Zanič guma Sava eskimo S3

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Sarcasm detector? Glede objektovnosti seveda nisem resno mislil.
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Prjatu, iz izkušen ti povem da je Eskimo HP posekala Michelinko PA že v drugi sezoni, kamoli v tretji. Tako ba suhem, mokrem in v snegu. Da ne govorim o nikakvi Fuldi.
Letos bom dal GY UG 9, da vidim to čudo...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Strinjam se predvsem s tem, da testi niso povsem ustrezni. Testirati bi morali tudi obnašanje delno obrabljene gume (2 ali 3 mm obrabe). Žal bi nekaj let starano težko testirali tako, da bi to koga zanimalo.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
ksz....

Jaz sedaj kolebam med Savo s3+ in Ultragripom 9. V moji dimenziji je pri 4 gumah nekaj čez 50€ razlike (montaža in demontaža sedaj pred zimo in spomladi
rolleyes-1.gif
)

Do sedaj sem uporabljal savine gume, pa me niso nikoli razočarale, je pa tudi res, da sem letos preseljen nekam, kjer je občutno več snega.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Letos bom kar GY nabavil in jih vozil tudi čez poletje, bomo vidli kako se bo obneslo-obraba.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Je še kdo (poleg Roberta) imel Savo eskimo HP?

Zanima me le kako se obnese po mokrem (za sneg se mi gladko j..)
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Citat:
Uporabnik Zanzibar pravi:
Je še kdo (poleg Roberta) imel Savo eskimo HP?

Zanima me le kako se obnese po mokrem (za sneg se mi gladko j..)

Jaz jih imam, ampak komaj en mesec, tako da težko rečem kako. Sedaj so še v redu, tudi na mokrem.... čez dve leti bom lahko več povedal.... index na mokrem ima C, podobno kot GY UG9...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pa vi vsi fani UG9......gledate kaj teste?

Semperit speed grip2 je že drugo leto čist ok na testu.....brez minus komentarjev......ko sem lani kupoval...sicer UG8.....so bile speed grip2 10eur/kos cenejše od goodyeark....

Sicer ker se je šlo za avto ki je veliko na terenu sem zgolj zato vzem potem UG8
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik Zanzibar pravi:
Je še kdo (poleg Roberta) imel Savo eskimo HP?

Zanima me le kako se obnese po mokrem (za sneg se mi gladko j..)

jim imam na dve avtih... in naslednjič spet kupim eskimo HP!!
na enem so stare 3 leta...na drugem 2 leti.. in na nobenem nobenega problema. ne v suhem in ne v mokrem..za snega so pa itak zakon.
je pa tudi res da nisem 'alter dirkač'
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Super, glede na to da se jih v 205/60 R16 XL dobi pod 70 € / kom, jih naročim. Za continental verjetno ni vredno doplačevati 25 € / gumo.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Hvala za info!
Jih bom še jaz sprobal, pa potem poročam!

Kje je štos XL variante? Samo za težje avtomobile, ali se pozna tudi v ovinkih (trši boki?)?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Jaz imam sicer v homoligaciji
grims-1.gif
navedena oba indeksa, tako 92 kot tudi 96 (XL). Iz razloga da pred ovinki praviloma ne zaviram, se bom odločil za 96.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Fulda po treh oziroma 4 letih res ni vredna kozarca mrzle vode (brez snega na cesti). Pa že prej se mi ni zdela biser, kljub temu da je bila ob nakupu precej visoko na testih.
En letnik so slovenske, drug letnik so turške se mi zdi.
Letos grejo gor famozne conti, pa da vidimo, ali bom še kdaj dal denar za skoraj najdražjo gumo ali ne.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz sem se pri letnih s Contijem toliko nasmolil da me še zdaj zaboli ko se spomnim na to... Isto najboljša po testih, vredna natačno pol kozarca tople vode...
Ah, na tamlga gredo GY UG9, ker Save HP ni v tej dimenziji. S3+, Hankook in Fulda se mi ne zdijo, ostalo je pa dražje.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Imeli na službenih Astrah
Eskimo HP pa se ni nobeden pritoževal.

tudi jaz ne poznam nobenega, ki jih VOZI, in ne bi bil zadovoljen.
v dvomih so ponavadi tisti ki jih sploh nimajo.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Fulda po treh oziroma 4 letih res ni vredna kozarca mrzle vode (brez snega na cesti). Pa že prej se mi ni zdela biser, kljub temu da je bila ob nakupu precej visoko na testih.
Jaz pa imam Fulda Kristall Montero3 in nimam nobenih slabih izkušenj. Kupil sem jih pred tremi ali štirimi leti, ravno ko so prišle na trg. V Dolomitih, ko je večina voznikov že natikala verige, je meni šlo v hrib kot po tirnicah. Res pa, da so bile takrat popolnoma nove. Vendar tudi z leti ne opažam bistveno slabših lastnosti (take kot nove ne morejo biti po štirih letih nobene gume).
Se mi zdi vsa ta fama okoli gum podobno, kot prepiranje o znamki vozila ali pa o znamki telefona. Kar je za nekoga odlično, je za drugega popolnoma zanič.
Ampak, če bi res realno in neodvisno pogledali na stvari bi ugotovili, da je večina gum renomiranih proizvajalcev zelo solidnih in pri normalni vožnji ne povzroča preglavic.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
KSZ

Kot sem obljubil... Včeraj nataknil eskimo HP. Po današnjih mokrih in spolzkih cestah (cca 90 km) nimam pripomb! Prijetno presenečen in jih niti približno ne morem primerjat z s3. Za ta denar zelo OK!

Kakšna bo pa v snegu mi je pa itak vseeno. Važno da dela dobro v mokrem.