Trapasti, senilni, prepotentni traktoristi!

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Moj sosed ima na vseh traktorjih in prikolicah skupaj ravno ene tri luči, dela pa samo ena. Zadnjič sem ga dohitel v popolni temi (je tak, da je najbolj "priden" ponoči), kar naenkrat se je pred menoj znašel 4 metrski kup sena. Končalo se je srečno, mogoče se nekoč ne bo.
Če bo ga nabasal, bi bil najbrž kriv jaz (zaradi neprilagojene hitrosti), kajne?
Aja, sosed ni star niti senilen, še manj pa pijanček. Samo malo je čuden.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.787
383
83
Vipavska dolina
Tole sem našel...

Za­kon do­lo­ča upo­ra­bo po­seb­ne opo­zo­ril­na sve­til­ke (ru­me­na ro­ta­cij­ska luč) tudi za trak­tor­je, ki ima­jo na­meš­čen no­šen trak­tor­ski pri­klju­ček, če nje­gov zad­nji rob sega več kot 1,5 m od zad­nje­ga roba trak­tor­ja (do se­daj le za trak­tor­je s pri­ključ­kom, šir­šim od trak­tor­ja). Za­kon tudi pra­vi, da mora biti v tem pri­me­ru na zad­njem delu na­meš­če­na do­dat­na po­seb­na opo­zo­ril­na sve­til­ka. Ta do­loč­ba se bo na­na­ša­la pred­vsem na no­še­ne tri- in več­brazd­ne plu­ge, saj z nji­mi voz­nik pri za­vi­ja­nju za­pre pot vo­zi­lom na dru­gem voz­nem pasu.

Zdaj pa če jaz peljem samonakladalko ali "kiperco", oboje opremljeno z lučmi...
Se pravi moram tudi jaz imeti rotacijsko?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
KSZ
Kaj bi šele pisali o mlajših traktoristih...
Pijan, narkoman,

Tega zakona pa ne poznam, da moraš imet na glavni cesti rotacijsko, od kdaj je to?
A ni več samo če je priključek širši?
Tale z rotacijsko je čist bosa. Obvezna je, ko traktor s pripeto kompozicijo presega širino mislim da 2,5 metra. Če je ožji, pa je rotacijska luč prepovedana oz. lahko fašeš kazen.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
A mi moral zavreti na 33 kmh in ga šele na to prehiteti ?
Moral ne, pametno bi pa bilo, vsekakor.
S 33 na uro mimo traktorja, ki pelje 30 na uro. Da ga prehiteva 5 minut, a ne...
Včasih imaš malo čudne ideje...
bonk.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
A kmečka logika je pri vama prepovedana? Vožnjo prilagodiš razmeram na cesti in vsak normalen voznik ve, da so traktoristi nepredvidljivi, zato se temu primerno obnašajo. 30 in 33, dej nehi z debilnim podjebavanjem, pa bo manj čudno.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.206
2.591
113
Ne rabiš za nakladalko ali kiperco, za na plug se pa dobijo magnetne LED rotacijske luči. Od januarja bo obvezen trikotnik z odrezanimi robovi za traktorje in stroje, ki imajo hitrost do 40 km/h.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
KSZ
Kaj bi šele pisali o mlajših traktoristih...
Pijan, narkoman,

Tega zakona pa ne poznam, da moraš imet na glavni cesti rotacijsko, od kdaj je to?
A ni več samo če je priključek širši?
Tale z rotacijsko je čist bosa. Obvezna je, ko traktor s pripeto kompozicijo presega širino mislim da 2,5 metra. Če je ožji, pa je rotacijska luč prepovedana oz. lahko fašeš kazen.

Od kje je pa spet to, da je prepovedana? Pa če se prav spomnim je treba po novem met rotacijsko luč tud na nošenem priključku ki je daljši od mmetra in pol?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lani marca, ko sem delal tečaj za "varno delo s traktorjem in traktorskimi prključki" je bilo tako povedano. Lahko da je danes drugače. BTW.: bilo je tudi omenjeno da traktorji, ki imajo tovarniško hitrost manjšo od 40km/h, ponoči ne smejo vozit sploh. Pa še kaj bi se našlo ....
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
To o nočni vožnji sem tudi jaz prebral. Traparija brez primere. Zakaj je že to koristno?
uf-1.gif
 

Swetko

Pripravnik
24. jun 2009
307
1
18
Pa si sigurn,da nisi spregledal žmigavca na traktoju. Devedeset na uro je kar hiter da bo opazil vse male detalje.
grims-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Žmigavec ni ravno detalj, ki ga zgrešiš, sploh, če utripa kajne? Če je za nekatere 90 km/h svetlobna hitrost in ne opazijo več žmigavcev, bi se tudi taki morali odstraniti s cest. Evo dajem mu možnost, da je ročko premaknil, samo mu pač luč ne dela. Končni učinek je isti.

Torej povzetek vsega je ta, da je trapast voznik, ki je vozil po omejitvi in šel prehitevat traktor s hitrostjo nižjo od omejitve, ni pa trapast voznik traktorja, ki ne spremlja prometa, ne vidi okolice, ne da žmigavca in zapelje čez cesto ko njemu paše na polje. Taki pač so in tako more bit, ti pa se cijazi s 33 km/h na uro mimo njega, mu hupaj, krili z rokami, da te bo veleblaženi opazil.

Dobro razmišljanje, ni kaj. Mogoče bi bilo še bolje, da damo omejitev vseh cest na 30km/h, da bomo lepo vozili skupaj s traktorji in jih ne bo potrebno prehitevat, da bodo lahko zavijali kamorkoli kadarkoli se pač zmislijo?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.300
2.568
113
v lokalni ostariji
ad 1) traktorji s nižjo hitrostjo od 40 se izven žetvene itd sezone (pa če ne plužijo) neb smeli voziti po regionalnih cestah ponoči. po lokalnih lahko
ad 2) rotacijsko se uporablja če je priključek širši od traktorja
ad 3) če mu luči ne delajo potem tudi registriranega nima... torej bo kmalu "najebal"
ad 4) meni delajo vse luči vse ok pa se mi ogromnokrat najdejo KRETENI divjaki ki me prehitevajo ko zavijam!!! ali pa izsiljujejo v križišču da komaj ustavim (traktor namreč leti 50:) in ustavit potem 16T ni glih v sekundi čepra so dobre zavore itd)

tako da, po mojih izkušnjas so vozniki veliko hujši

aja pa še en detajl: s traktorjem sem veliko večkrat pihal kot s avtom. ker imajo vsi eno predstavo da smo traktoristi pjani... pa ni res...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.404
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
...
Torej povzetek vsega je ta, da je trapast voznik, ki je vozil po omejitvi in šel prehitevat traktor s hitrostjo nižjo od omejitve, ni pa trapast voznik traktorja, ki ne spremlja prometa, ne vidi okolice, ne da žmigavca in zapelje čez cesto ko njemu paše na polje. Taki pač so in tako more bit, ti pa se cijazi s 33 km/h na uro mimo njega, mu hupaj, krili z rokami, da te bo veleblaženi opazil.

...

Ne, ni tako, še vedno je takšen trakorist moron - nasvet je le ta, da zaradih takih traktoristov ni varno "leteti" slabih 90 km/h mimo (tudi 70 km/h zna biti hitro prehitro).
Nič ti namreč ne pomaga, da na nagrobniku (nima veze z dirkališčem pri Rijeki
tongue-1.gif
) piše: "Ni bil kriv!".
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.112
311
83
S kakšno hitrostjo je pa pripeljal tuki glede na črte, ki jih je pustil.
stupid-1.gif

630x6307d0915bfa7854e1e273171c8675519a01347289191.jpg

Če bi normalno pripeljal se to nebi moglo zgodit.