Z avtom v Grčijo

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
43
LJ-VZHOD
Septembra gremo najprej na Ohrid potem pa čez Grčijo na Zakintos.Ima kdo izkušnje ali kakšen nasvet.

Hvala vsem v naprej
grin1.gif
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
40
Jaz sem bil nekaj podobnega lansko leto. Kranj, Beograd, Niš, čez Makedonijo samo gas po "avtocesti", potem proti Atenam. Za nazaj pa sem šel na Ohrid, Skopje, Niš,...

Najbolj uporaben nasvet, kar se ga trenutno spomnim, je da imej v avtu dovolj drobiža, ker ti mestih pri skoraj vsakem križišču kdo hoče očistiti šipo(no mal pretiravam, sam je še vseen kar pogosto)

Aja, pa ne pozabi prevert, če imaš klimo v dobrem stanju, ker je drugače svinjsko vroče(vem iz izkušenj, mi je 3. dan crknila klima
uf-1.gif


Zdaj se kakšnga pametnga nasveta ne spomnim, ker ni blo kakšnih velikih posebnosti, če te pa kaj zanima pa kar vpraš.
 

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
43
LJ-VZHOD
Končno eden
nahrung002.gif


Ja mi gremo s kombijem 8 + šofer varijanta. Bojda ima kombi 2 klimi, tako da to vrjetno ne bo problem.

Do Skopja mi je jasno....Gas čez hrvaško (da čimprej neha smrdet
evil.gif

A se splača v srbiji še kje ustavt?
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
300
48
28
Nekaj svežih informacij ti lahko dam, saj sva se z boljšo polovico včeraj vrnila iz Makedonije. Za Grčijo bo pa kdo drug napisal.

Za Hrvate pripravi 110HRK. 5 kun plačaš takoj ko prestopiš mejo za par kilometrov do Zagreba, od Zg. do meje s Srbijo je 105 kun.
Na Srbski meji znaš čakat da boš črn. Midva sva čakala več kot eno uro in to sredi tedna, 7 vstopnih kolon, v vsaki enih 20 avtov pred nama. Za vikend je pomoje katastrofa. Vse gre po polžje. Ne pozabit imet zelene karte. Če jo ne bo hotel Srb, jo bo pa Makedonec. 100%. Denar lahko zamenjaš na prvi MOL pumpi par km čez mejo. Cestnina do Beograda te pride 340 DIN (1€=cca 90 din) Plačat se sicer da tudi z €. Samega Beograda si nisva ogledovala, sva pa prespala par par kilometrov iz mesta v smeri Niša- Motel 1000 ruža. Prijetno, niti ne preveč drago. Priporočam. Če mislite na ogled jedra mesta si omislite taxi. Veliko informacij o Beogradu in ostalem imaš TUKAJ

Nadaljevanje poti: avtocesta Beograd-Niš 730 din. V Nišu sem zaman iskal Æele kula, obupal, dal cigotu ki mi je priletel pucat šipo 10 din in odpeljala sva se naprej. Za cigote imej pripravljen drobiž. 10 din bo dovolj. Še ena cestnina Niš-Leskovac 190 din, potem pa drgneš slabih 100 km magistralke. Malo pred Makedonsko mejo je spet par km avtoceste (zastonj). Srbske avtoceste so proti našim videti precej slabo, vendar so boljše kot misliš. (Ko boš videl Makedonske ti bo jasno) Omejitev je sicer 120, vozit se da krepko več, tudi prometa je za naše razmere malo. Radarja nisem videl nobenega,vendar sem mogoče imel samo srečo.
Bencinske pumpe v srbiji so od OMVja, MOLa, LUKoila in še neke "domače" zadeve. Baje ima najboljše gorivo MOL, tudi na vsaki pumpi lahko mejaš, na OMVju recimo nisem mogel menjat, lahko pa sem plačal v €. Kurs je bil pomoje precej "dober". Če boš šel z dizlom pazi kaj tankaš. NUJNO Evrodizel, frajerji prodajajo še D2 (to je še za traktor komaj, tolk je žvepla not) Pri bencinu pa tudi pazi da ne naliješ osvinčenega. Ga še majo btw.

Srbsko-makedonska meja. tle so tud cepljeni proti brzini. Za ene 5 avtov pred nama so rabili pol ure. Najboljši je bil makedonski carinik: slovenca? Original? Mi2: JA. In vozi miško...... Pred nama pa je vsakega prebrskal in to pošteno. Takoj na meji imaš njihov "AMZS" kjer se da tud menjat. Sicer bojda na cestninskih vzamejo tudi evre ampak nisem 100%. V Makedoniji predvsem pazi na luknje na cesti. Najdeš tudi hudičevo velike ki znajo naredit več škode ko samo uničit gumo in feltno. Cestnine so od 20-50 denarov (1€=61den) So pa vse "čelne" tako da non stop plačuješ. Kumanovo-Skopje-Tetovo-Gostivar 6 cestnin. Na 10 minut. Aja na prvi cestninski pri Kumanovu 110% visijo cigani in prosjačijo. Samo daš jih na "ignore" pa je. Če želite videt tudi Ohrid svetujem pot ki sva jo ubrala tudi midva Kumanovo-Skopje- Tetovo-Gostivar-Kičevo-Ohrid, če te pa to ne zanima pa je verjetno boljša Kumanovo-Veles-Kavadarci in naprej proti Grčiji. Po želji. Okrog Skopja (če greš proti Tetovu) je narejena nova novcata obvoznica, tako da se Skopju lahko tudi ogneš. Zamudil ne boš dosti.
Prihranil pa kup živcev. Adriaroute 2.3 a katera je že zadnja, obvoznice nima vrisane in Garmin te vleče skozi center. Toliko v opozorilo.
Center je Obup (z veliko). Svinjarija, cigani ti na vsak način hočjo pucat šipe, samomorilci iz zasede skačejo čez cesto, oznake so obupne, svinjarija in kaos na višku v glavnem. Pa pozabi na desni pas če je dvopasovnica. Tam se parkira. Povsod v MK je tko.
In še 1x pazi na luknje. TUDI NA AVTOCESTI!!!

Če si mislite ogledat Ohrid ne lezt na vrh hriba gledat trdnjavo ker bogsigavedi za kaj te ne spustijo not. Vsaj naju niso. Sem imel občutek da nekaj delajo, renovirajo, izkopavajo kajapavem. Definitivno pa moraš videt sv. Jovan i Kaneo. Lep samostan. Btw Ohrid ima365 crkva! Zelo fino je videt tudi Sv. Naum, ta je ob obali jezera tik pred Albansko mejo.
Za spanje ni problem (pomoje). Od ohrida do Nauma je apartmajev ko dreka, tipsoni stojijo tudi za cesto in držijo karton "apartmaji / sobe".

Za "polpismene" MK ravno ni. Saj kažipoti so v latinici, ostalo pa v glavnem ne. Tako da šnelkurs cirilice preden greste dol. Deloma velja tudi za Srbijo. Definitivno pa nima smisla hodit v Strugo (par km pred Ohridom) ker so tam sami šiptarji. Ene 90% pomoje. Podružnica kosova v glavnem.

Še okrog goriva. Velja podobno kot za Srbijo. Pazi kaj tankaš! Tle je malo drugače imaš državen Makpetrol in cel kup nekih privat zadev.
Tele privat so mi delovale bolj tako-tako. Na Makpetrolu pa ni nujno da imajo na vseh bencinskih vsa goriva!

To je "na brzino" to. Kilometrov je precej, tako da si vzemite čas za spanje in počitek vmes. Včeraj sva se vrnila "v šusu" pa sva še danes utrujena. 12 ur vožnje in 1100+ km naredi svoje. Pa še srečo sva imela na mejah, da nikjer nisva čakala več ko 10 min!

Če te še kaj zanima vprašaj.

LP!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.020
113
Citat:
Uporabnik roscha pravi:
Srbsko-makedonska meja. tle so tud cepljeni proti brzini. Za ene 5 avtov pred nama so rabili pol ure. Najboljši je bil makedonski carinik: slovenca? Original? Mi2: JA. In vozi miško...... Pred nama pa je vsakega prebrskal in to pošteno.

hysterical-1.gif


Zanimiv prispevek drugače, 5*
 

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
43
LJ-VZHOD
Hvala ti
nahrung002.gif


5* za tvoj trud.

Čeprav sem vse to že odpeljal decembra lani
rolleyes-1.gif

So pa nasveti od kumanova naprej zelo koristni. Hvala.

Iste izkušnje sem imel z Makedonci na meji. Takoj so me spustil.
grin1.gif

Jaz sem pa Čele kulo iskal 45 faking minut po tistem okraju niša, in sem se 4 krat mimo peljal, pa nisem dojel da je to to dokler mi ni ratal zarjavel vgraviran napis v cirilici opazit in guess what.....itak da je blo zaprto vse skupaj
13.gif


Parkirajo itak povsod kar na desnem pasu, tako v srbiji kot v makedoniji. Še stop lamp ne prižgejo
bonk.gif


Mene zanima koliko časa se pelješ od skopja do ohrida, če greš mimo tetova in gostivara?
A je fejst ovinkasta cesta
sprasujem se.gif

A je kje prav posebej dobra hrana prav na Ohridu?
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
300
48
28
Ohrid-Skopje oziroma obratno je cca 2,5 ur vožnje. Do Gostivarja je avtocesta (khmmm), zadnji del (od Tetova naprej) je omejitev 80
confused-1.gif
) tako da se da komot vozit 120/140 če te ni strah policajev. Itak nimam pojma kje bi stali ker enostavno ni prostora.

Magistralka je potem precej ovinkasta in tudi vzpneš se pošteno visoko (temperatura zunaj je padla za skor 10 stopinj), na vzponih pa je itak odstavni pas za tovornjake in podobne počasneže, tako da se da prehitet. Pazit je treba le da ti kak "padalec" ne pridrvi nasproti. Prehitevalni (oziroma srednji) pas je namreč na nekih odsekih je dovoljeno uporabljat tudi tistim ki peljejo DOL in tebi ki pelješ GOR. Tako, da oči na peclje in raje se držat desnega pasu.

LP!
 

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
43
LJ-VZHOD
Ok.... A je kdo šel tam čez do grčije??

To me še najbolj zanima.

A so cestnine...koliko € če so.

Po kateri poti je najboljš it.

Ajde naj se še za to nekdo razpiše
grin1.gif