Woke!1!

disc

Majstr
4. feb 2011
2.376
485
83
Joj, smo občutljivi. Tole sem najdu na fb-ju in mi je blo smešno in sem delil. Nič osebnega. Sej vem, da zarad tega izpadem napol nazi oz zdej je vsak, k ni čist talev, skrajni desničar. Ampak mogoče bo še komu smešno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.986
2.464
113
Jaz dam manjšo sliko:

Trigered.jpg
 
  • Haha
Reactions: trance0

Floki

Guru
6. sep 2007
9.977
3.099
113
FDV-jevke z evropskimi sredstvi o povečanju števila žensk, ki plezajo po daljnovodih in montirajo sončne elektrarne po strehah.

Vabljeni na okroglo mizo »Pravični prehod: vloga žensk v spreminjajočem se energetskem sistemu«, ki bo potekala v sredo, 3. julija ob 17:30, v veliki dvorani ljubljanske Fakultete za družbene vede.
Energetski sektor je eden najmanj spolno raznolikih sektorjev. Na ravni Evropske unije je le 24 % zaposlenih v energetskem sektorju žensk, medtem ko ženske v Sloveniji predstavljajo le 15 % vseh zaposlenih v energetiki. Ženske so premalo zastopane v procesih odločanja in v vodstvenih strukturah energetskih podjetij, so manj plačane in težje napredujejo.
Na drugi strani raziskave kažejo, da ženske in gospodinjstva, ki jih vodijo ženske, nesorazmerno bolj prizadeneta energetska in prevozna revščina. To ranljivost povečujejo dejavniki, kot so starost, invalidnost in etnično poreklo. Ženske in dekleta po vsem svetu se v večji meri soočajo z negativnimi vplivi podnebnih sprememb, predvsem zaradi svoje ekonomske prikrajšanosti.
Namen mednarodnega projekta EUWES - Empowering Underrepresented Women in the Energy Sector je opolnomočiti ženske v energetskem sektorju.

Projekt EUWES financira program Evropske unije Državljani, enakost, pravice in vrednote (CERV-2022-GE).

Ker sem energetik vedno kako vprašam zakaj ne pridejo v energetiko kjer jih tolik manjka. Ampak ne bi, aks ni za njih je težek da treb adelat. Lahko pa bi na kakšna vdilna mesta šle stolčke gret z nič znanja. Pa o niti ni tak poblem ke imamo takih po vodilnih poožajih kjer ima politika prstve vmes polno. Težava nastane ker takšni furajo nek svojo ideologija (tipa sekretarka Sršenova) in delajo škodo. Ta škoda pe se v energeiki šteje v stotinah milijonov ali milijardah na dolgi rok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

erikson

Guru
25. avg 2007
21.840
5.755
113
Norveško ministrico za kulturo na paradi smo že imeli?


Norveška ministrica Lubna Jaffery (44) je kot gostja nastopila na prireditvi pred Parado ponosa v Oslu. V nekem trenutku je na odru dvignila bluzo in pokazala svoje bujno oprsje. Dejala je, da se je za to potezo odločila v znak solidarnosti s skupinami LGBT.

»Kot ministrici za kulturo in enakopravnost, zdaj pa še zaščitnici skupnosti LGBT, se mi zdi pomembno, da se istospolno usmerjeni v družbi počutijo varne in svobodne. To je bil moj mali prispevek k temu,« je dejala političarka.

Ministrica Jaffery je na funkciji od lani, pred tem pa je prejela nagrado gej mama, ki jo podeljujejo osebnostim, ki javno zagovarjajo pravice skupnosti LGBT.

Norveški premier Jonas Gahr Støre je potezo svoje političarke podprl. »Lubna je svobodomiselna in čudovita oseba, ki z navdušenjem obiskuje kulturne prireditve po vsej državi. Mislim, da je to, kar je naredila v Oslu, popolnoma v redu, je dejal premier.

Jafferyjeva se je rodila na Norveškem staršem iz Pakistana.