Vprašanje: nov passport + viza za Libijo

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Nabasal sem na problem. Imam namreč malce starejši pasuš (not je še bivši naslov, ja vem
hysterical-1.gif
), čez 1 teden pa 'naj' bi že delal v Libiji. Če grem jutri zaprosit za nov pasuš, kdaj ga dobim?

Še večji problem je pa ta, da naj bi šel delat za kakšno leto+ v Libijo. Kako je s pridobitvijo vize (če je sploh mogoče v tako kratkem času) za tako dolg čas.Sicer še ni potrjeno, če bom sploh šel (recimo 50:50), pa vseeno. Obljubljajo mi kar konkretno plačilo
grims-1.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Vzeto na znanje in bom uredil jutri.

Torej, zanima me le še, kako je z vizo, če kdo ve? Kot berem po netu, slabo kaže, ali pač? Dejmo, izkušnje ipd...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.408
1.018
113
Jaz sem gledal kako iti z avtom tja tukaj.

Če imaš Izraelski štempelj v pasušu - no go. Če si jenki - no go in podobne štorije. Ful soldov v solati za vstop,...

Dodatne težavice: "Za vstop v Libijo potrebujete libijski vizum. Za vizum potrebujemo potni list, ki ga udeleženec predloži do 15 dni pred odhodom. V potnem listu ne smete imeti izraelskega žiga, potni list mora biti veljaven vsaj 6 mesecev. Za doplačilo vam uredimo tudi prevod potnega lista v arabščino, kar je pogoj za izdelavo vizuma"

MZZ opozarja

Google svetuje

Tale Gadafi ni kar tako...
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Ni tako. Za moj posel bi rabil poslovno vizo.

Sem pa danes dobil nov pasuš. Je direktor nekaj klicaril naokrog.

Za vizo sem pa pogorel na pogoju, da mora biti passport vsaj 6 mesecev 'star'. Gre pač sodelavec dol
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
zdaj zakaj si rabil nov passport a ti je stari pred dalj časa potekel? ker verjetno bi te spustili skoz, če bi lahko pokazal starega, pa da nisi bil v izraelu

to majo zato, da ne more folk, ki je bil v izraelu samo po nov passport it

gafafi pač
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
V tastarmu passportu je bil naveden moj bivši naslov bivanja in sklepam, da to tudi preverijo na veleposlaništvih. Zato sem se odločil za novega. Pač sedaj vem, da je pametno imeti vse papirje up-to-date.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Sicer malo pozno, a vseeno. Jaz sem za libijsko vizo rabil cca en teden. Je pa bilo treba pred tem še dati prevesti potni list v arabščino.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
dvomim da bi tezili zaradi starega naslova. Ali pa da bi se za kak teden nazaj prepisal na prejsnji naslov
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj tudi to se mi zdi čudno. Malo še zastopim kako šengensko kontrolo na evropskih mejah, da bi imela up-to-date podatke, ampak Libijci?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Problem je, ker je na starem naslovu sedaj avtocesta
grin1.gif

A nisi ti neke vrste gradbenik? To potem ni problem, ampak referenca za Libijce
grin1.gif