Zaščita oken pred fasado

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Je pa res da je tule moja skatla taka, da se odprete dve stranici.
Pri sedanjih (sploh notranjih) imas take da se odpre samo spodnja stranica.
Jaz pri moji nisem smel s fasado iti cez pokrov. Ker potem ni mozno popravljat rolete..
Definitvno je dobro te zadeve raspucat z oknarji. Da se potem ne praskas za usesi..
 

Priponke

  • IMG_20240528_100219.jpg
    IMG_20240528_100219.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 33

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.179
873
113
Na vseh oknih imam vsaj 2cm bolj ven škatlo. Zna biti, da sem uporabil celo 3cm stirodur. Roltek. Pri žaluzijah uravnavaš s prednarejenim eps vodilom, kateri se lepi na fasado samo. Hero.1
1716884061385.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.179
873
113
Q.Intego.X - ne bom nič trdil, lahko ima Hanzi prav, lahko da je okno 2cm ven potisnjeno, ta detajl nisem siguren več. Predpripravo sem delal sam po navodilih, montažo oken in škatel pa monterji proizvajalca za mano in smo se dobro ujeli. Fasada je nato okna 3cm pokrila in je porezkan stiropor na ven, da je bruto odprtina fasade na okno, kot da bi jo le 1cm prekrivala.
1716884617694.png

Ta detajl moraš sledit izbrani škatli izdelovalca rolet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
2cm stirodurja proti 20cm fasade ni nič. Čimbolj odkopat staro fasado proč in škatlo montirati na predviden zunanji rob fasade, da je za škatlo vsaj 6, 7cm izolacije. Stirodur daš preko in iz spodnje strani okna zapurpenaš ostale centimetre.
Se zavedam toplotnega mostu, ampak pri adaptaciji sem pač omejen. Prvotni plan je bil točno to, da razbijem še dodatnih 5cm in bi bilo več izolacije zadaj, ampak bi s tem praktično celotno preklado stanjšal za 5cm, kar pa ne bi ravno delal, da se mi potem kaj ne poruši. Bom pa probal dati gor webertherm ultra plus, ki ima konkretno boljšo izolativnost kot stirodur.
Je pa res da je tule moja skatla taka, da se odprete dve stranici.
Pri sedanjih (sploh notranjih) imas take da se odpre samo spodnja stranica.
Jaz pri moji nisem smel s fasado iti cez pokrov. Ker potem ni mozno popravljat rolete..
Definitvno je dobro te zadeve raspucat z oknarji. Da se potem ne praskas za usesi..
Pri meni se odpre le spodaj. Roltek q.intego.
Na vseh oknih imam vsaj 2cm bolj ven škatlo. Zna biti, da sem uporabil celo 3cm stirodur. Roltek. Pri žaluzijah uravnavaš s prednarejenim eps vodilom, kateri se lepi na fasado samo. Hero.1
Poglej priponko 85944
Zanimivo, da mi ni nihče omenil, da so lahko vodila in škatla za roleto bolj ven od okna. Za žaluzijo sem videl ta vodila. Sedaj je itak prepozno, ker je v ponedeljek montaža.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
14.052
5.359
113
Kako točno so ti zmontirali okna? Z ekspanzijskim trakom ali purpenom? Pa trak na obeh straneh.
Nisem bil zraven med montažo.
Beli trak ko neki filc na notranji strani. Med steno in okvirjem purpen in črni filc trak na zunanji strani. Pa seveda prišraufano. Na spodnjem delu pa ekspanzijski trak. To se ven vidi. Če je še kaj kje nevidnega nimam pojma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in mtl

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
Namesto stirodura bom dal tole zadevo:
Precej boljša izolativnost, tako da bo to nekoliko izboljšalo manjko debeljine.
Namesto Webra (praktično enaka izolativnost) sem pa to vzel, ker je dobava hitra, in pa paket ima 8,6 m2. Pri Webru je minimalna nabava cca. 25 m2 in pri tej ceni zadeva ni več hec.

Še vprašanje: lahko to napopam gor kar s purpenom ali bi moral najprej izravnati prostor, kjer bo šlo gor (glej prvo fotografijo). Prostor sem že temeljito spihal in tudi spral z vodo, tako da je dokaj čist. Praha zagotovo ni več gor.
Mislil sem sicer zapurpenat vse naokoli, tako da ne bi prišel zrak noter.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.052
5.359
113
Weber je dobava min en paket (4.3m2) ne pa 25m2, kdo ti je to rekel?
Mam to na terasi in okoli vhoda nalepleno, da smo zgubili čimmajn placa in sem nabavo 3 pakete.
Drugač pa ja spučeš dol tisto kaj se ne drži vredu, potem z emulzijo, počakaš, da se posuši in s purpenom. Lepo gre delat s tem. BP režeš z olfo. Nobene svinjarije. Samo lepit ga moreš v nulo, ker tu ni brušenja, vsaj Weber ne, ker je na obeh straneh filc gor.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.052
5.359
113
aaa to je pa drugo ja :) samo na koncu je tak cena ista verjetno paket dvojke al pa petke. tam okoli 200€ če se ne motim. Drago ko pr***** v glavnem.
Jaz sem dal Ceresit CT17, ker imam vse od Ceresita. Drugače pa pomojem bilokera emulzija more štimat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
aaa to je pa drugo ja :) samo na koncu je tak cena ista verjetno paket dvojke al pa petke. tam okoli 200€ če se ne motim. Drago ko pr***** v glavnem.
Jaz sem dal Ceresit CT17, ker imam vse od Ceresita. Drugače pa pomojem bilokera emulzija more štimat.
Pri 2cm je grosistična cena 20eur na m2 brez ddv, kar znese čez 500 eur :). Približno ista cena je tudi pri Baumitu. Še teh 8.5 m2 bo preveč ;). Ampak je vseeno lepa razlika.
Sem pa ravno prevzel zadevo in je v bistvu to Kingspan Cooltherm. Niti rebrandali ga niso ;).