Fantje, je treba biti natančen pri teh zadevah.
Sam sem to že takrat videl, ampak vse kar sem našel so bili članki v medijih, odločbe s strani informacijskega pooblaščenca pa nisem nikjer našel. In tudi v medijih piše, da če se da ugotovit iz teh podatkov identiteto prejšnjega lastnika (na računu in delovnih nalogih je to vsekakor navedeno), potem to že zapade pod zakon o varovanju osebnih podatkov. Tako da, če gre verjeti medijem, ti lahko na servisu zgolj ustno podajo kdaj je bil servisiran ali pa morajo na printanih dokumentih izbrisat vse informacije o lastniku.
Vendar, osebno se tega ne bi šel, dokler ne vidim dejanske odločbe, če jo kdo lahko najde bi bil zelo vesel.
Našel sem pa ti dve starejši odločbi:
http://bit.ly/Iy0LXZ
http://bit.ly/IjGWXM
In ti dve odločbi to dovoljujeta (seveda brez imen lastnikov), vendar je noter izrecno napisano TRENUTNEMU LASTNIKU VOZILA. Kar pa odpiralcu teme nič ne pomaga, saj ni lastnik avtomobila. Osebno bi pač prodajalcu rekel, da gresta skupaj do servisa in se to pridobi, če le ta tega ne bi hotel, bi avto takoj črtal.
Poleg tega je tudi napisano, da oni niso pristojni razsojati ali je to dolžnost servisa ali ne.
Torej imamo še vedno potencialen drag problem za pooblaščence. Če se pa komu da, pa naj naslovi diretkno vprašanje na IP ali lahko NELASTNIK vozila pridobi podatke o servisiranju in bomo videli, kaj bo v odgovoru.
V glavnem, jaz razumem tiste, ki tega nočejo dajati po telefonu, itd. oz. dajo zgolj, če prideš osebno tja in je razvidno, da si lastnik. Ker sicer lahko hitro za svojo dobroto (ali dobro poslovno prakso) pokasiraš nekaj tisoč EUR kazni. Kot rečeno, sam do sedaj nisem imel težav s pridobivanjem teh informacij, je pa res včasih bilo potrebno se osebno zglasit pri njih.