Vpis v Register dejanskih lastnikov - kazni

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.666
6.226
113
Hja, to je dvorezen meč. Morda kaj dosežeš, ampak bodi prepričan, da bo davčna potem imela tvojo firmo "na piki" in znajo najti še kaj. Jest bi na tvojem mestu požrl in bil v prihodnje pač bolj pozoren.
Da bi davcna imela tvojo firmo na piki, bi te moral imeti na piki nekdo tam zaposlen. To pomeni da bi se mu dalo delat. Ce bi se mu dalo delat, bi si pa bolj smiselne zadolzitve nasel kot pa imet nekoga na piki :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
V balkanlandu si
Da bi davcna imela tvojo firmo na piki, bi te moral imeti na piki nekdo tam zaposlen. To pomeni da bi se mu dalo delat. Ce bi se mu dalo delat, bi si pa bolj smiselne zadolzitve nasel kot pa imet nekoga na piki :)


V Balkanlandu si.
Za podjebavanje se vedno najde čas. Obenem pa se lahko še pohvali da dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Takšnega odvetnika boš pa težko našel...
Sicer pa, a ni reklamiranje odvetnikov sploh prepovedano?
Pred leti je večina odvetnikov za odškodnine delala po tem sistemu. Toliko % od pridobljene odškodnine pripada njemu in konec.
Tukaj se ve kakšna je kazen, naj se zmenita za % in gasa. Če je odvetnik prepričan v svojo prav, potem ne vidim težave.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Aha - če pa s pritožbo ne uspe, pa je kazen “enkrat večja”, ker gre polovička.

Drugače pa sem pa mnenja, da bi pritožba morala uspeti, ampak verjetno šele na zadnji inštanci, kar pa potegne kar precej tožarjenju s sabo.

Je pa to tipično slovensko - s pravilniki, ali kakšnimi drugimi podzakonski akti, se vse prevečkrat “obračajo” zakoni in tu bi moral nekdo naresti konec. Če se pojavi na kakšnih volitvah ima takoj moj glas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.666
6.226
113
Pred leti je večina odvetnikov za odškodnine delala po tem sistemu. Toliko % od pridobljene odškodnine pripada njemu in konec.
Tukaj se ve kakšna je kazen, naj se zmenita za % in gasa. Če je odvetnik prepričan v svojo prav, potem ne vidim težave.
Ja ampak procenti so zraven obicajne tarife. Kot nagrada.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Imel opravka z dvema odvetnikoma, oba samo procente! Nobene tarife.
Pravzaprav eden ni nič zrihtal v pol leta in ni nič dobil. Drugi je zrihtal in je dobil.
Je pa prvi hotel imeti precej več kot drugi.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.387
5.368
113
AJPES je danes razposlal obvestilo. Namesto da bi to že sami naredili za novoustanovljena podjetja.

ajpes rdl.png
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ni mi jasno kdo je danes v ajpes lastnik in jutri rdl dejanski lastnik?

kaj je fora prepisovanja podatkov v novo tabelo, ko se lahko naredi insert funkcija, če že rabijo novot abelo, ker je view problematičen.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
ni mi jasno kdo je danes v ajpes lastnik in jutri rdl dejanski lastnik?

kaj je fora prepisovanja podatkov v novo tabelo, ko se lahko naredi insert funkcija, če že rabijo novot abelo, ker je view problematičen.

Sej veš kako je... ne sprašuj preveč... ni pomembno... glavno da je to nujno obvezno in nekateri nismo naredili in so se lahko kazni razposlale. Ne morem oporekati, da je bilo premalo časa :(

No sedaj sem seveda PREPISAL podatke še v ta register in čakam naslednjo modro kuverto. Mogoče se pa še najde kak register, kamor nisem vpisan.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
"Dejanski lastnik" je mogoče v tem kontekstu ne najbolj posrečen prevod angleške besedne zveze "ultimate beneficial owner".
In lastnik v poslovnem registru ni nujno UBO. Slednji je po pravilu fizična oseba, ki obvladuje podjetje (ali verigo), pa niti ni nujno da je lastnik v pravem pomenu besede.
Če zanemariva skrivalnice, ki so bile prvotni razlog za uvedbo tega registra (kar btw ni zraslo na slovenskem zelniku), je enostaven primer Softi Trade doo, katerega lastnik, naveden v poslovnem registru, je Softi Holding ltd. Lastnik holdinga pa je softi asfalter.
V poslovnem registru je torej naveden Holding, v RDL pa je tvoje ime.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
ne sej pri nekih zapletenih zgodbah je tole mogoče še razumljivo. Ampak pri društvih, kjer je določeno, da se vpisuje predsednika, in pa pri enoosebnih družbah je pa tole res malce brezvezno delo.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
ne sej pri nekih zapletenih zgodbah je tole mogoče še razumljivo. Ampak pri društvih, kjer je določeno, da se vpisuje predsednika, in pa pri enoosebnih družbah je pa tole res malce brezvezno delo.
Tell me about it... od lanskega leta sem dejanski lastnik taborniškega društva, ki je bilo ustanovljeno precej pred mojim rojstvom :rolleyes: