Zanič guma Sava eskimo S3

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Je že kdo naročal letos sava eskimo S3 gumo? Je očitno kvaliteta bolj kot ne zanič, vsaj kar se bočne trdnosti tiče. Guma je popolnoma mehka na boku, narediš kar luknjo s prstom. Nevem a je še kdo to opazil? Je pa narejeno pri nas, včasih je bilo pa made in poland če se ne motim in se mi ni zdelo da bi bilo tako mehko. Jaz sem vse skupaj poslal nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ksi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
A boš šel na offroad? Verjetno ne, torej te trdnost bokov ne zanima. In ja je precej razlike med boki nekaterih pnevmatik, je pa to bolj kot ne vprašanje tehnične rešitve in ne vprašanje "kvalitete".

Pa vprašanje če primerjaš enake gume. S3 in S3+ ni isto, tudi stare s3 so mislim da imele več generacij (koneckoncev jih delajo koliko let že?!).

Sicer moja osebna izkušnja, vem da sem enkrat imel v rokah S3 in vzporedno mislim da M3 od dunlopa (nosil sem gume iz garaže do avta ali nekaj podobnega). M3 je bila občutno težja guma, boki so bili občutno trši .. vseeno to še mič ne pomeni (recimo konkretno M3 je bila odlična zimska cestna guma skoraj kot letna, po snegu pa tak polom ... s savo pa vemo kako je).
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113

jaz sem naročil Eskimp HP, na dotik in profil mnogo boljša od S3. Je pa res, da je že razlika med S3 in S3+.

No pa Eskimo HP so Made in Germany, če že to gledate,.....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Sem bil zraven enkrat, ko je dal nekdo eskimo, sedaj točno ne vem kater model na večjega težjega Peugeota , gume zimske so bile za do 210/ km/h, tip je trdil da pri 150 km/h guma noro skače trese .......... kupil je gume nekje v Kranju in je na B&S na Dolenjski cesti v Lj. prosil, naj jih na novo scentrirajo. Ker je bil šef zraven, je naročil, da najprej proba 2 gumi od 4 ih na centrirki in je samo zabuljil, so ŽE bile scentrirane v nulo. Nato je gume naložil na nek poseben centrirni stroj, ki se uporablja tudi za reklamacije ( ker oni uvažajo) in gumo ustrezno obremenil na centrirki in jo spustil na 120 km/ h je bilo vse OK, ko je hitrost povečal na 180 km/h pri največji obtežbi v tem primeru pritisku na njo, kot jo mora držati je začela guma svoj ples že na oko se je videlo da vibrira zaradi prešvoh bočnic. Kupcu je izdal pisno potrdilo iz stroja in mu naročil, naj jih samo nese nazaj, kjer jih je kupil, saj so gume življensko nevarne, rekel je, da če mu jih ne zamenjajo, naj se obrne na inšpekcijo, saj guma za do 210 km/h na maksimalni obtežbi, ki je navedena na gumi ni bila več stabilna niti pri 180 km/h, kaj je bilo kasneje ne vem, sem pa takrat sam pri sebi rekel , Sava je samo za vozila, ki gredo do 140 km/h za ostalo je pa kaj drugega.....
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Frata prata... Imam a Scenicu 205/60x16 SAVA Eskimo HP. Sem ga teral tudi čez 190 in ga lahko tudi letos. In je avto čisto stabilen in miren.
Je bila smola, jaz sem imel smolo z Contijem SpirtContact 3 A1, draga ko žafran, dobra samo 10000 km.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
mi imamo doma na dveh avtomobilih eskimo hp....odlična guma za zimo.
prej sem imel continental. pa so mi savine boljše
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Kakšne so pa kaj gume Debica, Nexen ipd

te najvec bmwjasi uporabljajo. ponavadi so najboljse.
evil.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Nexen zimske šit od šita. Sem vozil službeni kombi in službeni osebni avto, na katerem so bile zimske Nexen ... Na mokrem niso držale ama nič. Na zlizanem asfaltu je bilo kot bi vozil po ledu. ESP se je kar naprej vklapljal.

Če že, kvečjemu za taščo.
evil.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Sava je samo za vozila, ki gredo do 140 km/h za ostalo je pa kaj drugega.....

Hm,že pred več kot 10 leti sem se s Savo Eskimo S2 brez problema vozil 200 km/h...
Je pa res,da danes takih podvigov nebi več ponavljal
cool-1.gif
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
meni se je koncern Goodyear opopolnoma zameril. Skrbijo samo za krovno znamko podrejenim Sava,Fulda pa slabšajo kvaliteto. Tudi glavni razvojni inženir je zapustil Savo ker so lastniki zahtevali da spustijo kvaliteto gum.

Imel sem Kumho kw23 in je bila odlična guma. Sedaj imam Nexen in je v primerjavi s Fuldo kot noč in dan.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

saj ne vem ali pac? trdis, da je nexen boljsa od fulde? resno?
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Tudi jaz sem imel pred leti savo in nobenih problemov. Zastopim da je zimska guma mehkejša od letne, je pa fora v tem, ker naj bi bila samo letošnji model S3+ izredno mehka na bokih, mimogrede to sem opazil sam, ko mi je pa to omenil kolega ki dela v Savi in mi izjavi, da pa on že ne bo dajal teh gum na svoj avto, sem jih takoj poslal nazaj in nabavil drugo znamko. Vprašanje, kako lahko tako mehka guma zdrži obremenitve recimo 1.5 tone težkega avta pri dinamični vožnji v ovinek.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
da Fulda kristall montero R15 195/60 po dveh sezonah so bile popolnoma zanič. Trde, zdrsaval v ovinkih. Vulkanizer ko jo je dal dol je rekel da še ni videl da bi se pri kakšni gumi notranji obod gume majal.

nexen sem vzel ker se kumho težko dobi . V Koreji so tri glavne tovarne Kumho,nexen in hankook kjer razvojniki rotirajo in je vse kvaliteta na podobnem nivoju. zaenkrat sem zadovoljen. bomo videli kako bo sedaj v 2.sezoni.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
En teden so zjutraj, en teden popoldan, en teden ponoči... podobno rotirajo tudi v Savi...