Zjebano iskanje na Googlu

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Google je uspel povsem zjebati obliko svojega iskalnika, tako da so gumbi slabo vidljive wannabe srebrne barve, rezultati iskanja pa stisnjeni v ozek stolpec sredi strani zato, da je lahko na levi en glup meni z neuporabnimi stvarmi, na desni pa prostor za reklame ?! Nikjer ni videti nobene opcije, da bi clovek to sranje izkljucil in uporabljal normalen, stari layout, ki je zaradi manj bedarij tudi hitrejsi in bolj ucinkovit.

Zadeva je ocitno narejena tako, da je "izbircna" na brskalnik. Konkretno, v Firefoxu 3.6.2 prikaze novi zmazek, v starejsi verziji ali v kaksnem drugem starejsem brskalniku pa prikaze vse skupaj normalno, tako kot je to delovalo se par dni nazaj tudi v novem brskalniku. Ker bi bilo debilno, da bi uporabniki samo zaradi tega presli na zastarel brskalnik, ki vsebuje varnostne luknje, opisujem (zacasno ?) resitev, ki preverjeno deluje v Firefox 3.6.2.

1: Instaliraj dodatek User Agent Switcher

2: Ko je instaliran, restartaj brskalnik

3: Shrani datoteko z obsirnim seznamom brskalnikov nekam na svoj disk (denimo v My Documents)

4: Pojdi v meni Tools -> Default User Agent -> User Agent Switcher -> Options (po zelji obkljukaj "Overwrite existing user agents when importing") in uvozi (Import) spisek, ki si ga prej shranil

5: Pod Tools -> Default User Agent izberi poljubni brskalnik, s katerim deluje Google normalno (pri meni je bil to Firefox 3.0.2pre)

Kaj ta dodatek naredi ? Vsakic, ko prosi tvoj brskalnik streznik za katerokoli vsebino, se ob tem identificira in scveka nekaj informacij o tvojem sistemu, ki v bistvu streznik cisto nic ne brigajo (samo debili delajo strani, ki so odvisne od brskalnika in/ali sistema na katerem tece, namesto da bi bile prilagodljive ne glede na platformo, kar je osnovni smisel opisnega jezika). Ta dodatek poskrbi, da se identificira tvoj brskalnik tocno tako, kot ti zelis, in ne tako, kot bi se sicer. Tako iams hkrati nov brskalnik z vsemi varnostnimi popravki, ki mu priticejo, in - Googlovemu kretenizmu navkljub - se vedno ucinkovit iskalnik.

Se to: ce kljub vsemu zacasno zelis, da poslje brskalnik naprej prave informacije, potem izberes Default User Agent v tem istem meniju.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
screenshot? ker se mi zdi da noben ne ve o čem govoriš. Sem odprl google v Firefox 3.6.2 in zgleda čisto normalno
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
screenshot? ker se mi zdi da noben ne ve o čem govoriš. Sem odprl google v Firefox 3.6.2 in zgleda čisto normalno

Prva stran (najprej stara, potem nova, obakrat v FF 3.6.2, v prvem primeru je nastavljen useragent na FF 3.0.2pre):

16kaqvp.png


x0npxv.png


Stran z zadetki (najprej stara, potem nova):

1z50pdc.png


iw7j0i.png


Opazis kaksno razliko ?
confused-1.gif


Pri starem layoutu, kjer je na ekran naenkrat lahko vec informacij, imas sam moznost izbrati ali bos gledal tisti debilen meni ali ne (vecina uporabnikov ga seveda ne; vecina niti ne ve, da je mozno priti v kaksen meni, najbrz so ga zato zdaj vsilili).
 

mmc

Pripravnik
10. mar 2009
281
0
16
meni ne kaže levega menija pa imam tudi to verzijo ff. pokaze mi ga le, če kliknem na "+Show options" in izgine ko kliknem na "-...."
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Jst uporabljam FF 3.7 beta pa dela normalno, isto na crome (5) in operi ...

Ti si se verjetno prijavil v kaksen developer program in ti potem tlacijo BETA featurse na iskalnik!
grims-1.gif


Skratka odjavi se iz vseh goo.. servisov, pobrisi piskotke in bo mogoce delalo!
evil.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Hm, prijavljen sem samo za Gmail, pa se to izkljucno zato, da lahko obcasno preverim kaj vse je pristalo v spam folderju, a v resnici ne sodi tja. Vse drugo sem izkljucil, ce se je le dalo.

V piskotkih imam nekaj nastavitev za druge (ne-Googlove) strani, bom poskusal pobrisati specificne piskotke ("remove individual cookies").

@mmc: pri starem layoutu je potrebno klikniti, da pokaze tiste izbire. To je normalno (= ce jih kdo zeli, jih tudi dobi). Pri novem sploh ni nobene opcije, da bi ta jajca clovek izkljucil.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Mogoče je google kaj pobrkljal!
evil.gif


Drugače pa je to kar vidiš nek beta iskalni vmesnik. Google jih ima celo več, na razpolago pa so ponavadi testnim uporabnikom. Testni uporabniki so pa ponavadi uporabniki ene od google storitev, ki so nekje dali kjukico da se s tem strinjajo.

Sicer pa lahko gre za novost ki se bo šele uvedla, ampak google nikoli ne dela radikalnih sprememb ampak step by step.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ocitno sem odstranil pravi cookie (brisal sem tisto, kar je bilo vsaj malo povezavo z Googlom). Po ponovni prijavi je stari layout.

Resitev je torej izbris ustreznega coockieja, dokler tega ne uvedejo prislino za vse.

Tema naj ostane, bo se komu prisla prav, ce bo potrebno zamenjati useragent za kaksen drug namen.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Njihovo obnasanje se mi zdi vedno bolj zaskrbljujoce, zato se trudim svoje privatne informacije, za katere ne morem zagotoviti, da ne bi potovale skozi roke koga od teh, cimbolj razdeliti med razlicne ponudnike. Kar ti pocnejo, ni vec prav dalec od Zivalske farme ali filmov na TV.

Najbolj bizarno pri vsem skupaj pa je, da so nekateri ljudje celo srecni, da jim ja lahko nesejo cimvec podatkov pred nos (Android, tista zadeva za firme, itd), torej podobno kot facebukseljni, le da se se malo bolj izpostavijo. Ce bi se zadeva imenovala drugace - recimo u.d.b.a. - bi bil pa cel halo ...
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
To si ti misliš. Po drugi strani si pa prijavllen v gmail in surfaš po deset tisočih straneh, ki imajo google analytcs. Točno vejo, kdo si in kaj počneš
evil.gif
Pa sploh ni treba iti na google.com.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
In to mi ni vsec. Zato upam, da Adblock Plus zares pocne svojo stvar (Googlovo spijoniranje je bila ena od prvih stvari, ki sem jo dodal na seznam). Ce so oni normalni in poskusajo samo pomagati ljudem kot Mati Tereza, sem jaz Jaka Racman. V okviru moje racunalniske pismenosti se torej potrudim, da jih cimbolj onemogocim, bojim pa se, da se tega ne zaveda dovolj ljudi. To so isti primerki, ki objavljajo butaste slike na FB et al, cez par let bodo pa debelo gledali, ko jih nihce ne bo hotel v sluzbo ali bodo pa se kaksni vecji problemi ...
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
User agenta enostavno zamenjas s poljubnim tekstom ce rabis kar v firefoxu, brez add-onov.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Radirko ti si sam nekaj zafrknil, zdaj pa iščeš zaroto v Googlu.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
User agenta enostavno zamenjas s poljubnim tekstom ce rabis kar v firefoxu, brez add-onov.

Drzi, a je potrebno rocno spreimnjati ustrezno polje v nastavitvah. Tukaj samo kliknes eno od izbir in je stvar urejena.


@Numy: da sem zadevo povzrocil sam, je sicer mozno, a precej malo verjetno (rad si domisljam, da nisem ravno netehnicen tip in vem nekaj malega o racunalnikih in s tem povezanih stvareh
smile-1.gif
). To, da Google zbira vse mogoce podatke, njihova platforma in sodelovanje uporabnikov jim pa to se olajsa (*), nima nic z mojo tezavo, sem pa to omenil ravno zaradi implikacij, kot je zgornja, torej da naj bi se prijavljal na kaksne dodatne storitve, teste itd. ali da naj ne bi vedel kaj pocnem. Menim, da to ne drzi.

*: Tocno vedo da tvoji maili pripadajo samo tebi, komu si jih posiljal, njihovo vsebino tudi poznajo, ljudje jim omogocajo, da njihov avtomatski prevajalnik iz kateregakoli jezika v drugega deluje vedno boljse, tako da niti obskuren vzhodnoevropski jezik iz neke male drzavice z manj prebivalci kot eno solidno mesto v ZDA ni ovira, obstaja moznost spremljati kaj si pocel s svojo napravo, s kom si komuniciral z njihovim klepetalnikom, katere programe si poganjal na njej, kaj si gledal po internetu z njihovim brskalnikom, kje si se gibal (GPS / navigacija), kaj je v blizini lokacij, kjer si se gibal (ljudje sami pomagajo dodajati lokacije na njihov Maps), itd. Vse to pocnejo vecinoma zastonj ali vsaj po bistveno nizjih cenah kot konkurenca zakaj, iz dobrote svojega srca ?
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Jaz mam za take stvari addon IETab ki zelo dobro simulira IE (le tega pa ne uporabljam), tko da ce kej ne dela, uporabm to.
Lahko nastavis za doloceno stran ali server, da je default.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Radirko kako pa potem pojasniš to, da se to dogaja le in samo tebi ? Jaz uporabljam google na treh računalnikih, na različnih brskalnikih in na vseh imam klasičen izgled.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Radirko kako pa potem pojasniš to, da se to dogaja le in samo tebi ? Jaz uporabljam google na treh računalnikih, na različnih brskalnikih in na vseh imam klasičen izgled.

Saj to, da se ne dogaja tebi, se ne pomeni nujno, da se je zgodilo samo meni. Nasprotno, ce ne bi mislil, da se je to zgodilo se komu,niti ne bi zacel te teme (kar se mene tice, sem svoj problem resil ze pred objavo).

Boljse vprasanje bi bilo "zakaj ?". Na zalost ne vem; ce bi vedel, bi napisal. To se je zgodilo samo v enem od treh brskalnikov, ki so na istem racunalniku, v drugih dveh sem preveril in je bil se vedno stari izgled.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Jaz tudi lahko potrdim, da imam "moderni" videz
evil.gif

Načeloma mi je sicer všeč, čeprav mi je Google vse manj in manj. Nisem paranoik - niti najmanj, vendar se mi zdi, da so predivji v tem svetu. In ko slišiš kako garajo zaposleni ... kakšen turbo kapitalizem je to ...
Da ne zaidemo.