Zima 2014/2015

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Ma, tko se reče ...
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Pri nas je minus 9 zunaj. Sosedovega cucka zebe, moja peč golta 2x več drv. Kako hudiča ni nobenega alarma in nas ni nihče o tem hudem mrazu obvestil.
Vidim da je meni še toplo. Drugod je do minus 17. Pri taki temperaturi že nafta lahko nagaja, posledično zastoji na cestah, pa nobenega alarma?!
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Hanzi, ne dajat "novinarjem" 24ur idej
hysterical-1.gif


Že kar vidim kvazi novinarko ob mrtvem golfu II, kako intervjuja poklapanega lastnika
hysterical-1.gif


dvojni rdeči alarm!!! Temperature padle pod -10°C
shocked-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Največji problem bo ob takem mrazu to, da bodo biti(podatki) po optiki in po bakru bistveno bolj počasi potekal. Zna se zgoditi, da se bodo ustavili. A si predstavljate da se ustavi Gmail, alter, fb?
Edit: no vidiš sem vedel da imam prav. Zgornjo objavo sem pisal ob šestih zjutraj, alter jo je objavilo pol osmih. Eno uro pa pol so že zamude pri prenosu podatkov.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Rum je za pusije. Ko mi zmanjka absintha, se lotim cveta (prvo zganje), ker je ceneje kot snopc , saj si noben več z njim ne maže nog.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.928
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Največji problem bo ob takem mrazu to, da bodo biti(podatki) po optiki in po bakru bistveno bolj počasi potekal. Zna se zgoditi, da se bodo ustavili. A si predstavljate da se ustavi Gmail, alter, fb?
Edit: no vidiš sem vedel da imam prav. Zgornjo objavo sem pisal ob šestih zjutraj, alter jo je objavilo pol osmih. Eno uro pa pol so že zamude pri prenosu podatkov.


Sam tu si ga pa mimo pihnil. Kabli so bolj prevodni ko je mrzlo idealno bi jim bilo ta okoli -273°C
rolleyes-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.625
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Največji problem bo ob takem mrazu to, da bodo biti(podatki) po optiki in po bakru bistveno bolj počasi potekal. Zna se zgoditi, da se bodo ustavili. A si predstavljate da se ustavi Gmail, alter, fb?
Edit: no vidiš sem vedel da imam prav. Zgornjo objavo sem pisal ob šestih zjutraj, alter jo je objavilo pol osmih. Eno uro pa pol so že zamude pri prenosu podatkov.


Sam tu si ga pa mimo pihnil. Kabli so bolj prevodni ko je mrzlo idealno bi jim bilo ta okoli -273°C
rolleyes-1.gif
Če imaš prave kable
evil.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Pri nas je začelo padati okoli 14h ravno ko sva se s sinom odpravljala na popoldansko smuko, v hribih je bilo nato sončno, ko sva zaključila in se odpeljala proti Kumu se je spet usul tak "stiroporast" sneg ... V dolini je spet pričelo okoli 18h ob povratku domov padati na polno, prijelo se je par centi, sedaj nič ne pada že vsaj dve uri.
smile-1.gif


Jutri popoldne naj bi ponekod snežilo, pri nas npr. naj bi vrglo cca. 5 centi.
cheer.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Pri nas vleče sever in nosi sneg z gora. Zameti sem pa tja tam do 30 cm, nobene panike.
cool-1.gif

Bil s sankami pod Storžičem (tudi včeraj), kar ok, nekaj lukenj po sredini je že, se jih je treba izogibat. Nočna vožnja (včeraj) muka, ker ne vidiš dobro lukenj in ko zajameš prvo, te samo še meče čez kuclje iz ene v drugo luknjo. Rit trpi. Ali pa rebra, če greš v ribo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Zdaj pa nobeden ne napiše, kako je preživel snežno neurje stoletja. A alarm še velja??'
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.647
465
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Največji problem bo ob takem mrazu to, da bodo biti(podatki) po optiki in po bakru bistveno bolj počasi potekal. Zna se zgoditi, da se bodo ustavili. A si predstavljate da se ustavi Gmail, alter, fb?
Edit: no vidiš sem vedel da imam prav. Zgornjo objavo sem pisal ob šestih zjutraj, alter jo je objavilo pol osmih. Eno uro pa pol so že zamude pri prenosu podatkov.

Preventivno nažgi torrente do konca, da se bo povezava kar pregrevala - potem zdrži bo - 43*
cool-1.gif