Izdelava predelne (mavčnokartonske) stene

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.108
4
38
papua nova gvineja :)
Živ,
otroško sobo želim pregraditi na dve sobi - včasih je že bila pregrajena, a smo prej dve ločeni sobi zaradi majhnih tlorisov (in otrok) združili v eno sobo. Vmes, kjer je manjkal parket (na mestu, kjer je bila stena), je bila položena deska (zgleda kot parket), da nismo morali še parketa prenavljat/štukat, tako da tudi tokrat ni treba nič čarat s parketom, samo deska se vzame ven.
Dobila sem eno ponudbo, pa imam težavo oceniti, ali je draga ali ne.

Ima kdo na lagerju kakega preverjenega mojstra, ki bi mi lahko pripravil ponudbo izdelave stene? Dela bi potekala v Ljubljani.

hvala :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.322
5.608
113
Daj se coj spravi pa postavi profile pa gips gor obesi. Rabiš olfa nožek eno dolgo lato, škarje za pleh pa šraufarco.
Pol si pa knauf katalog poglej kaj in kako. pa kere šraufe in kolko pa je. Pa si v enem popoldnevu fertik.
Maš Tarkana in Michaela na Knauf YT kanalu, ko ti vse pokažeta
 
19. jul 2007
2.821
1.536
113
Daj se coj spravi pa postavi profile pa gips gor obesi. Rabiš olfa nožek eno dolgo lato, škarje za pleh pa šraufarco.
Pol si pa knauf katalog poglej kaj in kako. pa kere šraufe in kolko pa je. Pa si v enem popoldnevu fertik.
Maš Tarkana in Michaela na Knauf YT kanalu, ko ti vse pokažeta

Sicer ni bila cela stena, ampak so bila vrata, itak nisem dobil nobenega mojstra, da bi to naredil (sicer imam enega, ki je precej delal pri meni, ampak mi je rekel, da bo enkrat prišel, ko bo imel luknjo, v parih tednih. Jasno mi je bilo, da bo trajalo par mesecev.

Na Knauf strani (https://www.knauf.si/datot/suha-gradnja-web.pdf) pogledal katere profile je potrebno kupit, imajo lepa novodila in sem naredil sam. Na stikih uporabil bandažirni trak, nihče ne ve da je knauf zadaj, stena ravna v nulo, nič razpokana.

Če nimaš ravno dveh levih rok, ni tak problem, tudi jaz sem se bal, pa je šlo (pa sem po osnovni izobrazbi visoko izobražen pisarniški molj). Je pa res da imam veselja do dela. Verjetno bom šel sedaj pogledat, kako ravno sem naredil :).

Če ni res ogromna stvar, kar v akcijo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.980
10.390
113
pa sej ma opravitelja, ali? če je opravitelj resno levi, potem je to to. moraš drugje poiskat.

Drugače pa material za tole je max 150 do 200€ vse ostalo pa očitno delo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.108
4
38
papua nova gvineja :)
Ammmm..."opravitelja" žal (no, ali pa na srečo, kakor se vzame :zavijazocmi:) ni. Sem že razmišljala, da bi se sama tega lotila, pa sem mal cviknila, da kaj ne zafrknem. Težavo imam predvsem s tem, ker je na eni strani okenska polica in si sploh ne predstavljam, kako bi to speljala. Pa nimam dveh levih.
Ampak tale, ki mi je poslal ponudbo, računa skoraj 500€ sam za pripravo stene na pleskanje (torej izravnava itd.). Da ne omenjam 200€ za razne zaščite tal itd. Ne vem, mogoče nimam najboljše predstave, ampak za 11m2 stene se mi 2000€ zdi mal velik :confused:.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.629
-196
113
Živ,
otroško sobo želim pregraditi na dve sobi - včasih je že bila pregrajena, a smo prej dve ločeni sobi zaradi majhnih tlorisov (in otrok) združili v eno sobo. Vmes, kjer je manjkal parket (na mestu, kjer je bila stena), je bila položena deska (zgleda kot parket), da nismo morali še parketa prenavljat/štukat, tako da tudi tokrat ni treba nič čarat s parketom, samo deska se vzame ven.
Dobila sem eno ponudbo, pa imam težavo oceniti, ali je draga ali ne.

Ima kdo na lagerju kakega preverjenega mojstra, ki bi mi lahko pripravil ponudbo izdelave stene? Dela bi potekala v Ljubljani.

hvala :)

pa povej kakšna je mera stene in kakšna je cena + če so kakšna vrata, el. napeljava... se hitro vidi, kje smo s ceno.

vejretno bo deska kar ostala notri in se bo delalo na desko.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.902
2.620
113
Ja, kakšna je ponudba ze eno steno, da se sploh splača z več mojstri ukvarjat? Drugače vesel boš da bo sploh kdo prišel naredit, ker dela je dosti in nobenmi se ne da z malimi projekti ukvarjat.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.108
4
38
papua nova gvineja :)
pa povej kakšna je mera stene in kakšna je cena + če so kakšna vrata, el. napeljava... se hitro vidi, kje smo s ceno.

vejretno bo deska kar ostala notri in se bo delalo na desko.
Stena je dolg malo več kot 4m (ta, ki mi je dal ponudbo, je navedel 11,1m2 vse skupaj), vrat ali elektrike v steni ni, ker je na drugih straneh. Evo kopiram iz ponudbe:
1727855472679.png

1727855383690.png
1727855405090.png

1727855424896.png
 
  • Wow
Reactions: msenjur

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.902
2.620
113
Hm. Ja tole je kar drago. Vprašaj za ponudbo na raznih ponudbenih portalih, kot je aljoman predlagal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.980
10.390
113
ja resnica je pač taka da bo on moral vsaj 2x 3x prit itd, ko potegneš skupaj vse ure, prevoze in podobno, pa seveda vse z računom, država je pač nenasitna je to nekako to.... Na švarc bi tole moralo za jurja ali manj it skoz pa rešeno.

stena vidim da je 15 cm, to je imho overkill za nek blok za neke otroške sobe... ali??? 80 po kvadratu, ... noro je to ratalo.

mogoče fsekana ideja...alter meet pri tebi, pa ena sobota in pol, pa maš to rešeno z alter mojstri... če bi bil v lj, bi se dalo organizarat, pa sem mal dauč doma bek...
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.108
4
38
papua nova gvineja :)
ja resnica je pač taka da bo on moral vsaj 2x 3x prit itd, ko potegneš skupaj vse ure, prevoze in podobno, pa seveda vse z računom, država je pač nenasitna je to nekako to.... Na švarc bi tole moralo za jurja ali manj it skoz pa rešeno.

stena vidim da je 15 cm, to je imho overkill za nek blok za neke otroške sobe... ali??? 80 po kvadratu, ... noro je to ratalo.

mogoče fsekana ideja...alter meet pri tebi, pa ena sobota in pol, pa maš to rešeno z alter mojstri... če bi bil v lj, bi se dalo organizarat, pa sem mal dauč doma bek...
Ja, prosila sem za malo boljšo izolacijo, ker imam dva najstnika in ko se starejši pogovarja po telefonu, ga zvečer slišim čez dve steni, čeprav se ne dere...pol tamala teži, da ne more spat, uglavnem :bonk:.

Alter meet hja...pomoje sem že mal predolgo več al manj odsotna z Alterja, nobenga ne poznam več :rolleyes:. Sem na primerjam dobila še par kontaktov, pa bom tam še poskusila. Če ne bo pa pač mal več krompirja pa mal manj kaviarja na meniju :norec:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj in sajkek