Woke!1!

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.587
14.260
113
Se zavedam, da je/bo to resen problem ampak trenutni model reševanja le-tega z nekompatibilnimi priseljenci iz BV in SA so po mojem mnenju strel v koleno. Glede na to koliko jih dejansko dela/bo delalo ter s tem vplačevalo v državne blagajne in koliko jih vleče takšno ali drugačno socialno podporo (da se drugih dodatnih stroškov zaradi preganjanja kriminala ter financiranja morebno zaprtih v zaporih ipd. sploh ne omenja) je na koncu za nad "domorodce" v minusu in ne v plusu. Kdo bo delal? Iskreno povedano - ne vem. Mislim pa, da bo treba poiskati drugačno rešitev kot je aktualna. Morda je pogled v pravo smer popolna reforma pokojninskega sistema v kombinaciji z UTD ampak spet - kdo bo pa to plačeval?

Lahko pa ti lepo obrazložiš po kakšni logiki se ta izračun obrne v plus in da bomo dejansko imeli nekaj od te multikulti rešitve, bom zelo vesel morebitnih dobrih argumentov, ki bi mi lahko spremenili mnenje. Jaz res ne vidim logike v "pripeljimo od drugod veliko mladih/mlajših ljudi pa je zadeva - nadomestek mlajših domorodcev - rešena" sistemu. Mislim no - na prvi pogled se dobro sliši ampak kot velikokrat se tudi v tem primeru praksa zelo razlikuje od osnovne teorije.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
In kdo bo po tvoje delal? Razen, če bomo uvedli star romunski model. Prepoved kontracepcije, preverjanje nosečnosti pri vseh ženskah v rodni dobi in 10 let aresta, če bo poskusila splaviti. :evil:

Krimigranti so prišli cuzat socialo in širit koran. Delo in skrb zase jim je zadnja skrb, vsaj večini. Tako da je pod črto to velik minus za državo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V državah s posebno starim prebivalstvom, kot je Italija in Nemčija, so že davno ugotovili, da se da problem rešiti samo s priseljevanjem. V Italiji se trudijo, da bi privabili čim več Romunov, toda ti ne želijo ostati za vedno. Tudi Ukrajinci in Moldavci se nočejo naseljevati za stalno. Torej kaj ostane? Priseljenci iz muslimanskega področja in Afrike. Če bodo pametno postopali, jih bodo v dveh ali treh generacijah že prevzgojili.
 
  • Haha
Reactions: Morgoth

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.587
14.260
113
V državah s posebno starim prebivalstvom, kot je Italija in Nemčija, so že davno ugotovili, da se da problem rešiti samo s priseljevanjem.
Že davno so sklenili, da bodo to poizkusili rešiti s priseljevanjem in ne da so ugotovili, ker nekako ne kaže, da so rešili problem.

Kako se pa kaj s to sceno spopada Japonska? Tudi oni imajo zelo staro prebivalstvo, za povrh vsega pa so še zelo tradicionalni oz. konzervativni in dajo veliko na svojo kulturo ter oranjanje le-te. Morda kdo ve kakšno strategijo imajo pa oni za rešitev?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
tako je, to je ogromen strel v koleno.

treba bo pač stimulirat naraščaj. že to da dobiš 500€ izredne pomoči ob rojstvu je en korak naprej(hvala janša :evil: ).
seveda, če hočemo rojstva.

stanovanja so drugi problem, seveda je tukaj en velik clash med lastništvom ter najemom. tujina ima najem v precej večji meri pri nas pa si "luzer" če ne vzameš krede za 30let pa enga pajzla kupiš nek. tukaj zaostajamo, a nisem 100% da je tukaj dobro it na nivo kot ostali.

problemov še pa še katere je treba rešit če se hoče zvišat nataliteto.
lahko pa damo socialno prišlekom pa naj oni to uredijo za nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Sam poznam nekaj ljudi iz BIH, ki so si tukaj ustvarili dom in delajo. Vključno z boljšimi polovicami. Izredno pridni. So pa vsi prišli LEGALNO v Slovenijo in po 10ih letih tudi pridobili slovensko državljanstvo. Otroci so se pa itak tukaj rodili.
Recimo to je ena od rešitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Ne, ne, prišleki naj bi delali za nas in ne da bomo mi delali dodatno še za njih :p
kaj ti mora v glavi delat da rečeš da bo nekdo zate prišel delat mi ni čisto jasno je pa očitno da tako misli naša levica.
komunistična varjanta kjer razni biziji mislijo da bodo potem oni tista "elita".
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Sam poznam nekaj ljudi iz BIH, ki so si tukaj ustvarili dom in delajo. Vključno z boljšimi polovicami. Izredno pridni. So pa vsi prišli LEGALNO v Slovenijo in po 10ih letih tudi pridobili slovensko državljanstvo. Otroci so se pa itak tukaj rodili.
Recimo to je ena od rešitev.
jaz proti legalnim ekonomskim migrantom nimam nič. so pogoji, katerih se je treba držat (ja, tudi vsaj neko osnovno znanje jezika!).
ne pa da imamo cel kranj albancev ki so uradno vsi v enem majhnem stanovanju prijavljeni. očitno izigravanje zakonodaje, takšnim takoj nalepko persona non grata in gotovo. ko se razve bo takih turistov takoj konkretno manj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.587
14.260
113
kaj ti mora v glavi delat da rečeš da bo nekdo zate prišel delat mi ni čisto jasno je pa očitno da tako misli naša levica.
komunistična varjanta kjer razni biziji mislijo da bodo potem oni tista "elita".

Hehe, no saj ta stavek se sliši bolj grozno kot naj bi bilo dejansko v smislu, da delajo seveda zase in s tem posledično tudi za družbo v obliki plačevanja prispevkov. A vseeno se zatakne, če prišlek ne želi delati in raje zase ter morebitno vso ostalo družino koristi socialne ugodnosti države v katero je prišel saj s tem povsem dobro shaja(jo).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.587
14.260
113
Seveda sem mislil predvsem na Turke in ne, niti približno ne drži, da je velika večina integriranih. Prva generacija še najbolje, z drugo in predvsem tretjo so pa kar veliki problemi. Pri (predvsem ilegalnih) migrantih iz leta 2015 in dalje pa bo nedvomno še slabše saj so za razliko od njih Turki šli tja z dejanskim namenom, da delajo plus splošna mentaliteta je veliko bolj združljiva z evropsko kot pa mentaliteta ljudi z bližnjega vzhoda in afrike.
 

B81

22. jul 2007
34.395
8.903
113
In kdo bo po tvoje delal? Razen, če bomo uvedli star romunski model. Prepoved kontracepcije, preverjanje nosečnosti pri vseh ženskah v rodni dobi in 10 let aresta, če bo poskusila splaviti. :evil:
Takrat pa bi svoje ljudi ven vozili, ne drugih noter :evil:
 

B81

22. jul 2007
34.395
8.903
113
Seveda sem mislil predvsem na Turke in ne, niti približno ne drži, da je velika večina integriranih. Prva generacija še najbolje, z drugo in predvsem tretjo so pa kar veliki problemi. Pri (predvsem ilegalnih) migrantih iz leta 2015 in dalje pa bo nedvomno še slabše saj so za razliko od njih Turki šli tja z dejanskim namenom, da delajo plus splošna mentaliteta je veliko bolj združljiva z evropsko kot pa mentaliteta ljudi z bližnjega vzhoda in afrike.
Točno tole mi govori soseda, ki je celo življenje delala v Nemčiji, prvi so še ok, ostale generacije pa pokop.

Sicer pa, uvozit bi morali Ukrajinski narod ipd...in ne afriškega ali iz BV. V Ukrajini ni penzij, je prava revščina, s primernimi šnelkursi slovenskega jezika bi lahko začeli že v Ukrajini, da ne pridejo sem kot šiptarji, ki furajo tu nek svoj jezik. To je plan, ne pa merklin wilkomen jebojo...