Zanesljivost novih in rabljenih avtomobilov - ZPS

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Ja normalno, ljudje te avtomobile uporabljajo za vožnjo in ne za preparkirat od bloka do trgovine in nazaj.

zmaga.gif


Točno tako, če delaš malo km letno, se ti splača za recimo 15k eur+ kupiti odlično ohranjeno nekaj let staro trojko z do recimo 120k km, če pa delaš letno 40-50k km, je pa boljše vzeti nekaj novega non premium za podoben denar in vsake štiri do pet let menjati.
zmaga.gif


Samo tako je pri vseh znamkah, ne le pri premium .. Samo ljudje si ne dajo dopovedat, da deset let starega dizla z manj kot 250k km je praktično nemogoče dobiti.
tongue-1.gif


K sreči ne delam veliko km, tako da si lahko privoščim tudi malce požrešnejše premium modele.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Mariborčani verjetno ne, iz naših krajev se jih pa ogromno vozi v službo v Ljubljano, tako da naredijo 40k+ le za prevoz na delo.
wink-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.856
894
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mariborčani verjetno ne, iz naših krajev se jih pa ogromno vozi v službo v Ljubljano, tako da naredijo 40k+ le za prevoz na delo.
wink-1.gif

sem že večkrat napisal:
povprečje Avtomobila v evropi je cca 15 000km....tako, da če nekateri delajo po 40kkm jih še več dela bistveno manj.
In dobijo se tudi avti viš.cen z zelo malo km, sam takih ponavdi ne vidiš na a-netu, če pa že, pa jih hitro prodajo.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Kje si našel ta podatek? Se mi zdi skoraj neverjeten.

Seveda, pri BMW-ju recimo imaš Premium selection, avte stare recimo leto ali dve z zelo malo prevoženimi, seveda je cena temu primerna. Prav tako lahko dobiš pet ali celo deset let star avto z zelo malo realno prevoženimi, vendar so to izjeme, ki jih kot praviš na A-netu skoraj ni, ali pa so prodani praktično takoj.
zmaga.gif
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113

Jaz jih delam najmanj 30k+ letno (privat) in pri tem mi je važno poraba, udobje in varnost, saj veliko ur presedim v avtu, da na koncu ne prideš cel zdelan po eni uri vožnje. Kupujem nove in jih po cca. 5-6 letih prodam za malo manj kot pol cene, in mi računica gre nekako skozi. In ne, nimam 200 konjev, 120-140 konjev je za spodobno vožnjo povsem dovolj. Tudi stroši zavarovanja in cestnine so v mejah.

Če pa bi delal manj km, potem pa bi bila situacija drugačna.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.856
894
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Kje si našel ta podatek? Se mi zdi skoraj neverjeten.

trenutno ne najdem pamenega/kredibilenega vira ampak ta bo kar OK -->glej npr. tu (str.15/40) poglavje 6.Fuel costs - odstavek 2

europeanclimate.org/documents/Cars-Economic-assessment-vehicles-FINAL.pdf




 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:

Jaz jih delam najmanj 30k+ letno (privat) in pri tem mi je važno poraba, udobje in varnost, saj veliko ur presedim v avtu, da na koncu ne prideš cel zdelan po eni uri vožnje. Kupujem nove in jih po cca. 5-6 letih prodam za malo manj kot pol cene, in mi računica gre nekako skozi. In ne, nimam 200 konjev, 120-140 konjev je za spodobno vožnjo povsem dovolj. Tudi stroši zavarovanja in cestnine so v mejah.

Če pa bi delal manj km, potem pa bi bila situacija drugačna.

Saj o tem govorim.
zmaga.gif


V tvojem primeru bi tudi sam verjetno raje kupil novo škodo kot rabljenega BMW-ja (če si že novega ne bi mogel privoščiti).
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
bull shit, crash test po ameriških pravilih lahko da popolnoma drugačno stevilo zvezdic.

ti pac glej ameriske teste...sicer pa ne vem kaj se oglasas tukaj...je tvoja kanta sploh na seznamu
Ti pa glej evropske. Bom prispeval za alter ikebano ko boš avto s petimi preoblikoval po ameriškem testu kjer je dobil zvezdico ali dve.
Hvala za naziv kanta. Dejansko je res,ampak z njo sem na servisu manj kot pa nekateri z novimi. Je pa res da nima 5*NCAP. Najbolj pomembno pa je bilo to da za njega nisem dobil svicarjev in bi sedaj na veliko jambral. In tudi danes lahko zamenjam kanto za novega,pa imam na tvojo nesrečo drugačne potrošniške cilje.
Še glede premium n novega avta. Vsi ki kupujete nove avte boste imeli čez deset let kante.
Aja ne boste,ker boste prej menjali.
Če se vrnem 25 let nazaj. Je bilo bolje kupiti novega yuga ali "dve" leti starega G2?
 

bugmenot3

Pripravnik
21. mar 2014
862
-3
16
Načeloma je zanesljiv vsak nov avto in noben rabljen avto v prodaji. Sreča tukaj nima nobene veze, ampak le osnovna logika.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
bull shit, crash test po ameriških pravilih lahko da popolnoma drugačno stevilo zvezdic.

ti pac glej ameriske teste...sicer pa ne vem kaj se oglasas tukaj...je tvoja kanta sploh na seznamu
Ti pa glej evropske. Bom prispeval za alter ikebano ko boš avto s petimi preoblikoval po ameriškem testu kjer je dobil zvezdico ali dve.
Hvala za naziv kanta. Dejansko je res,ampak z njo sem na servisu manj kot pa nekateri z novimi. Je pa res da nima 5*NCAP. Najbolj pomembno pa je bilo to da za njega nisem dobil svicarjev in bi sedaj na veliko jambral. In tudi danes lahko zamenjam kanto za novega,pa imam na tvojo nesrečo drugačne potrošniške cilje.
Še glede premium n novega avta. Vsi ki kupujete nove avte boste imeli čez deset let kante.
Aja ne boste,ker boste prej menjali.
Če se vrnem 25 let nazaj. Je bilo bolje kupiti novega yuga ali "dve" leti starega G2?

ne bom ti zacel omnejat, da tudi trdnost avta z leti popušča...material se utrudi...

razlika med G2 in yugotom pa je smešna, takrat so dejansko bile razlike med avtomobili...sicer pa nebi vedo ker nisem nikoli vozil yugeca ali katerikoli avto yugo izvedbe
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Načeloma je zanesljiv vsak nov avto in noben rabljen avto v prodaji. Sreča tukaj nima nobene veze, ampak le osnovna logika.

Torej ti zaradi tvoje osnovne logike oz. zaradi logične nezanesljivosti nebi kupil recimo par mesecev starega avta, ki si ga je nekdo kupil kot novega nato pa ugotovil, da to le ni to to zanj in za njegove potrebe, konec koncev gre za rabljen avto v prodaji. Zanimivo. Ali pa recimo prej omenjeni bmwji iz premium selectiona, stari do dve leti ter s še dvemi leti dodatne garancije pooblaščenega prodajalca. česa vse to ne prebereš na Alterju, načeloma noben rabljen avto v prodaji ni zanesljiv
aplauz.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
razlika med G2 in yugotom pa je smešna, takrat so dejansko bile razlike med avtomobili...

Danes jih pa hvala bogu ni več, kajne? Razlik namreč
cool-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
razlika med G2 in yugotom pa je smešna, takrat so dejansko bile razlike med avtomobili...

Danes jih pa hvala bogu ni več, kajne? Razlik namreč
cool-1.gif

take ne...sploh pa ne pri varnosti, in opremi...edina razlika so boljši materiali, pa da se mogoče malo boljše pelje,pa že to je subjektivno, ker kaki c5 ne moreš primerjat z nobenim približno primerljivim bmw, MB, Vw ipd...

ne spomnim se da bi lahko v za pol cene naročil več opreme kot v golfu, pa da ti pri vratih nebi noter pihalo...

sicer pa nisi odgovoril na prejšnji post, kjer sem ti dal super alternativo tvojemu 150kkm voženem BMW z manj kot 100k prevoženo laguno z neprimerljivo boljšo opremo

danes pri nobenem avtu ki jih primerjamo ne piha, ni razmahano skupaj narejen, lahko dobiš isto opremo kot v dražjih-premium avtih...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Načeloma je zanesljiv vsak nov avto in noben rabljen avto v prodaji. Sreča tukaj nima nobene veze, ampak le osnovna logika.

Torej ti zaradi tvoje osnovne logike oz. zaradi logične nezanesljivosti nebi kupil recimo par mesecev starega avta, ki si ga je nekdo kupil kot novega nato pa ugotovil, da to le ni to to zanj in za njegove potrebe, konec koncev gre za rabljen avto v prodaji. Zanimivo. Ali pa recimo prej omenjeni bmwji iz premium selectiona, stari do dve leti ter s še dvemi leti dodatne garancije pooblaščenega prodajalca. česa vse to ne prebereš na Alterju, načeloma noben rabljen avto v prodaji ni zanesljiv
aplauz.gif

jaz že zdaj umiram od smeha, čakam da še Roberto vleti, on je namreč referenca na tem področju
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
sicer pa nisi odgovoril na prejšnji post, kjer sem ti dal super alternativo tvojemu 150kkm voženem BMW z manj kot 100k prevoženo laguno z neprimerljivo boljšo opremo.

Sorry, prehitro bral in spregledal tisti del kot tak, da nanj odgovorim. Torej: taka laguna je za moje pojme prav tako dober deal, v kolikor ti tak avto odgovarja (meni žal ne, saj ima pogon na sprednja kolesa pa še kaj bi se našlo). Je pa problem v tem, da se zdaj primerja nova jajčka (kamor laguna pač ne spada) s starejšimi višjecenovniki (kamor laguna spet ne spada), tako da se s tem spet zavije malce izven osnove rdeče niti zadnje debate. Drugače pa ja, na splšno če poenostavim zadeve veliko raje kupim tudi tako laguno kot pa en nov jajček za 9-10k€. Pa mi dol visi, če je novo pač novo
smile-1.gif
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Zelo odvisno od budgeta za avto....do 15.000 je kar je....sam npr rajsi novega (ali leto starega) forda ali kaj podobnega kot 5/6 let starega premium vozila z 100.000 ali vec km in po moznosti se uvoza....staro gledam max 1-2 leti,slovensko poreklo je pogoj,ko avto zgubi zacetno ceno in max 30.000 km....
 
Nazadnje urejeno:

bugmenot3

Pripravnik
21. mar 2014
862
-3
16
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Načeloma je zanesljiv vsak nov avto in noben rabljen avto v prodaji. Sreča tukaj nima nobene veze, ampak le osnovna logika.
Torej ti zaradi tvoje osnovne logike oz. zaradi logične nezanesljivosti nebi kupil recimo par mesecev starega avta, ki si ga je nekdo kupil kot novega nato pa ugotovil, da to le ni to to zanj in za njegove potrebe
Tako je, jaz nikoli ne kupujem ničesar od bedakov, ki po tvojem mnenju niti ne vedo kaj kupujejo.
stupid-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik mdragan pravi:
Zelo odvisno od budgeta za avto....do 15.000 je kar je....sam npr rajsi novega (ali leto starega) forda ali kaj podobnega kot 5/6 let starega premium vozila z 100.000 ali vec km in po moznosti se uvoza....staro gledam max 1-2 leti,slovensko poreklo je pogoj,ko avto zgubi zacetno ceno in max 30.000 km....

Nadpovprečno vzdrževanemu staremu premium avtu, se prevoženi km-ji ne poznajo toliko, recimo moj 10 let star BMW (ki je že osem let pri hiši) se po menjavi amortizerjev pelje skoraj kot nov, pa ima že skoraj 250k km za sabo. Seveda je primerno vzdrževan.

Je pa tako, da za 15k raje vzamem par let starega BMW-ja od prvega lastnika z do 100k km, kot nov jajček ali avto nižjega ranga.
Če pa budget dvignemo na 20k+, pa recimo do dve leti starega z do 40k km, ki je ravno dobro ulaufan.
cool-1.gif


Seveda v primeru da bi delal letno 40-50k, bi, kot sem že napisal, verjetno raje vzel novo vozilo z garancijo, ker jih pa trenutno z vsemi tremi avti letno ne naredimo več kot 20-25k o tem ne razmišljam.
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Če pa budget dvignemo na 20k+, pa recimo do dve leti starega z do 40k km, ki je ravno dobro ulaufan.
cool-1.gif

Ne zavajaj no, to se šele dobro ulaufa pri ene 200k km
grims-1.gif