Windows 11

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
A ti je spustilo skozi pri teh TMP zahtevah in securu bootu? Meni noče upgrade naredit, res pa da se mi ni za preveč študirati kaj naj vse nastavim...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Cena je precej relativna...

Na pasivno hlajenem laptopu za dobrega jurja sem jaz preigral metro exodus po dolgem in počez. In to seveda emuliran. Tega v wintel svetu preprosto ni.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Obvoz deluje brez kakršnih koli težav
Šo bolje kot, da TPM check obvoziš, je da ga vklopiš na nivoju CPUja (če ima le ta seveda vgrajeno TPM funkcionalnost):
Sam imam na desktopu samo header na matični za tpm (čipa nikjer ne najdem za normalno ceno) in mi je health check aplikacija javljala, da moj sistem ni kompatibilen z W11. Po vklopu PTT je postal kompatibilen.
Na laptopu z CPUjem (i7-4702MQ) iz leta 2013 pa nimam te možnosti.
Mika me, da bi poskusil tole:
AMPAK, me skrbi, da bo enkrat MS onemogočil update na unsupported HW...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Zakaj pa forsirajo zdaj 11, res kaj novga ker na prvo žogo vidim samo vizualno osvežitev. Razumem iz marketinga pa za šuške nabirat, samo me zanima če so kaj novega tehničnega pogruntal, al zaradi novih procesorjev spomnina in podobno??? če kdo pozna ozadje.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Zakaj pa forsirajo zdaj 11, res kaj novga ker na prvo žogo vidim samo vizualno osvežitev. Razumem iz marketinga pa za šuške nabirat, samo me zanima če so kaj novega tehničnega pogruntal, al zaradi novih procesorjev spomnina in podobno??? če kdo pozna ozadje.

Windows 10 so iz leta 2015. MS je pač zadevo posodobil. Kaj in razlike:
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
In pričakuje, da bo raja zaradi še vedno dobro delujočih procesorjev, ki pa žal niso podprti s strani MS, šla v nabavo novih računalnikov.
Avtomobilska industrija da vsako leto nov model z "lepotnimi popravki", pa raja pada na to...

Z Win 11 pa bom, kot sem napisal, počakal do pomladi naslednjega leta, ko bo prvi veliki "popravek"... Ti jih pa do 2025 sploh ni treba dat gor...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek