Na enak način kot zdaj vlagatelja iščejo v Sloveniji, sta v preteklosti v Nemčiji k proizvodnji skakalnih smuči pristopila Sport 2000 in Flüege.de z odkupom že obstoječe proizvodnje.
2011: Vendar pa podjetju iz Rieda v Innkreisu »monopol«, ki ga ima v zimski »formuli 1«, še zdaleč ni po godu. »To, da s smučmi zalagamo kar 90 odstotkov skakalcev, naši blagovni znamki seveda ne koristi prav dosti, saj nas ljudje ne jemljejo tako resno, kot bi nas, če bi bila konkurenca hujša. Ne, zaradi skakalnih uspehov naša prepoznavnost na trgu žal ni bistveno večja,« je potarnal Thomas Drindl, vodja oddelka za nordijsko smučanje pri Fischerju. Ali z drugimi besedami: naj bodo njihove smuči še tako dobre, jih je vendarle težko hvaliti na vse prete ge, ker ni(majo) prave primerjave.
Da bi povečali konkurenco, so si zato Avstrijci preprosto sami izmislili novega »tekmeca«. Tako so že poleti sklenili sodelovanje z verigo športnih trgovin Sport 2000, ki naj bi z njihovo pomočjo začela izde lovati skakalne smuči. Čeprav so s svojimi načrti seznanili Walterja Hoferja, direktorja skakalnih tekmovanj pri Mednarodni smučarski zvezi (FIS), ki sprva nad Fischerjevo zamislijo ni imel nobenih pripomb, se je slednjič kljub vsemu zataknilo.
Za paradnega konja svoje hčerinske ekipe so že pridobili enega od najboljših smučarskih skakalcev vseh časov Finca Janneja Ahonena ter Nemce Pascala Bodmerja, Severina Freunda in Michaela Neumayerja. Toda pred uvodno tekmo svetovnega pokala 2010/11 v Kuusamu je sledil šok: odgovorni pri FIS so jim namreč tik pred zdajci prepovedali skakati s črno-rdečimi smučmi Sport 2000. Tako Ahonenu & Co. ni preostalo drugega, kot da so čez noč presedlali na Fischerjeve.
Mednarodna smučarska zveza jim je z diskvalifikacijami zagrozila zato, ker je v njihovih smučeh pač videla kršenje pravil oglaševanja. V obrazložitvi prepovedi je zapisala, da se lahko tekmuje zgolj z opremo, ki jo določena podjetja izdelujejo v lastni proizvodnji. Zavrnitev je kajpak zelo razjezila Drindla; toliko bolj, ker so pristojni pri FIS po dru gi strani prižgali zeleno luč družbi Flügge.de, ki je prevzela Germino. Mimogrede: prvo ime nekdanje vzhodnonemške proizvajalke smuči je Nemec Stephan Hocke, ki ta čas vodi v skupnem seštevku celinskega pokala, v svetovnem pa drži 19. mesto.
»To je za nas popolnoma nesprejemljivo. Kakor nam je znano, Flügge.de sploh ni lastnik Germine,« je zaradi domnevne dvoličnosti pri FIS nedolgo tega bentil vodja oddelka za nordijsko smučanje pri Fischerju in razkril, da so v primerjavi z letom 2009 lani skorajda podvojili proizvodnjo vrhunskih skakalnih smuči. »Če smo doslej izdelovali po 400 parov, smo jih od avgusta v pičlih dveh mesecih že 750. Lahko mi verjamete, da so naši delavci garali dan in noč,« je v pogovoru za avstrijsko tiskovno agencijo (APA) še poudaril Drindl, razočaran, ker njihovo dobro delo zaradi skromne konkurence ni nagrajeno s takšno prepoznavnostjo, kot bi si jo po njegovem zaslužili.