Izdelava predelne (mavčnokartonske) stene

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.105
2
38
42
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Živ,
otroško sobo želim pregraditi na dve sobi - včasih je že bila pregrajena, a smo prej dve ločeni sobi zaradi majhnih tlorisov (in otrok) združili v eno sobo. Vmes, kjer je manjkal parket (na mestu, kjer je bila stena), je bila položena deska (zgleda kot parket), da nismo morali še parketa prenavljat/štukat, tako da tudi tokrat ni treba nič čarat s parketom, samo deska se vzame ven.
Dobila sem eno ponudbo, pa imam težavo oceniti, ali je draga ali ne.

Ima kdo na lagerju kakega preverjenega mojstra, ki bi mi lahko pripravil ponudbo izdelave stene? Dela bi potekala v Ljubljani.

hvala :)
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.504
-1.324
63
Ima kdo na lagerju kakega preverjenega mojstra, ki bi mi lahko pripravil ponudbo izdelave stene? Dela bi potekala v Ljubljani.
Za kako ponudbo probaj na Primerjam So zelo odzivni, sam imam zelo pozitivne izkušnje. Mi smo tako našli vodovodarja. Za knauf pa nekoga iz gorenjske. Če te zanima, lahko na zs.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.320
5.603
113
Daj se coj spravi pa postavi profile pa gips gor obesi. Rabiš olfa nožek eno dolgo lato, škarje za pleh pa šraufarco.
Pol si pa knauf katalog poglej kaj in kako. pa kere šraufe in kolko pa je. Pa si v enem popoldnevu fertik.
Maš Tarkana in Michaela na Knauf YT kanalu, ko ti vse pokažeta
 
19. jul 2007
2.821
1.536
113
Daj se coj spravi pa postavi profile pa gips gor obesi. Rabiš olfa nožek eno dolgo lato, škarje za pleh pa šraufarco.
Pol si pa knauf katalog poglej kaj in kako. pa kere šraufe in kolko pa je. Pa si v enem popoldnevu fertik.
Maš Tarkana in Michaela na Knauf YT kanalu, ko ti vse pokažeta

Sicer ni bila cela stena, ampak so bila vrata, itak nisem dobil nobenega mojstra, da bi to naredil (sicer imam enega, ki je precej delal pri meni, ampak mi je rekel, da bo enkrat prišel, ko bo imel luknjo, v parih tednih. Jasno mi je bilo, da bo trajalo par mesecev.

Na Knauf strani (https://www.knauf.si/datot/suha-gradnja-web.pdf) pogledal katere profile je potrebno kupit, imajo lepa novodila in sem naredil sam. Na stikih uporabil bandažirni trak, nihče ne ve da je knauf zadaj, stena ravna v nulo, nič razpokana.

Če nimaš ravno dveh levih rok, ni tak problem, tudi jaz sem se bal, pa je šlo (pa sem po osnovni izobrazbi visoko izobražen pisarniški molj). Je pa res da imam veselja do dela. Verjetno bom šel sedaj pogledat, kako ravno sem naredil :).

Če ni res ogromna stvar, kar v akcijo.