VAG 2.0 bencinski motor (240PS naprej)

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.411
5.777
113
Tudi z neko long range teslo bi spil toliko kavic da bi se tresel. Pa verjetno zaradi dosega bo moral voziti počasneje kot dosedaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
5. apr 2015
1.376
705
113
Pa verjetno ima druge skrbi med potjo, kot pa gledati na števec in lokacije, kje lahko vse polni. Sploh če rad 20,30% vozi nad omejitvijo..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.074
2.345
113
Pomurje

Priponke

  • Screenshot_20240802_221542_ABRP.jpg
    Screenshot_20240802_221542_ABRP.jpg
    319,2 KB · Ogledi: 50

jezek

Guru
24. jul 2008
2.974
1.234
113
Ah kje, to (šestak) se vrti stalno med 1000 in 1500 obrati, najvecji navor ima pri 1800. Ni sans da pozre vec kot 13 po mestu. Folk to navija do 1000 konjev, pa ni noben kakih ekscesnih cifer omenjal. Bomo videli. 300konkskega golfista pa vprasam ko ga srecam kolk je pil nenavit
Evo preveril, 300konjski golf necipan max 13 litrov, pa ce mu delas karkoli.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.462
5.556
113
Kaj je zadaj samo bog ve. V navodilih za novega, nevarno naspicenega suzukija na dveh kolesih, imas enostavno kar dve razpredelnici za program vzdrzevanja.

Ena za USA (in se kaksna drzava zraven), druga za Evropo in Azijo / pacifik. Prvi naj bi menjali olje na 6k, drugi na 10k. Kilometrov v obeh primerih, seveda.
Zadaj so lahko cestne omejitve (obremenitev olja)......in pa seveda kakovost goriva (ppm vrednost žvepla....)

Mi imamo ULSD diesel....pa bolj reguliran bebcin od US of A...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.413
261
83
Kras
www.mtl.si
Evo preveril, 300konjski golf necipan max 13 litrov, pa ce mu delas karkoli.
Hehe, brez zamere ampak ob takšnih izjavah se prav iz srca nasmejim. Izgleda je definicija, da avtu delaš karkoli zelo široka.

Sedaj pa resno:
- 272KM 2.0TSI DSG 4x4 v Škodi Superb 3, nemške avtoceste kolikor omejitve dajo, poraba 19 litrov (upoštevaj, da je vmes veliko avtoceste z omejitvami, tam kjer je bilo brez omejitev, je šlo vedno do konca torej 250+ (po števcu in če je promet dopuščal)).
- Golf 7.5 R, Raceland, poraba nekaj čez 30 litrov

Samo za primerjavo, dva dizelaša, ko jima delaš karkoli, imata porabo 20 litrov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.413
261
83
Kras
www.mtl.si
Zadaj so lahko cestne omejitve (obremenitev olja)......in pa seveda kakovost goriva (ppm vrednost žvepla....)

Mi imamo ULSD diesel....pa bolj reguliran bebcin od US of A...
V ZDA je še nekaj dodatnih težav:
- večina ljudi vozi menjavat olje v neodvisne delavnice, kjer stane menjava morda 40 USD, še malo nazaj pa 30 USD. Imaš veliko informacij na to temo, kaj vse delavnice stavijo noter za ta denar in da še zaslužijo zraven. Recimo mene samo kvalitetno olje (brez dela) pride cca. 50 EUR.
- v ZDA veliko teh vozil praktično večinoma stoji v zastojih. Recimo tudi pri nas je morda res osnovna menjava na 15.000km ali 1 leto, vsi pa spregledajo otežene pogoje delovanja, kjer moraš ustrezno skrajšati interval. In ja, med njimi je tudi uporaba samo v mestih in krajše vožnje.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.974
1.234
113
Pa dobro, kdo govori o dirkaliscu? Karkoli je misljeno po cestah, kar pomeni ene 50posto jajcanja po mestu, ostalo pa naganjanje po AC do maximuma in kaka lepa gorska (ala gospic-baske ost.-karlobag) na polno. Ne vem kdo bo porabo ocenieval na ringu??
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.470
4.579
113
Pa tudi ne vem zakaj je potrebno bučke odkrivat. Obstaja veliko strani s porabo avtov iz real lifa ko stotine ali tisoči ljudi notri kucajo svojo porabo. Pogledaš željen avto ali mašino in imaš. Za moje avte je še vedno držalo, ponavadi so mi kurili kak liter pod tistim povprečjem pač zaradi narave vožnje, cest, itd.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.413
261
83
Kras
www.mtl.si
mtl
Da gres z avtom na RL moras priti na dolocen termin, a lahko kadarkoli ni drugih vozil na pisti oziroma so samo avti?
Samo ko so auto track dnevi. To je v osnovi le gokart proga ;). Na njihovi strani spremljaj, kdaj so. Običajno enkrat mesečno.
Sicer pa tudi klubi organizirajo dodatne track dneve, ampak takrat je večinoma samo za avtomobile tiste znamke. Spravi skupaj lastnike Tesel in najamete progo in je :).

No, vsaj tako je bilo včasih, sedaj mi žal že nekaj let čas ne dopušča, da bi šel gor :(, tako da je možno, da se je kaj spremenilo.

PS: Še ena delno povezana informacija na to temo: 1.6 133KM atmosferec papca 27 litrov, ko ''mu delaš karkoli''. Ampak to je moja definicija ''delanja karkoli''.:valjamse: Pa ne na dirkališču, le ena lepa cesta, kjer mu lahko spihaš ventile.
Pa dobro, kdo govori o dirkaliscu? Karkoli je misljeno po cestah, kar pomeni ene 50posto jajcanja po mestu, ostalo pa naganjanje po AC do maximuma in kaka lepa gorska (ala gospic-baske ost.-karlobag) na polno. Ne vem kdo bo porabo ocenieval na ringu??
Superb ni bil na nobenem ringu ali dirkališču. Le uporablja se za tisto, čemur je namenjen.
Drugič potem napiši, da je pri normalni uporabi poraba do 13 litrov.
Ker definicije ''delanja karkoli'' so očitno zelo drugačne. Imam precej strank, ki ga vozijo tako kot se R-a vozi in poraba čez 13 litrov na cesti ni nič nenormalnega. Res pa, da ga take stanke ne uporabljajo le za vožnjo v službo, ampak gredo velikokrat tudi na Rebrnice in ostale zanimive cestne odseke. In tam gre poraba krepko čez 13 litrov ;). Pa tukaj mislim porabo na tistih odsekih, ne na cel tank.
Se ga pa da vozit tudi s 7 litri in manj na pravih relacijah. Motor je res cuker. Res pa ne razumem, zakaj bi nekdo kupil Ra in potem stalno lovil porabo 7 litrov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi