potrebno jemati zeeelo z rezervo in veliko mero strpnosti. Pač dan mrtvih kar prevedeno pomeni da rine vse živo na cesto. Dobesedno. In pri takih voznikih so še nedeljski vozniki super športniki.
Zato se enostavno pripravis na vse skupaj in vozis kar se da strpno in namesto z agresivnistjo odreagiras z nasmeskom oz. Smehom. Jaz sem veceraj prevozil 250 km pa so me na koncu trebusne misice bolele od smeha
hysterical-1.gif
.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Te praznike je potrebno jemati zeeelo z rezervo in veliko mero strpnosti. Pač dan mrtvih kar prevedeno pomeni da rine vse živo na cesto. Dobesedno. In pri takih voznikih so še nedeljski vozniki super športniki.
Zato se enostavno pripravis na vse skupaj in vozis kar se da strpno in namesto z agresivnistjo odreagiras z nasmeskom oz. Smehom. Jaz sem veceraj prevozil 250 km pa so me na koncu trebusne misice bolele od smeha
hysterical-1.gif
.

Imaš prav.
Citat:
Družinski ogledi

Poznam ljudi, ki si privoščijo dražji avto, nakar ga iz garaže odpeljejo samo enkrat na leto, za družinski obisk pokopališča. Na nekem letalskem poletu sem sedel za lastnikoma mehaničnih delavnic, ki sta primerjala število strank, ki pripeljejo avto na servis enkrat letno, na števcu pa imajo le nekaj deset kilometrov več kot prejšnje leto. Več kot samo do servisa, premalo pa za pot na morje. Ugibala sta, kam neki se ti ljudje še odpeljejo in nista našla odgovora. Jaz pa sem za njima tiščal glavo v tisto belo vrečko in šepetal: "Prvi november! Prvi november!"

Ko sem o tem pisal, se mi je oglasil lastnik trgovine z rabljenimi avtomobili in povedal, da prodaja dražjih avtomobilov poskoči le enkrat letno, točno v tednih pred dnevom mrtvih.

Gre torej za priložnost, ko se sorodstva zberejo in preverijo, koliko je kdo uspel v življenju. Dan mrtvih je pri nas izjemno pomemben za status živih.
Če koga zanima cel članek, ki z avtomobilizmom sicer nima zveze: http://www.siol.net/priloge/kolumne/miha_mazzini/2013/10/gajbice_tulijo.aspx
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Jaz se peljem tam. Sicer pri hitrosti 130 in vec. Se pa zelo nerad, ker je zoprno pri 130 skocit iz 3 pasu na prehitevalnega in nazaj, ko prehitevas nekoga z 70 km/h.
Zakaj pa bi izvajal nevaren in nepotreben manever "menjavanje treh pasov"?
Če pa lahko narediš: nič
sprasujem se.gif

Ti divjak ti!

wink-1.gif



Oziroma: slovenski sindrom* - zakaj bi vozil ravno, če pa lahko pet (nepotrebnih) ovinkov naredim?


* - slabih voznikov
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ko si na tretjem pasu, ni nobene kolone, sam si kot sredi Sibirije -> prekršek.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vem. V Italiji recimo to ni več. Če si vseskozi na desnem pasu in se približuješ vozilom na levih pasovih (seveda z dovoljeno hitrostjo), jih lahko prehitiš, če pri tem ne menjaš pasov. Pri nam zaenkrat ni tako.