Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
ja, saj to je problem.
Pred nekaj dnevi sem na nekem radiu mimogrede slišal nekaj o tem da želijo nekatere medicinske sestre uveljavljati ugovor vesti če jih dajo na mesto izvajalk cepljenja. Na Googlu ne najdem konkretne zadeve. Če kdo ve kaj več, naj prilepi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Ej jamr, daj še tisto zgodbo ljubljanske glavne medicinske sestre iz UKCja poišči pa prilepi. Saj veš kajne, od tiste, ki je zaradi ugovora vesti dala odpoved ter nato javnosti razkrila, da obstajajo viale s cepivi z oznakami 1 (fiziološka raztopina), 2 (cepivo) in 3 (smrtna doza cepiva) :zmaga:
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Snežinkica in čustva.

»Zdravnik začne z vprašanji o mojih težavah. Vpraša me o testiranju, povem mu, da sem bil večkrat testiran, a ne s PCR-testom. Nato s povzdignjenim tonom vpraša, zakaj ni bil delan in ali v Kočevju ne poznajo PCR-testa. Odgovorim mu, da jaz tega ne vem in naj s povišanim tonom ne govori z menoj, v kolikor pa ga zanima, naj kontaktira ZD Kočevje, saj sem pacient in ne uslužbenec ZD Kočevja. Naposled me vpraša, ali sem cepljen. Odgovorim, da nisem. Ostro me vpraša, zakaj ne, in mi reče, da se moram cepiti. Odgovorim mu, da je to stvar posameznika in njegove odločitve. Nakar mi zabrusi: v redu, potem pa ne iščite pomoči pri meni. Ko vidim, da pogovor pelje v napačno smer, zahtevam njegovo ime in priimek, on me še kar prepričuje v covid. Kasneje vstane in gre iz ordinacije na hodnik, kjer na ves glas izreka moj priimek in doda besede, da se 'ne želi cepit' ter vse skupaj pospremi z glasnim smehom. Nakar me je skoraj vso medicinsko osebje prišlo pogledat. Bil sem osramočen in ponižan.«
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
To je drugače zrelo za komisijo in zdravnik lahko izgubi licenco če je vse res. Najbrž je pa res bila ljubezen vzajemna in je na obeh straneh prišlo do pretiravanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
No tud kakega zdravnika je kdaj treba spustit na realna tla, potem se pa da pogovarjat. Tole zgoraj je bil pač zdravnik s poudarjenim cinizmom. Dokaj razumljivo, če je bil bralec Jan brihten.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113

Jenny se ne spomni točno, kako se je tisti večer začel prepir o cepivih proti covidu. “John je začel govoriti nore stvari, ki niso imele nobenega smisla. O tem, da se ljudje cepijo le zato, da bi dobili brezplačen obrok v McDonald’su in da cepiva vsebujejo formaldehid. Sorodniki so mu nasprotovali in mu na svojih telefonih pokazali članke, ki preverjajo dejstva in dokazujejo, da ni res, kar pravi. Toda John je bil neomajen: “Ne bom poskusni zajček,” je ponavljal.
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113

Jenny se ne spomni točno, kako se je tisti večer začel prepir o cepivih proti covidu. “John je začel govoriti nore stvari, ki niso imele nobenega smisla. O tem, da se ljudje cepijo le zato, da bi dobili brezplačen obrok v McDonald’su in da cepiva vsebujejo formaldehid. Sorodniki so mu nasprotovali in mu na svojih telefonih pokazali članke, ki preverjajo dejstva in dokazujejo, da ni res, kar pravi. Toda John je bil neomajen: “Ne bom poskusni zajček,” je ponavljal.
“Frustriralo ga je, da ne more početi običajnih stvari. Verjel je, da covid obstaja, a govoril, da oblast preveč potencira nevarnost bolezni. “Tako daleč je šlo, da sploh ni več nosil maske,” pravi Jenny. “Rekel je, da zaradi covida ne bi smeli živeti v ozračju strahu. Nihče od njegovih znancev ni zbolel in sam je bil prepričan, da mu ne bo nič hudega, tudi če se okuži, saj je mlad in v dobri formi.”
Mladi in močni: varni pred covidom?

Tako Johnovo sklepanje ni bilo povsem napačno. Res je zelo neverjetno, da zdrav 42-letnik umre zaradi covida. Med 40-letniki brez pridruženih bolezni zaradi covida umre eden od 1.490 okuženih. Se je pa John motil, ko je govoril o razmerju med koristmi in tveganjem cepiv. Če se okuži, ima necepljen posameznik 32-krat večjo verjetnost, da bo umrl zaradi covida kot cepljen.