vrenko

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Jaz sem včeraj pogledal oba dela enega za drugim. Tista inštalacija s slušalkami in masko je bila res prozorna. Pa še tisto opozorilo na pevko "g. inšpektor, lahko vam povem, kdo je Silvana zadnji videl živega" je bilo malo preveč očitno. Mi je bilo pa zato všeč Dolijevo končno zaslišanje z njegovim izbruhom.

BTW, je kdo štekal inštalacijo? Avtor je bil kao slikar, sem pomislil na VR, potem pa vidim samo črne preveze za oči. WTF?

Je pa to tako, fantje, verjetno bi Apollo8 več vedel napisat okrog tega (no, zagotovo): preveč gledamo Agato Christie, pol pa mislimo, da so vsi umori izvršeni perfektno, Pa niso. In ravno to prikazuje naša serija, simpl as that.
Naši umori so realni, ne pa iz riti potegnjeni. Zato tudi toliko napak.

Ajde.

Čakamo 3 del ...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Apollo teoretično. Ali bi nekdo iz tvoje branže, ki ima veliko izkušenj z umori, lahko izpeljal perfect crime? Vem, da je veliko spremenljivk, veliko stvari, ki se lahko zalomi, ampak mislim, da če nekdo zadevo fajn splanira in ve kako potekajo preiskave, forenzika,... Se pravi koliko bi ti rekel, da je šansa v % če se nek sposoben kriminalist spravi nekoga umorit, pa recimo da nima očitnega motiva, da to dotično osebe fenta?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.711
6.293
113
Apollo teoretično. Ali bi nekdo iz tvoje branže, ki ima veliko izkušenj z umori, lahko izpeljal perfect crime? Vem, da je veliko spremenljivk, veliko stvari, ki se lahko zalomi, ampak mislim, da če nekdo zadevo fajn splanira in ve kako potekajo preiskave, forenzika,... Se pravi koliko bi ti rekel, da je šansa v % če se nek sposoben kriminalist spravi nekoga umorit, pa recimo da nima očitnega motiva, da to dotično osebe fenta?
Odgovoril ti bom takole: okolje za perfect crime so gore...zdrs v globel...pric ni, truplo se med padcem deformira...itd...

popivanje na vikendu, cloveka napijes do nezavesti in ga das v pravilen polozaj da se zadusi med bruhanjem.... pac da izgleda kot nesreca.

sicer je pomemben del ce ni trupla oz ostalih linkov nate (zrtvin avto parkiran na tvojem dvoriscu npr)....

kriminalistov ki se ukvarjajo s krvnimi deikti je v sloveniji cez palec 50. Ampak pomoje je vec ljudi v RS sposobnih izvest “perfect crime” :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.352
9.764
113
kod Džej-Zija
Da ne bo zdaj poplava čudnih smrti na alterju. :valjamse:

Spomnim se enega takega primera v gorah, nekaj let nazaj na Srebrnem sedlu pod Planjavo. Sin je očeta potisnil v grapo v smrt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.711
6.293
113
Ne, prej ga je se napadel s trdim predmetom in ga poskodoval po glavi. To je tud vzbudilo sum pri policistu ki je prise prvi na kraj
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
No, to bi bil en tak simpl scenarij: greš v hribe, pa tam, kjer je prepad, osebo porineš dol. Ni šanse, da te najdejo.

Problem je sam to, če bi šla taka dva, ki se ne marata, skup v hribe?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ja, pomoje ga je resetiralo, ko je fotra dol porinil. Mora bit šok nekomu življenje vzet. Potem itak ni več vedel, kaj dela ... moje mnenje.
Če bi bil priseben, bi se kamna znebil.

Ampak imamo pa predlogo za 4. Demšarjevo knjigo :cheer:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Točno tako. Žal je bilo tudi meni takoj jasno, pa sem si mislil "nemogoče, preveč simpl"

Ampak je blo točno tako, preveč predvidljivo in simpl ... še vedno grenko-sladek feeling glede te nadaljevanke, še vedno v skladu s (slovenskimi) pričakovanji.
Lahko se pritožiš Demšarju, da ima prelahke zaplete. :cool:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.162
113
glede na napovednik, bo Javšnik rešil serijo :evil: kot sem upal na začetku.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo njega se nam je še manjkalo!

A samo mene moti v napovedniku, ko se mu zatakne, nastane premor, oz. se zmoti na začetku?