Zanič guma Sava eskimo S3

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik krko pravi:
http://www.zurnal24.si/policija-za-provide-izbrala-najslabse-pnevmatike-clanek-213709

Citat:
Strokovnjak Saša Kapetanoviæ je po testu za najboljšo za vsakdanjo rabo ocenil pnevmatiko znamke Sava , enakovredno oceno pa je dal modeloma Goodyeara in Dunlopa.

Strokovnjak? Strokovnjak cesa? Spet same cvetke v novinarstvu, v avtomobilizmu pri nas. Se vidi, da nikomur, nikdar ni bilo treba napisati diplomske naloge.

sprasujem se.gif


Glede na to, da je včasih vozil reli, bi nekaj malega že znal povedati na to temo.


Se pa seveda strinjam, da je bistveno slabši voznik kot povprečen alteraš, to pa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Fulda po treh oziroma 4 letih res ni vredna kozarca mrzle vode (brez snega na cesti). Pa že prej se mi ni zdela biser, kljub temu da je bila ob nakupu precej visoko na testih.
Jaz pa imam Fulda Kristall Montero3 in nimam nobenih slabih izkušenj. Kupil sem jih pred tremi ali štirimi leti, ravno ko so prišle na trg. V Dolomitih, ko je večina voznikov že natikala verige, je meni šlo v hrib kot po tirnicah. Res pa, da so bile takrat popolnoma nove. Vendar tudi z leti ne opažam bistveno slabših lastnosti (take kot nove ne morejo biti po štirih letih nobene gume).
Se mi zdi vsa ta fama okoli gum podobno, kot prepiranje o znamki vozila ali pa o znamki telefona. Kar je za nekoga odlično, je za drugega popolnoma zanič.
Ampak, če bi res realno in neodvisno pogledali na stvari bi ugotovili, da je večina gum renomiranih proizvajalcev zelo solidnih in pri normalni vožnji ne povzroča preglavic.

bull shit kar se montero 3 tiče. Pred kratkim sem jih odstranil z avta pa lahko rečem da so po treh oziroma 4 letih letih drsele s 75 konji v klanec (je malo bolj varno testirati kot navzdol) kot bi bil na ledu. Seveda je bilo enako ko je bilo treba kdaj ustaviti, ali si v kakšnem ovinku prehiter.
roberto je pa že pri skoraj novih ugotovil da avto z njim rad sili z nosom iz ovinka (podkrmarjenje?) kar se bi kar strinjal.
res da imam sedaj nove conti in ne vem kako se bodo obnesle čez 3 leta, lahko pa rečem da "tulijo", predvsem ob pospeševanju na mokri cesti. Pa se moj traktor kar konkretno sliši v kabini. Tako da ne vem kako se to sliši zunaj avta.

 
Nazadnje urejeno:

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Moje izkušnje z Montero 3 (195/65/15): Prvo leto po snegu odlično. Prišel iz Loga pod Mangartom do Predela po zasneženi cesti brez verig. Ravno tako po zvoženem snegu na Vršič. Drugo leto so bile že slabše. Po snegu povprečno, na mokri cesti že občutno slabše. Tretje leto: Pogreb v vseh pogojih. Imele so še 4mm profila, a so letele dol.
 
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
+1 enako kot si napisal, s tem da sem jih še čez poletje zvozil ampak je bilo na koncu ob mokrem že andrenalinsko
rolleyes-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
Jaz sem montero 3 imel montirane na zadnji pogon. 3 leto je se slo pogojno, 4 leto pa nisem upal vec vozit, ker so ble samomorilske in sem menjal po 2 mesecih
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
jaz sem kupil Continental Winter Contact TS830 in moram, reči odlična guma, tudi slisiš je ne, na avtocesti sploh ne veš da imaš gor zimske gume, prej sem imel sava eskimo s3 pa tudi niso bile slabe, vendar se z continentalko ne morejo primerjati sploh na mokri cesti in avtocesti, za kratke relacije in sneg pa so savine s3 več kot dovolj


lp
 

jangolob

Zelenc'
31. avg 2014
3
0
1
Vsak ima svoje izkusnje z gumo,... Testirano na vsakodnevni voznji v sluzb in nazaj prek Predela, Vrsica in Kor. sedla,...za voznjo "z glavo" OK ustavljanje na poledenelm klancu OK, oprijem na snegu dober, edino malo je glasna,...
lp
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Z avtom delam izredno malo km in nisem nabavil zimskih gum. Ocitno bo letos kar veliko snega in ravno se je pojavila moznost, da dam nanj par km vozene 6 let stare s3. Vem, da je to samomor na dezju, a v sneg bom se kam prisel? Lastnik jih ceni na 30€, ceprav je to pomoje bolj za sixpack piva oz. prvomajski kres.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ne vem koliko imaš pri tebi snega, ampak pri nas ga je par dni letno. Če. Vse ostalo je dež.
To meni vse pove.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Z avtom delam izredno malo km in nisem nabavil zimskih gum. Ocitno bo letos kar veliko snega in ravno se je pojavila moznost, da dam nanj par km vozene 6 let stare s3. Vem, da je to samomor na dezju, a v sneg bom se kam prisel? Lastnik jih ceni na 30€, ceprav je to pomoje bolj za sixpack piva oz. prvomajski kres.
To je za v smeti ne pa za na avto.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
265/70R16....

Lih 5min nazaj gledal na gumax-u.... 130-160e/kom :rolleyes:
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
Odvisno kako so skladiščene. Če sonce ne more do njih po 6 letih še niso ravno razpadajoče. Se sicer nekoliko pozna pri oprijemu na mokrem ampak ni ravno konec sveta, odvisno tudi za kaj jih rabiš. Vožnjo prilagodiš razmeram. Imam na enem avtu, ki bo v letu ali dveh za odpis in ga imam samo lokalno za na njivo in v vinograd trenutno neke 11 let stare, pa se ravno tako pelješ, ker nima smisla kupovati novih v dimenziji, ki ne ustreza nobenemu drugemu avtu. Na ostalih dveh pa so Michelinke. Ene popolnoma nove, druge stare nekje 3 leta.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
S3 bo tudi stara v snegu prijela boljše kot marsikatera novejša. Te gume so kot rojene za v sneg. Zapelji se malo med hribi in boš videl, da imajo skoraj vsi na avtih eno od variant Save S. Nikakor pa niso za mokro cesto...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
S3 bo tudi stara v snegu prijela boljše kot marsikatera novejša. Te gume so kot rojene za v sneg. Zapelji se malo med hribi in boš videl, da imajo skoraj vsi na avtih eno od variant Save S. Nikakor pa niso za mokro cesto...
Ravno zarad tega je to krš od gume. Dobra guma je uravnotežena. Plus vsega je pa S3 krepko zastarela, sej bo mela počas 20 let. Hribci z golfdizl in zlizanimi S3 gumami MplusS za cel let niso ravno referenca za varnost. Je kr neki gum drugih srednje in nižje cenovnih znamk boljših od Save. Seveda so pa nove S3 boljse od letnih za ta čas. Stara S3 je pa sam za v smeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85