Zavarovanje nepremičnine - kje?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Kaj pa piše v splošnih pogojih pod tem zavarovanjem solarnih kolektorjev? A piše da so črpalke, elektronike in ostalo zavarovane? Če ne, potem nimaš kaj jokat. Potem imaš fizično zavarovan samo kolektor.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Koliko razumem, se je njemu nekaj pokvarilo.
Okvara ni med "temeljnimi" nevarnostmi... Verjetno pa nima strojelomnega zavarovanja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Kaj pa piše v splošnih pogojih pod tem zavarovanjem solarnih kolektorjev? A piše da so črpalke, elektronike in ostalo zavarovane? Če ne, potem nimaš kaj jokat. Potem imaš fizično zavarovan samo kolektor.
Sorry, nimam volje brat 60+ strani drobnompisanih splošnih pogojev, ker itak Jih polovico ne razumem.
Bom pa seznanil javnost, da ne bo se kdo.mislil, da ce ima zavarovano strelo(direktbo in indirektno) in ce mu kaj odbije da bo dobil.placano.
Sedaj so sicer rekli da bi pogojno skoz spravili ce se odlocim zavarovat dodatno fotovoltaiko.
Ampak je soudelzba naimanj mislim da 50 €, pa anmortizacija (9 let staro) in bom na koncu dobil kaksnih 5 evrov ob plačilu 50 evrov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Ja, strela, crknila je ena kamera ker je bila na žlebu pa pumpa in elektronika.
Kamero plačajo, pumpe in elektronike ne ker je to fotovoltaika ki ni zavarovana.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Ja, strela, crknila je ena kamera ker je bila na žlebu pa pumpa in elektronika.
Kamero plačajo, pumpe in elektronike ne ker je to fotovoltaika ki ni zavarovana.
Če fotovoltaika ni zavarovana in so to deli slednje, je to logično.... ker fotovoltakia ni standardni del hiše.
Enako velja tudi za bazen in bazensko tehniko, če ni dodatno zavarovana ni kritja za te dele.

Se z agentom nista pogovarjala o zavarovanju fotovoltaike?
 
27. jan 2022
4.793
1.729
113
Če fotovoltaika ni zavarovana in so to deli slednje, je to logično.... ker fotovoltakia ni standardni del hiše.
Enako velja tudi za bazen in bazensko tehniko, če ni dodatno zavarovana ni kritja za te dele.

Se z agentom nista pogovarjala o zavarovanju fotovoltaike?
Mimogrede, kaj je in kaj ni standardna oprema hiše je za zavarovalnice očitno zelo "raztegljiv" pojem.
Strela mi je skurila elektroniko plinske peči za CK/toplo vodo. Sava izjavila, da gre za "stroj" in nimam strojelomnega zavarovanja. No sedaj so moji bivši. Verjetno se ful sekirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Hanzi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Sorry, nimam volje brat 60+ strani drobnompisanih splošnih pogojev, ker itak Jih polovico ne razumem.
Bom pa seznanil javnost, da ne bo se kdo.mislil, da ce ima zavarovano strelo(direktbo in indirektno) in ce mu kaj odbije da bo dobil.placano.
Sedaj so sicer rekli da bi pogojno skoz spravili ce se odlocim zavarovat dodatno fotovoltaiko.
Ampak je soudelzba naimanj mislim da 50 €, pa anmortizacija (9 let staro) in bom na koncu dobil kaksnih 5 evrov ob plačilu 50 evrov.
Po navadi je dovolj le poglavje na začetku, kjer piše kaj je predmet zavarovanja in kaj se lahko dodatno zavaruje ob doplačilu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igiNo1

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Če fotovoltaika ni zavarovana in so to deli slednje, je to logično.... ker fotovoltakia ni standardni del hiše.
Enako velja tudi za bazen in bazensko tehniko, če ni dodatno zavarovana ni kritja za te dele.

Se z agentom nista pogovarjala o zavarovanju fotovoltaike?
Fotovoltaika je za mene nekaj drugega kot solarni kolektor za vodo.
Priznal bi tistih 100 ali 200 evrov skode pa bi bil dobre volje, Tako pa....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
V splošnih pogojih naj ti pokažejo, kje piše, da solarni kolektor spada pod fotovoltaiko.
Saj ni težko, če kdo, bodo oni razumeli le te. :fredi: