začasna registracija vozila iz tujine

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.977
4.491
113
kot piše zgoraj, se išče če obstaja, varianta kako registrirati in zavarovati vozilo iz tujine v Sloveniji.

Lastnik avta ima v SLO odprto podjetje in tako dovoljenje za začasno bivanje, je zaposlen...
vozilo je sicer še reg. v Ukrajini, ampak mi je potekla "zelena karta", bi pa zato rad uredil
za čas pol leta zavarovanje/registracijo v SLO, ker je preveč komplikacij, da bi iz UA dobil ZK,
kasneje ima namen vozilu uvoziti, vendar ves postopek nekaj časa traja...

kot sem seznanjen in sem še dodatno preverjal, je možno to samo, če uvozi vozilo v SLO,
naredi homologacijo.... klasičen uvoz vozila...

če pa je vozili v lasti tujega državljana, ga pa ne moreš pri nas registrirati, tisti ki imajo začasne tablice
za tujce, pa kot vem kupijo vozilo v SLO in le tega registrirajo...

Ali ima kdo kakšne drugačne izkušnje, se da kaj urediti na ta način?

hvala in l.p.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Mejno zavarovanje.

Preveri pri zavarovalnici.

Registriraš ga lahko, če menjaš tablice, torej uvoz.

LP
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
Mene recimo zanima, kako je Benka Pulko lahko šla na potovanje z motorjem okoli sveta, ki je trajalo 5 let? Kje je opravljala registracije vozila, glede na to da se takrat še sploh ni dalo podaljšati preko spleta.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.977
4.491
113
Mejno zavarovanje se lahko sklene, to je v bistvu isto kot ko greš v Bosno ali Črno Goro in si brez ZK...

Kar nekaj telefonov obrnil in večinoma sploh ne vejo za kaj se gre in kdo lahko to dela, nazadnje so mi
le na Triglavu potrdili da to tudi delajo, ampak vsak ne pozna... napotili so nas na PE Šiška ali Merkator Šiška.


Zadeva rešena, hvala za pomoč!

p.s. kako je Benka Pulko uredila, pa bog si ga vedi
smile-1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Hm...

Sla je na zavarovalnico in naredila individualno pogodbo, cenovno je bilo verjtno kar precej šuškov in to je to?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
Se ti zdi, da je problem zavarovalnica? Zavarovanje lahko zate sklene tudi kdo drug ... problem vidim v registraciji vozila (tehnični pregled in podaljšanje prometnega dovoljenja) .