Zaposlitev za določen čas več kot dve leti?

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
No, resnica je nekje vmes. Del odgovornosti in stroškov morajo nosit tudi delodajalci, kot tudi delojemalci, ne samo država.

Sicer pa če povemo po resnici, če ima podjetje kolikor toliko kaj planiranja, tudi odpuščanje ljudi zaposlenih za nedoločen čas ni problem in večji šok za podjetje. Odpovedni roki in odpravnine so se orenk skrajšale/zmanjšale v zadnjih letih. Seveda, če gre za veljavne poslovne razloge, ne neko izmišljevanje in šikaniranje ljudi, kot se to mnogokrat počne v Sloveniji.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.982
1.110
113
www.adriamedia.si
Delodajalci in delojemalci že nosijo zelo velik del odgovornosti - reče se mu socialni prispevki.

Planiranje? Vse lepo in prv, ampak če ti nekdo ta hip odpove pogodbo (ali pa recimo neha plačevat, pa mu pač nehaš dobasvlja) imaš tisti hip par ljudi prveč. V sednjih razmerah si prisiljen jih imet, dokler ne najdeš novega posla, namesto da bi jih odpustil in potem zaposlil (iste ali druge), ko najdeš nov posel.
 
Nazadnje urejeno:

lunica

Zelenc'
2. nov 2011
2
0
1
Pomoč!

Prosim, če mi lahko kdo vsaj malo pomaga glede pogodbe o zaposlitvi. 1.11.2011 mi jepotekla pogodba, ki je bila drugič podalšana za leto dni ( in sicer zadnje leto sem imela nadomeščanje porodniške). No porodniška sodelavke je potekla z septembrom in je že začela delati.......
No problem je sledeči; meni so pogodbo podalšali za 4 mesece in sicer,ker še vedno te štiri mesece nadomeščam porodniško, ampak njej je že septembra bila porodniška prekinjena. Ali je to sploh mogoče, da tako podalšujejo pogodbe in na podlagi oz.ali se to sploh sme.

Mislim si v čem je situacija, da hočejo na moje mesto namestiti fanta od šefice.Kaj bi bilo najbolj primerno, da naredim ; da sem tiho in delam pač do 29.2.2012 ali pa naj se pozanimam kakšne so moje pravice.....aja in koliko prej mi morajo povedati,da mi pogodbe ne bodo podalšali ( po 29.2. ), po pogovoru z šefico mi je dejala, da se boma potem pogovarjale kak boma nardile naslednjič pogobo ( mislim, da je to samo varka )...

LP in hvala za odgovore!!!
 

lunica

Zelenc'
2. nov 2011
2
0
1
Delam ja dve leti oz. dve leti sem imela do 1.11.2011 in zdaj so mi podaljšali za obdobje 1.11.2011-29.2.2012.

lp.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Po dveh letih dela si avtomatično zaposlena za nedoločen čas, ne glede na to, kaj delodajalec dela s pogodbami. Če se te bodo želeli znebiti, pojasni, da želiš pripadajočo odpravnino (ampak ne pričakuj nekih bajnih zneskov). Sicer pa na delovno sodišče.
Lahko se pozanimaš tudi na lokalnem inšpektoratu za delo. Pa ne prijavljat delodajalca, samo pozanimaj se, da imaš točne informacije iz prve roke.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Kot ti je pred mano rekel pojdi na inšpektorat se pozanimaj kako in kaj ampak po vseh zakonih bi ti morala po dveh letih dobiti za nedoločen čas službo
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.964
9.030
113
EU
Si imela vmes prekinitve , ali si delala nepretrgano. Pri nas imajo navado ne podaljšati pogodbo za tri dni, Potem rok začne teči znova.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.726
1.633
113
ni neka fora tudi da ti spremenijo naziv delovnega mesta in gremo jovo na novo naslednje 2 leti?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Gonzo tri dni ni dovolj da se tebi ne gleda kot celota. To sem se pozanimal. Tudi v zakonu tak piše. Mislim da je minimum 2 meseca
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
Gonzo tri dni ni dovolj da se tebi ne gleda kot celota. To sem se pozanimal. Tudi v zakonu tak piše. Mislim da je minimum 2 meseca

Meni se zdi, da je to po novem zakonu. Pred kratkim je bilo še tako, da so te lahko vmes samo za en dan poslali domov, potem pa na novo zaposlili za določen čas (in je šlo od nule do dveh let, once again).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.964
9.030
113
EU
Ja, prekinitev do tri dni, potem nova pogodba o zaposlitvi.
Za tri dni je, da ni treba novega zdravniškega pregleda.