3D tiskalnki

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Aja zakaj pri 3d sharku ker imas dele takoj lcd ekran je nekaj kar hitro usujes ter fep filmi radi stradajo se zgubajo itd.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Aja zakaj pri 3d sharku ker imas dele takoj lcd ekran je nekaj kar hitro usujes ter fep filmi radi stradajo se zgubajo itd.
Men je pri teh resin tiskalnikih odbija to, da ti kaj kapne na kožo, tega ne opaziš takoj potem ti pa prodre pod kožo in se strdi.
Ne hvala...

 
Nazadnje urejeno:

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Men je pri teh resin tiskalnikih odbija to, da ti kaj kapne na kožo, tega ne opaziš takoj potem ti pa prodre pod kožo in se strdi.
Ne hvala...


zato imaš pa zaščitno opremo, rokavice očala, sicer to je veljalo bolj za abrazivne smole prej sedaj te vodne niso neškodljive, vendar definitivno manj kot one prej. Drugače pa isto ko za laser brez zaščite keep away.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Resim tiskanjeje za miniature in visoko detajlirane (okrasne?) izdelke... Standardne smole so manj trpežne od FDM filamentov, čeprav se pojavljajo vedno novi resini, ki so lahko tudi zelo trpežni. Je pa tukaj potem probelm cena. Dokler ne bodo SLA tiskalniki postali bolj mainstream, bo repro material (torej smole) dragi...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mehanski del praktično končan, čakam še edino alu-ploščo, ker secje prav pošiljka izgubila. Pa da iz AliExpress pride flexsteel plata z PEI prevleko. Čaka me še kabliranje in konfiguracija...

20201123_124219.jpg
20201123_125544.jpg
20201123_125601.jpg
20201123_125717.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Saj je ni. Hotel sem samo povedat, kako dobra je tema.
Je pa tu en trik. Sploh nimam 3D-ja. :) Me pa zanima od leta 1999 ali več - powder bed process.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

POwder bed je trenutno počasen in drag ko svinja in če želiš imet strukturno funkcionalne izdelke (verjetno se pogovarjamo o kovini), moraš izdelke dati pol še sintrat, tak da nisi kaj dosti pridobil. Trenutno je bolj "popularno" aditivno tiskanje kovine, ki ni nič drugega, kot švas aparat na robotu. Izdelek je potrebno na koncu še vedno močno obdelati (spolirati).

Ima pa DMG ino zanimivo hibridno zadevo:
(13) Additive Manufacturing - LASERTEC 65 3D - YouTube
 
I

Izbrisan uporabnik 474

ABS ali ASA, lahko tudi najlon ali PC, če maš €€€ :)

Ker temperatura v prostoru printanja doseže 50°C in več, PLA odpade. PETG pa nažalost šepa pri trdnosti. Pri 50°C se začne že rahlo deformirat (je že v osnovi rahlo elastičen) in bodo precej hitro problemi. Raztegovat se začnejo Z napenjalci, v extruderju nastanejo prevelike špranje itd.

Edino kar nekateri delajo, če ne morejo tiskati ABS - sprintajo dele, ki so v "kabini" z PETG ali kakšnim PLA+, sestavijo printer in takoj natisnejo vse nujne dele z ABS-om.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Včeraj dobil alu ploščo in ker je pač možnost, sem jo vrgel na merilno mizo (Wenzel LH1512). Rezultat:

20201126_073221.jpg

20201126_073305.jpg


Nekoliko ugreznjena na desni strani, zgoraj levo nekoliko dvignjena. Od pozicije 0.0 je tako odmik +/- 0.06. Mislim, da bo OK.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
no jaz pa s prvimi problemi katere upam da sem po parih dneh rešil. jebiga začetnik pa se učim s failanjem.
ob nakupu tiskalnika sem uporabil le default nastavitve in je bilo ok, vedno prvi layer super nobene težave da se filament ne prime.

ob menjavi filamenta (iz pla na petg) mi nikakor ni uspelo naredii prvega layerja, šel nazaj na pla kjer tudi ni bilo več ok - filament od druge firme ampak še vedno PLA. nekaj palamudil s šobo in sem jo uničil.
zmenjal šobo še vedno ne dobim dobrega prvega layerja.
no sedaj sem ugotovil da moram za prvi layer ventilator izklopit. včeraj končno nekaj ratalo, pa čeprav samo kalibracijska kocka.
prej nisem nikoli spreminjal za prvi layer pa je bilo ok.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ja mislim da sedaj imam, vmes sem sicer ugotovil da ni bilo ok. nekaj sem premikal printer vmes.
toliko da se čuti da malo grabi papir ko grem z navadnih a4 papirjem pod šobo in podlago.
podlaga je samo obrisana. s čem pucate podlago?