Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Krneki. Od kod ti zaključek, mi ni jasno. Kot da Pfizer lahko dela samo na eni stvari naenkrat.


Ali se ti resno pogovarjaš s človekom, ki vpije da imamo letos več primerov covida kot lani (na ravni EU), pri čemer gladko ignorira dejstvo, da praktično nimamo lock-downov pri bistveno bolj kužnem sevu? Ne izgubljaj časa.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.687
113
kod Džej-Zija
Spet kar en zaključek. Sem mar kje omenjal cepljenje otrok? Najprej ti ni jasno, da se dve vlogi, širitev starostne meje za staro cepivo, in novo verzijo za delto, da delati hkrati. Prav tako ti ni jasno, da je skozi postopek bistveno lažje spravit staro cepivo za novo starostno skupino kot novo verzijo cepiva.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Spet kar en zaključek. Sem mar kje omenjal cepljenje otrok? Najprej ti ni jasno, da se dve vlogi, širitev starostne meje za staro cepivo, in novo verzijo za delto, da delati hkrati. Prav tako ti ni jasno, da je skozi postopek bistveno lažje spravit staro cepivo za novo starostno skupino kot novo verzijo cepiva.
Se pravi za otroke je staro cepivo?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.004
113
Trditev:
cepljenje v SLO ni obvezno [1]

Duck test


Če si zaradi neobveznega cepljenja praktično izključen iz družbe (tu ciljam na podlagi neustaven pct odloka), potem [1] ne drži.


Ne smeš:
Na javni prevoz
Na bencinsko
Kolesa si novega moreš kupiti v kolesarski trgovini
Obstoječi avto lahko uporabljaš, dokler je kaj v rezervoarju, ne moreš opraviti tehnični pregled/ podaljšati registracije - pct.
V službo
Po treh mesecih pešačenja se ti čevlji razpadejo, v trgovino po nove ne smeš.
Crkne pralni stroj, jebiga, peri v potoku, novega ne moreš kupiti, za servis potrebuješ pct.
Obleke, kar imaš imaš, novih ne boš kupil.
Na banko isto.
Na pošto tudi ne.
Boli te koleno/zob, to ni nujno in ne moreš do svojega zdravnika/zobozdravnika (če ga sploh imaš).
Tudi vrvi si ne moreš kupiti da bi končal to mizerijo, zate so odprte samo samostoječe živilske trgovine.

Denarja za teste ti je že zdavnaj zmanjkalo, vrgli so te iz službe, nimaš za najemnino, postal si brezdomec.
Bliža se peti val, pct uspeh se kaže.
Sedaj te bodo še hojsovci začeli nadlegovati, lockdown in policijska ura je nazaj.
In da nebi slučajno jedel starega rogljička iz kante za smeti na ulici.


Bo to dovolj, kaj potegne za seboj neobvezno
cepljenje v SLO ?

Nekateri pa niso več za leseno žlico in uporabljajo spletne trgovine pa tudi živila ti iz vsake druge trgovine domov pripeljejo, če naročiš čez 50€ je še prevoz zastonj. Za petrol tudi obstaja plačilo preko aplikacije ne rabiš PCT, edino pošto če moreš prevzet ampak tisto je tudi izjema če je nujn, vse ostalo pa pride domov.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Končno se te je malo realnost dotaknila. Ko sem jaz pisal, da študentje to počno, sem bil pa čudak.
Dej potrudi se, pa prevedi tole oziroma ...kva?. Realnost je, da po svet hodjo ljudje s točno tremi možganskimi celicami. Pa mladost recmo da je norost, sam da se 50 letna mat s tem pohval..... Dvema takima ti redno smajlije stiskaš tu gor. Če ti pa zmanjka se pa k provokacijam zatečeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino