Zanesljivost novih in rabljenih avtomobilov - ZPS

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
38, 28 ......nima veze, AUDI je precenjen
smile-1.gif
haha nima veze.
Saj osnovni ni 22. Osnovni je 12. Ampak to nima veze ker je precenjen, saj je kljub temu dražji in slabše opremljen kot clio.
Saj tudi Honda je hitrejša, čeprav jo drugi prehitijo.
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18

NIŽJI SREDNJI RAZRED
Kia Ceed 2012- : 91%
Nissan Leaf 2011- : 91%
Seat Leon 2013- : 90%
Audi A3 2012- : 90%
Honda Civic 2012- : 89%

Očitno vendarle drži, da so ljudje bolj zadovoljni s cee'dom kot z golfom. Kje sploh je golf na tej lestvici....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:

NIŽJI SREDNJI RAZRED
Kia Ceed 2012- : 91%
Nissan Leaf 2011- : 91%
Seat Leon 2013- : 90%
Audi A3 2012- : 90%
Honda Civic 2012- : 89%

Očitno vendarle drži, da so ljudje bolj zadovoljni s cee'dom kot z golfom. Kje sploh je golf na tej lestvici....


Ohohooooooo!!! A KIA da je dobra?
A se še kdo spomni časov, ko sem jaz tukaj pisal, da sem birmancu kijo kupil, pa je blo tukaj precej pametnjakovičev okol tega?
Se še kdo spomni tega?
Stardec ma vedno prav.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik Generik pravi:

Samo res.. za A3 dat 40k eur? Hahaha, f00kin insane. To moraš biti res prismuknjen, da to kupiš.
Za ~5k manj denarja dobiš npr. Avensisa wagon z vso možno opremo. Ni da ni. Pa Toyote še zdaleč niso najcenejše...

Avensis z 200hp dizlom, dvosklopčnim menjalnikom in 4x4 pogonom? Kje točno?
smile-1.gif

Pa kaj vam rabi takšen avto? Kot da vsaka sekunda šteje. A to vozite kakšne človeške organe na nujne operacije al kaj? Za tistih par deset kilometrov vožnje do šihta pa nazaj pa res ni treba vsega tega. Ja če bi si ljudje izračunali koliko ur morajo oddelat vsak mesec, da lahko takšno voziilo plačajo, bi se verjetno zamislili nad sabo.

Madona, en taksist zadnjič mi pove, da je kupil avto s katerim si zdaj služi kruh, rabljen tri leta za 6.000€. Tle pa eni rabijo skoraj Rolls Royce za tiste pol ure na šiht in nazaj.
confused-1.gif

Gre se za primerjave kaj za koliko denarja ,....ne kdo kaj rabi...

Glej eni zapravijo za avto, drugi za bajto, potovanja, kur--be,fancy restavracije, ...spet nakateri nesejo vse na banko.......
Vsakemu svoje oz kakor se komu zdi najbolj prav.

Največja žalost je, da nekateri žal nimajo za nič od naštetega .

Na puf si pa pozabil.
crazy1.gif
Vsakemu svoje... je seveda priljubljena fraza razvajenčkov brez prioritet.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
ne vem kje sem napisal da imam raje avto z manj opreme, ne vem tudi kje sem napisal da mam raje nevarne avte...na NCAP so avti primerljivi...

Ločiš aktivno in pasivno varnost?

postavljas taka bustasta vprasanja, ki gredo tebi na zivce ko jih kdo postavi tebi...

Glej asistencni sistemi so v avtu za lenuhe, sam si vedno izklopim line assistant, prav tako si izklopim lučke za mrtvi kot, edino kar uporabljam je radarski tempomat..

vendar v tej temi sloh ne gre za to...gre za to da so dragi (nemski) avti manj zanesljivi.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
ksz

..berem včeraj test audija Q3. Pol kurca niso vredni tile audiji. Dnarja da te srat prime, crkuje pa vse po vrsti. 96.000 pa menjalnik defekt
bonk.gif
. Ostalo se pa vidi...sranje od avta če se mene vpraša...
2160936-slikaalter2.jpg
 

Priponke

  • 2160936-slikaalter2.jpg
    2160936-slikaalter2.jpg
    104,8 KB · Ogledi: 136

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
ksz

Znano je, da so novejši avti z več elektronike bistveno bolj pokvarljivi kot so bili včasih. To je to, face it.
tongue-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
V resnici niti ne. Let's face it.
Med najbolj zanesljive Toyote spada Prius. Loaded z elektroniko. In to tisti ikonski model, ki ima noter kar 6 računalnikov nametanih po celem avtu.
Samo če si luftar, si luftar. Se ti pač jebe za pameten dizajn in potem tudi za pametno produkcijo. Isto kot nekoč pri Fiatu. Tistih treh dratov po avtu niso mogli speljat ne da bi škrtarili in srali do obisti.
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako nimajo če pa imajo več opreme kot das auto

vidi naslov teme?"Zanesljivost novih in rabljenih avtomobilov - ZPS"

ce pa ze vstrahjas pa mi POKAZI kjer sem napisal, več opreme? te rabljene kante iz njemacke, ki se vozijo po slo pa večinoma, sem prepričan da v 90% nimajo radarskih tempomatov...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
edino kar uporabljam je radarski tempomat..

A to v Meganu?
smile-1.gif

daj cizi si pametn...imajo to megani? nimajo...torej lahko tam uporabljam? ne morem? torej bi omenajl to? ne bi?

Pa si nebi raje izklopil radarskega tempomata? Kaj pa če se pokvari in priletiš nekomu v rit z avtom polnim otrok? Saj veš, tehnologija pa to...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
edino kar uporabljam je radarski tempomat..

A to v Meganu?
smile-1.gif

daj cizi si pametn...imajo to megani? nimajo...torej lahko tam uporabljam? ne morem? torej bi omenajl to? ne bi?

Pa si nebi raje izklopil radarskega tempomata? Kaj pa če se pokvari in priletiš nekomu v rit z avtom polnim otrok? Saj veš, tehnologija pa to...

ko sem s froci imam izklopljenega
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
V resnici niti ne. Let's face it.
Med najbolj zanesljive Toyote spada Prius. Loaded z elektroniko. In to tisti ikonski model, ki ima noter kar 6 računalnikov nametanih po celem avtu.
Samo če si luftar, si luftar. Se ti pač jebe za pameten dizajn in potem tudi za pametno produkcijo. Isto kot nekoč pri Fiatu. Tistih treh dratov po avtu niso mogli speljat ne da bi škrtarili in srali do obisti.

V bistvu ja, vendar ni bil moj point da crkuje v glavnem elektronika. Pri VAGU so bile najbolj zanesljive tastare 1.9TDI mašine, pri BMW-ju predvsem bencinski R6 motorji, pri novodobnih pa crkujejo turbine, ketne, injektorji, šobe ...
tongue-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Kolega je pred parimi leti kupil novega Audija A4 2.0TDI QUATTRO in je bil več na servisu kot na cesti. Na koncu so mu ga zamenjali z bencinarjem, ki ni imel problemov ...
wink-1.gif