Zavorne ploščice in diski

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Imam eno babje vprašanje
redface-1.gif

Na avtu moram menjat sprednje zavorne ploščice. Niso bile menjane že skor 30.000km (je bilo z njimi vse ok), ker imam avto šele eno leto pa ne vem ali so bili diski nazadnje menjani ali ne (čeprav bi rekla, da so bli). Avto gre h mehaniku v petek, takrat bo šele videl ali je potrebno menjat tudi diske.
Sej vem, lahko bi počakala do petka, ampak imam vprašanje, in sicer kako pogosto se menjajo diski?
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Kater avto?

Veliko je odvisno od načina vožnje.

Jaz sem na svojem Pikasoju menjal diske in ploščice zdej na 90k km.

Tako da ... vse je odvisno od avta do avta in od šoferja do šoferja ...

Če čutiš, da ko bremzaš. da trese volan in cel avto, potem moraš menjati tudi diske. Bolj natančno pa ti bo povedal serviser.
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Če ti že struži po diskih bojo verjetno za zamenjati, ker se takrat zelo obrabljajo. Pelji se čim manj do petka, mogoče brusi samo po robu in še ne bo neke škode.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
sama prekontroliraj.

Imej pri sebi robček, da si obrišeš prst
smile-1.gif


Pojdi do prednje gume in čez feltno (ali luknjice, oz reže če je lita feltna) poglej na disk - to je tista svetleča zadeva po kateri drsajo ploščice. In na robu tega svetlečega diska (na zunanjem - se najlaže opazi) se naredi utor - načeloma se obrabljajo ploščice, sčasoma pa tud disk...in na tem zunanjem robu boš začutila oster rob (izboklina..ali rečeno drugače...sčasoma se ploščice bolj in bolj ugrezajo v disk, ker so le tega obrabile) - torej pojdi s prstom po svetlečem delu na zunajji rob...čist na koncu. V kolikor je ta rob debel kak mm ali dva ni prav nobene potrebe po menjavi diskov. Če je 3 in več pa se splača razmisliti. Bo pa mehanik naredi isto - s prstom bo potegnil po disku pa rekel kaj bi bilo dobro..je pa fino da že sama veš kako je stanje da te ravno vsak ne pelje žejne čez vodo.

Je pa tako...ploščice se menja nekje na 100.000 km, diske pa okrog 200.000 - vsaj pri neki običjani vožnji.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Še to - ne šparaj pri diskih. Raje kupi nove kot struženje. Razloga: 1) več časa imaš mir (tako z diski kot tudi s ploščicami, ki se manj obrabljajo), 2) ni cviljenja.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Še bolj pomembno kot to, kupi ORIGINALNE na servisu. Jaz ti povem, da imaš ponarejene že tudi Bendix diske (na te sem v dobri veri naletel jaz), za katere je veljalo da niso ponarejeni. Da o raznih Brembo ne govorim. Cena originalnega ni dražja za več kot 10-15%, ker imajo skoraj vsi servisi 15% popust na to opremo.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
No ja, tudi to je res, ampak načeloma če so v original škatli potem imaš vsaj malo upanja.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
meni je dva meseca po menjavi zadnjh diskov zacelo trest avto, ker sem originalne zamenjal z FEBI.Tako da so original res najboljsi ali pa da poznas dobavitelja za prvovgradnjo.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ja to je problem. Jaz sem vzel prvovgradne Bendixe, ker vem, da je to roba, kljub temu, da so malce dražji. Škatla je bila originalna (no meni je zgledala), napis pravi, ampak po 2 mesecih je začelo full tresit. Glede na to, da so mi prvi zdržali 180.000 nisem neki divjak. In vržem gume dol, pogledam diske ... plavi
13.gif
Pa saj to ni mogoče. Takrat sem že sumil, da me je nekdo konkretno nategnil, ampak saj mu ne moreš nič. Grem na servis, rečem dajte mi za pogledat original Bendixe, mi pokažejo in glej ga hudiča ... debelina je bila 6 mm večja kot pri mojih "orignalnih kopijah" Bendixa. Ni šans, da bi 6 mm diska pobral v 2 mesecih in recimo 4000 km.

Skratka NIKOLI več ne kupim neoriginal diskov, pa če je tudi 50% ceneje, ker se slej kot prej najebeš zaradi teh kitajcev prokletih. Zdaj pač ne veš več kaj je pravo in kaj je kopija.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
BTW ni šans 6mm
bonk.gif
toleranca na diskih je ponavad 2mm..

Da ti niso dal čist neustrezne diske (beri od modela ki ima tanjše)
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Prej bi rekel da so nekaj zaj. pri montaži. Plavi so ratali zaradi pregrevanja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Samo komentar...
Glede na prebrano se je nateg začel žepri uvozniku/distributerju (sedaj ali namerni ali nenamerni) je pa težko soditi... Skratka pri prvem prodajnem členu.
Hebat ga, očitno bo za nekaj časa samo nakup na servisu v originalni embalaži garant za original robo. Koliko pa to stane pa vemo...
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Točno tako zaradi pregrevanja in če k temu prišteješ dejstvo, da so konkretno pretanki je vse jasno.

Tako kot pravi Roberto ... servis in original pakunga ...