Senzorji tlaka v ventilčkih

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Kaj ti tony pišeš na pamet, ali se delaš butla. Jaz imam Toyoto Corollo in lahko TPMS nastavim na katerokoli vrednost po pumpanju. O kakšnih tovarniških nastavitvah TPMS ti govoriš??
Poleg tega, da si mi razložil, da moram biti butel, ker nimam tojote, in da morajo gotovo biti vsi avti isti kot tojota, si končno povedal kaj te matra.

Ne boš verjel, ampak niso vsi taki. Suzukijevih TPMSjev se ne da nastavljati, delujejo kot merski inštrument in v števcih lahko ves čas spremljaš izmerjen tlak v posamezni gumi. Očitno so dovolj natančni, softver, ki jih kontrolira pa dovolj robustno naprogramiran, da so si upali takšne vgraditi v avto.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Vsaj japonski TPMSji tega ne poznajo... Avto ima hardcodane vrednosti varnih tlakov in če kateri od TPMSjev izmeri manj (ali več ?)), javi alarm.
Tu trdiš, da japonski avti tega nimajo. Torej govoriš na pamet in zavajaš ljudi. Jaz sem ti s Toyoto in ne boš verjel je japonski, zgolj dokazal, da nimaš prav.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Drži. Motil sem se.

Zanašal sem se na idejo kolektivnega uma rižjedcev, češ da imajo gotovo hive mind menataliteto, ko Borgi. No, očitno je nimajo, še TPMSjev implementirajo vsak po svoje - in fora forumov je izmenjava znanja in izkušenj, in z veseljem se naučim česa novega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Jaz do zdaj, katerikoli avto sem imel z nadzorom tlaka sem moral po menjavi gum ponastavit zadevo, ne glede ali je delovala preko ABS.a ali preko senzorjev v ventilcku.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Kaj za to se gre na servis ali zakaj toliko scene glede ponastavitve?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Jaz imam na obojnih.
Imam samo en komplet senzorjev in to na letnih gumah. Težava je, ker registracijo (tehnični) imam po zimi, zimske pa nimajo senzorjev. Ko je avto bil nov, ni potreboval tehničnega, zato ni bilo težav.
Sedaj bi moral še na zimske dat senzorje, ali pa z letnimi na tehničnega......:rolleyes:
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Zato sem jaz dal tpms izklopiti in mi deluje preko abs senzorja. 150 € stane komplet senzorjev, 2 kompleta sta že 300. Hvala lepa
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ne vem, če moj podpira takšne predelave. Najmanjši strošek bi bil, da prestavim senzorje na zimske, ker je takrat tehnični.
Moram pogledat kje je v avtu ta TPMS enota, da bi jo prek dodatnega stikala onemogočil, da ne kaže nič.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Zato sem jaz dal tpms izklopiti in mi deluje preko abs senzorja. 150 € stane komplet senzorjev, 2 kompleta sta že 300. Hvala lepa
To me pa res zanima kateri avto ima dvojno možnost kontrole pritiska v pnevmatikah, pa da je še slučajno izdelan po letu 201X ko je nadzor pritiska v gumah v EU obvezen in ga ni možno izklopit?

Gonzo kaj pa ti dela takšnega ko niso senzorji na kolesih? Meni je prejšnji vrgel po 50km vožnje opozorilo da je nekaj narobe in potem je pač gorela lučka za gume do naslednjega zagona + 50km - sistem s senzorji na gumah. Disejblanje je bilo še možno, samo so mi na začetku računali po 20€ vsakič, pa sem raje prenašal opozorilo. ;)
Verjetno ti je res premontaža na "zimski" komplet najcenejša.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Podobno je kot pri tebi. Prižge se opozorilo za gumo, in stalno sveti. Mojster na tehničnem bi to videl, ko se sede za volan, tako to ne bi šlo skozi.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Moje opozorilo se je prižgalo po 50km vožnje in se ob vsakem izklopu motorja resetiralo (avto letnik 2009) - clever by Citroën. ;)

Saj moje vprašanje je šlo v smeri menjave senzorjev na zimska kolesa, ali bi te motilo poleti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Poleti me ne bi motilo. Čez pet minut vožnje začne utripati in čez čas stalno sveti.
Moram vprašati vulkanizerja, če se jih da ven spopati s feltne, brez da jih zmrda.