žegnanje v Mirni peči

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
214
35
28
17.325776N, 23.254786E
Je bil kdo?
#snecer mode on: Zanima me, kaj ima kraj od tega? Ali lokalni gostinci prodajo kako pleskavico?
bonk.gif

#snecer mode OFF

Ali se zgolj motim in govorim tjavendan, ker me pač tam ni bilo in nimam pojma?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ni treba mode on, zato ker na moto srečanja, kaj šele žegne ne hodim.

Preprosto mi ta zadeva ne sede, pa tudi če je 100m proč od mene. Bil enkrat na nekem moto srečanju tu blizu mene, po 5 minutah sem šel domov.

Nekateri motoristi pa živijo samo za takšne zadeve.

Vsakomur svoje.

Žal pa vedno po takšnih žegnih beremo črno kroniko.

p.s.
bil je, vsaj kolko sem videl, uporabnik dejan_ pa naj on opiše
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
A sem prav videl, da so motoristem kot "welcome drink" ponujali nekaj kratkega. Zdelo se mi je kot pladenj s tistimi mini 0,3 plastičnimi lončki. Dvomim da bi kdo v tem stregel Radensko.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
A sem prav videl, da so motoristem kot "welcome drink" ponujali nekaj kratkega. Zdelo se mi je kot pladenj s tistimi mini 0,3 plastičnimi lončki. Dvomim da bi kdo v tem stregel Radensko.
Ko sem še hodil na ta moto srečanja, borovničk še niso ponujali.... In zadnje moje moto zborovanje je bilo 1999 v Brdih. Mi je totalno bolano, da se ponuja wellcome drink, ko pa se ve, da gredo čez par ur nazaj.... Pa vmes gotovo ne bodo soka pili, če že na vhodu žgano srkajo.... Grem pa vsako leto v Novo Štifto. In to je edino, poleg novoletne vožnje v Celje. Ampak...vsakemu svoje. Če v glavi ni razčiščeno, ne pomaga niti cisterna žegnane vode....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To sicer nima veze z žegnom, je pa sicer žalostna novica.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Čudno vprašanje. In kaj imaš ti od tega, da si to vprašal??? Verjetno imajo v Mirni peči več od njihovega blagoslova.
Kolk poznam zadevo, ni to niti približno tako, kot en motozbor. Zadeva je končana po nekaj urah. Motozbor traja pa dva dni. Vsaj. Rockerji ga žgejo, da nabija še drug dan po ušesih. Itd itd....
Welcome drink na motozboru pač nekateri ponudijo. Zdej je pa tvoja stvar, če vzameš al pa ne. Ampak ni problem v teh "borovničkah, ki jih dobiš zastonj. Na samem prireditvenem prostoru, pa prodajo vsaj sto sodov pira. Nekaterim gre vnos welcome drink, za šankom pa pol nekdo spije 20 pirov. ....ampak če enim to paše... naj jim bo. Vsak odgovarja za sebe. (na cesti pa tudi za druge)
Mirno peč eni vzamejo zaradi blagoslova, drug da se malo zapeljejo na neko prireditev, tretje motorji zanimajo, četrti nimajo kaj drugega počet, peti gredo na čevape, šesti na pir, sedmi druženje, osmi pa zarad vsega skupaj....itd. Neumno je pa razmišljanje, da bo nekdo živ ostal 100 let, če se bo požegnal.
V nobeni zadevi pa ne vidim nič narobe, kot sami prireditvi. Narobe je lahko samo zaradi posameznikov. Torej, če se nekdo napije, ne more bit organizator kriv, če je posameznik pijanc. Tudi za nesrečo ne, če se zgodi izven prireditvenega prostora.
Torej, vsakmu svoje.....
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Sem gledal ma po moto-straneh na FB-ju in opazil med njimi cvet nekdanjih zadrtih komunistov!
Tisti ki je "uplahnil" na nekem ovinku, je šel gor nepožegnan!
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Kot je že Lanos zapisal...borovničke na vhodu, kasneje hektolitri piva po štantih... (za zbore mislim).... Po drugi strani je pa tako, da pa nihče nikogar ne sili, mu uliva v krofe.... Rečeš ''ne, hvala -vozim'' in to je to. Če pa bi na moto prireditvah točili le brezalkoholno...kaj bi bilo? S sabo bi vozili. Ne moreš preprečiti. Je bila z žegnanje v Novi Štifti pobuda, da bi se točil le brezalkoholni pir.... Ni šlo skozi. So imeli s sabo.
Nekdo gre na blagoslov (ali moto zbor) zaradi blagoslova, drugi zaradi druženja... večina pa zaradi vožnje same. Se zapelješ tja, narediš posnetek ali dva...in proti domu. Po daljši poti seveda. Sam se velikokrat ''izgubim''.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Kot je že Lanos zapisal...borovničke na vhodu, kasneje hektolitri piva po štantih... (za zbore mislim).... Po drugi strani je pa tako, da pa nihče nikogar ne sili, mu uliva v krofe.... Rečeš ''ne, hvala -vozim'' in to je to. Če pa bi na moto prireditvah točili le brezalkoholno...kaj bi bilo? S sabo bi vozili. Ne moreš preprečiti. Je bila z žegnanje v Novi Štifti pobuda, da bi se točil le brezalkoholni pir.... Ni šlo skozi. So imeli s sabo.
Nekdo gre na blagoslov (ali moto zbor) zaradi blagoslova, drugi zaradi druženja... večina pa zaradi vožnje same. Se zapelješ tja, narediš posnetek ali dva...in proti domu. Po daljši poti seveda. Sam se velikokrat ''izgubim''.

Včasih si pa še kakšno lepo mimogrede pritisnil.