Zanesljivost novih in rabljenih avtomobilov - ZPS

hermann

Guru
19. mar 2014
9.581
6.381
113
Jaz si prav predstavljam, da babi kupim poljubno star znucan premium voz za ceno novega cliota. In potem si tudi predstavljam kako bi to šlo 4 ali 5 let brez menjave olja. Ali kako bi zgledalo po parkiranju.

Ne moreš, ni premium za vsacga.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.581
6.381
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Ja sam 10 jurjev in naprej je več kot stanejo 10 let stari audiji & bmwji in MBji.

Seveda je več, ker za razliko od 10 let starih premiumov imajo še nekaj življenja pred sabo. Uni so pa samo še za na odpad.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.377
113
Citat:
Uporabnik mdragan pravi:
Ker 10 let star bmw ima verjetno 150k km ali vec...zame so to stara jajca....ali ok nek se vidi razkosje....
Noben ni omenjal Dacie....

10 let star bmw 3 te stane toliko toliko kot 1/3 cliota, 10 let stara bmw 5 pa 2/3 ali pa maleeenkost več. Nekateri pa non stop gonite kot da je razmerje 1:1. Temu se smejim
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.377
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Ja sam 10 jurjev in naprej je več kot stanejo 10 let stari audiji & bmwji in MBji.

Seveda je več, ker za razliko od 10 let starih premiumov imajo še nekaj življenja pred sabo. Uni so pa samo še za na odpad.

Poanta je drugje in sicer v uporabi teh vrednosti v postih kot da so enakovredne. Življenja pa imajo pred sabo (v kolikor so dobro vzdrževani, torej ne tipično po slovensko) ravno nekako enako, če se življenje šteje v kilometrih in ne v letih.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Najbrž? Ali dejansko ga? Kolikor spremljam zadeve si takoj na 10-12k€ in več in za tak denar se pa dobi tudi dosti mlajše višjecenovce kot pa 10 let stare.

Uh ja res sami super duper avti..dosti mlajsi in res super BMW1 6 let star za 11 jurjev...

poceni avti
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Seveda da med 2 leti starim bmw,audi in mb in novim passatom vzamem rajsi premium vozila....😃
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.581
6.381
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Poanta je drugje in sicer v uporabi teh vrednosti v postih kot da so enakovredne. Življenja pa imajo pred sabo (v kolikor so dobro vzdrževani, torej ne tipično po slovensko) ravno nekako enako, če se življenje šteje v kilometrih in ne v letih.

Ne, saj se strinjam. Samo je trapasto vsakič to pogrevat, ker fiesto pa corso se menda kupi za drug namen in za drugačen tip človeka kot rabljen premium. Tudi, če je ista cena se mi zdi b.v primerjat. Pač povprečni babi, ki so po mojem povprečni kupci malih jajčkov, ne moreš dat v roke rabljenga premium karavana/limuzine in pika. Kaki že, ne pa vsem.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.377
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Poanta je drugje in sicer v uporabi teh vrednosti v postih kot da so enakovredne. Življenja pa imajo pred sabo (v kolikor so dobro vzdrževani, torej ne tipično po slovensko) ravno nekako enako, če se življenje šteje v kilometrih in ne v letih.

Ne, saj se strinjam. Samo je trapasto vsakič to pogrevat, ker fiesto pa corso se menda kupi za drug namen in za drugačen tip človeka kot rabljen premium. Tudi, če je ista cena se mi zdi b.v primerjat. Pač povprečni babi, ki so po mojem povprečni kupci malih jajčkov, ne moreš dat v roke rabljenga premium karavana/limuzine in pika. Kaki že, ne pa vsem.

nahrung002.gif


Absolutno ni vse primerno za vse, potrebe, znanje in zmožnosti se seveda razlikujejo. Oglasil sem se zgolj in izključno zato, ker mi gre na jetra primerjava novih jetrc (za 10, 11, 12+k €) z 10 let starimi višjecenovci (za 3, 4, 6k€). Torej primerjajo neprimerljivo ampak za Alter ni to prav nič novega.

Citat:
Uporabnik hermann pravi:
odsluženo, če rabiš avto dejansko za vozit

4 leta stara BMW 3ka je odslužena, če jo dejansko rabiš za vozit? Dej ga no pokat no
grin1.gif

Si me spomnil na neko stranko, ki mi je ob obnovi zavarovanja avtomobila, ki je bil star 2 leti, močno potarnala, češ, da ima zdaj pa že prav star avto in da bo kmalu treba kupit novega
aplauz.gif
Pogledi ljudi na stvari se med seboj res lahko izjemno razlikujejo.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
140.000 v treh letih.....ni sans,da bi to kupil....
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.581
6.381
113
Z lahkoto. Ampak da bi šel tak avto kupit, da boš naredil še 140k v 3 letih? Ne bi. Za familijo takole malo pa 3km do šihta pa ni problema.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
LoL, kaj zdaj te enke zraven tlačiš?
hysterical-1.gif


Glej, tole recimo: BMW3, star cca.4 leta za 11-12k€. Vzamem takoj in na novega renoja za tak denar tudi pomislim ne. 10 let starega pa res nebi kupoval.

http://www.avto.net/_AVTO/resu...ort=&stran=

jah nastavo sem filter na 12 jurjev in letnik 2007 in tu noter pridejo same BMW 1....zdaj si pa prilimal same 316, ki je totalno bedna z 140 k prevozenimi ( za katere smo ugotovili, da so manj zanesljivi kot od katere druge zname, se pravi imam vecjo moznost okvar ipd) z neko povprečno opremo laguna da ti raje ne omenjam kaka huda stvar je 4 control...

eh vozite se v cem hocete :D v bistvu mi je popolnoma vseeno ce uzivas v 115 konjskem bmw brez opreme :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.377
113
Jaz nikakor nebi užival v 115hp BMWju brez opreme in ga tudi nikoli nebi kupil. Nisem take sorte, da mi je pomembna zgolj značka na haubi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.377
113
Ja normalno, ljudje te avtomobile uporabljajo za vožnjo in ne za preparkirat od bloka do trgovine in nazaj.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Ja sej to mi je jasno.
Tisti ki pa to kupuje pa samo zato da ima premium vozilo....taki avti v tujini koncajo v rokah gasterbajterjev....
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
LoL, kaj zdaj te enke zraven tlačiš?
hysterical-1.gif


Glej, tole recimo: BMW3, star cca.4 leta za 11-12k€. Vzamem takoj in na novega renoja za tak denar tudi pomislim ne. 10 let starega pa res nebi kupoval.

http://www.avto.net/_AVTO/resu...ort=&stran=

Ja, samo ta trojka za 12k€ je uvožena verjetno z več kilometri, in X lastniki in "original" servisno. Od prvega lastnika z enako kilometri boš jo težko dobil za tak denar, sem bo potrebno višje stegnit. Je pa res, da je takšen avto težko dobit, do avtoneta ne pride...