Zima 2014/2015

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.625
113
Je pe vseeno pestro na dolenjskem. Do sedaj pod gorjanci 30cm+ snega ob močnem vetru
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.033
4.022
113
A to ljubljančani ki se naselijo dajejo gor pločevinaste strehe? Ker nikoli nisem razumel da greš na območju burje to postavljat (pleh, salonitke, ...). To se da par klasičnih korcev, na vrh pa še par ton kamenja in nima da odnese.

Glede avtov pa, burja piha samo v eno smer in postavš ga tja od kjer veš da ne bo prineslo materiala (v večjih krajih in mesti je to težko). Pri nas recimo vsi vedo v katero smer ob vetru pade smreka, začuda tam ni nikoli hiše ali pa parkiranih vozil!
grims-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
A to ljubljančani ki se naselijo dajejo gor pločevinaste strehe? Ker nikoli nisem razumel da greš na območju burje to postavljat (pleh, salonitke, ...). To se da par klasičnih korcev, na vrh pa še par ton kamenja in nima da odnese.
Korce boš dajal na šole, tovarne, dvorane?
Aha ...
17758-icon_confused.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.033
4.022
113
Ne, za take objekte so ok statične (betonska plata) strehe. Tako se je delalo v komunizmu, sedaj ko se daja pa pleh se pa vidi kam smo prišli. (in ja korec ne leti daleč od strehe, plehnat panel dolg 10m in širok 3m pride pa iz ajdoviščine v gorico)
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ksz

A zdej k pa pri nekaterih ni napadal morjo pa arsovci odgovarjat? Dejte no....sej se svet ne vrti samo okoli vas.... ce bi bla pa spet stala recimo bi se pa kontra drl? Pejte raj zenko nasponat, ce jo mate....da se mau sprostite hudica. Ni treba sam jokat po forumih.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
A to ljubljančani ki se naselijo dajejo gor pločevinaste strehe? Ker nikoli nisem razumel da greš na območju burje to postavljat (pleh, salonitke, ...). To se da par klasičnih korcev, na vrh pa še par ton kamenja in nima da odnese.

Glede avtov pa, burja piha samo v eno smer in postavš ga tja od kjer veš da ne bo prineslo materiala (v večjih krajih in mesti je to težko). Pri nas recimo vsi vedo v katero smer ob vetru pade smreka, začuda tam ni nikoli hiše ali pa parkiranih vozil!
grims-1.gif

V teoriji. V praksi pa nam je 3 leta nazaj odkrilo celotno streho (krito s klasičnimi korci) in pometalo 10kg betonske bloke dol ter razbilo 3 šipe na avtih. Tokrat ni bilo tako hudo, je pa vseeno pometalo nekaj korcev dol in razbilo 1 šipo. Tudi tokrat (kot tudi 3 leta nazaj) je huje pri nas, kot pa recimo v Ajdovščini.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.033
4.022
113
Kakšne razpokane korce rado dvigne, potem pa lahko nastane domina efekt. Se mi pa zdi da je vseeno bolje da zgubiš par korcev ki jih ob priliki nazaj namestiš kot pa da imaš celo streho skupaj z ostrešjem pri sosedu!
tongue-1.gif


Pa glede burje mi je jasno da ni heca, je pa po drugi strani res da če ostaneš doma ti načeloma ni hudega, avto bo pa v garaži na varnem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.033
4.022
113
Aja pa "škure" moraš zapret, tega tudi v novodobnih hišah nima noben več ali pa ima samo iz estetskega razloga! Škure so dobre tudi če živiš nasproti svetišča v katerega zahajajo kalibri tipa 8888 da lahko v nedeljo v miru prespiš njih zborovanje!
zmaga.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.033
4.022
113
Torej je problem tipa "If you can't fix It with duct tape, you haven't used enough". Skratka manjka kamenje!
grin1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Sorry za pozno reakcijo na, sem bil na poti - mimogrede, včeraj okrog 20:00 skozi Maribor brez snega, nekaj južneje je začelo naletavati, - cesta do (skoraj) Gruškovja le mokra (no od Podlehnika naprej se je začelo nabirati na cesti), na "domači" regionalki pa med 5 do 10 cm zvoženega - je bil kar zanimiv - taki "žajfast" in drseč - skoraj nisem prilezel skozi zadnji hrib
shocked-1.gif
(bemti široke gume)):

Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Kje sem ga že pihnil
confused-1.gif

""Pihnil" si ga, ker praviš, da so naši kljukci na DARSu izklicali zaradi snega IN VETRA - vendar v "uradnih" objavah (vsaj na začetku) ni bilo vetra.


Pa še nekaj - a je kdo gledal včeraj odmeve? Kolikor sem jaz razumel Severja s DARSa naj danes NE bi bilo splošne zapore za tovorna vozila, da pa bodo tista, ki bi obvisela v snegu, čim hitreje spet spravil v pogon, da ceste ne bi bile predolgo zaprte.

Zdaj če povzamem:
v četrtek, ko ni bilo skoraj nič sneženja in veter skozi dan v "normali" (izjema Wajdušna z okolico - pa tudi tam do samega večera ni bilo zelo ekstremno) smo zaprli meje in ustavili vse kamione, da so bile kopne ceste prazne;
danes, ko pa le ponekod res sneži (J / JV konec - "pod" zamišljeno črto Postojna - Ljubljana - Celje - Ptuj - Murska Sobota - se pravi skoraj po poteku celotne trase AC vzhod - zahod) pa ne bo prepovedi za tovorna vozila, ampak bomo "počakali" da se kateri zakoplje in potem bomo reševali?!
17758-icon_confused.gif


Me prav zanima kaj jemljejo - jaz bi tudi malo.

Tole je ravnokar priletelo:

Citat:
Dobili smo obvestilo, da se je Dars dogovoril s Policijo, da se na štajerski avtocesti (Maribor – Ljubljana) in na podravski avtocesti (Maribor – Ptuj) spušča tovorna vozila, ki imajo cilj kjer koli v Sloveniji, pa se jim ni treba peljati na primorsko avtocesto (Ljubljana – Koper) ali na dolenjsko avtocesto (Ljubljana – Novo mesto).



Pogoj je, da voznik sam poišče policista (ali cestninskega nadzornika, če policista ni na tistem mestu) in mu pokaže ustrezne papirje.



Prav tako policija ne bo kaznovala voznika tovornega vozila, ki ima nujno vožnjo med Ljubljano in Logatcem, pa bo za to uporabil regionalno cesto (dokler na tem delu ni snega na cesti).

Tudi tu mora voznik vožnjo policistu opravičiti z ustreznimi papirji.

Skratka: Texas!
stupid-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, zdaj pa tudi v Močvirju mede na polno.
cheer.gif

Saj ne, da bo iz te moke kaj dosti testa.