Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Nemški podkancler deli nasvete državljanom:

Njemački vicekancelar građanima: Tuširajte se kraće, a zimi nosite džempere i debele čarape


Ter nov problem (Nemci bi šli nazaj na zeleni premog), a šef ne dovoli
PREDSEDNIK SAD DŽo Bajden ne vidi nastavak ulaganja u fosilna goriva kao pravi put, rekao je koordinator za strateške komunikacije Saveta za nacionalnu bezbednost Bele kuće DŽon Kirbi.
V prevodu: zmrzujte in kričite 'slava ukr' še naprej.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
EU je eno, ostajajo se Kitajci in ostali, ki bojo Ruse drzali gor. In kar dela trenutno EU, je to, da dusi svoje drzavljane. Rusom ne skodi. Ttg z gorivi sluzi rekordne zneske.

Ce ze, bi bil potreben celovit in "uigran" response celega sveta, drugace je to samo prst v rit, obliz na odtrgano nogo.
Lepo je rekel indijski minister:
Evropsko razmišljanje je: težave tretjih držav so njihov problem, težave Evrope pa so problem celega sveta.

In zdaj "tretje" države enako razmišljajo: težave z Ukrajino in rusi so evropski problem, drugih se ne tiče.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Lepo je rekel indijski minister:
Evropsko razmišljanje je: težave tretjih držav so njihov problem, težave Evrope pa so problem celega sveta.

In zdaj "tretje" države enako razmišljajo: težave z Ukrajino in rusi so evropski problem, drugih se ne tiče.
Še pred naslednjo pomladjo, se jih bo še kako tikalo. Imajo milijardo folka za nafutrat, cene futra pa gredo gor. Prava zabava se pa še niti začela ni. Sedaj jedo še lanske zaloge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Nova pošiljka prispela:
Deepfake?

 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Slo MSM

Se pravi po tej logiki, Zahod lani iz Afganistana ni bežal tako da se je kar kadilo za njimi, ampak so se samo taktično umaknili in za sabo pustili na milijone vredno orožje. Ukrajinci so evakuaciji in taktičnemu umiku, pripisali popolnoma nov pomen.
Hja, tale finale Afganistana je bil videti vsem zelo čuden in neverjeten. Njegova skrivnostnost pa se je samo še povečala čez 6 mesecev In ga lahko gledamo v povsem drugi luči. Ja, zelo se je mudilo in upalo na najboljše. Povsem mogoče je bil v načrtu že nov plan. Možnost da je v resnici šlo za taktični umik sploh ni majhna.

Zdi se mi, da gledamo vse to dogajanje pravzaprav iz napačnega zornega kota. V ozadju je samo ena stvar in to je boj za naravne vire. In to ne kar počez za vse. Gre samo za enega : ENERGIJA. Saj na koncu koncev je logično. Lahko imaš znanje, ljudi, zlato, vse ostalo kar si zmisliš. Če nimaš energije ki poganja tovarne, stroje, traktorje, ( in seveda vojsko, hehe ) ti ostalo ne koristi kaj prida. In to je glavni cilj. Kako zagotoviti kontrolo nad izvori energije z čimvečjim obsegom. Ostalo pride samo po sebi. Mad Max scenarij v vsej svoji lepoti.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Kyiv has been hit by several explosions this morning, the city's mayor Vitali Klitschko said on the Telegram messaging app.

There is no further immediate information on the cause of the blasts in the Shevchenkivskiy district of the Ukrainian capital, or whether there are casualties.

Čas je da tudi ukrajina dobi 300km domet rakete?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ne, ljudstvo si ni želelo Zelenskega in njegovega priključevanja NATU. Ampak so pač padli na dober marketing na volitvah.
In ja, ZDA so zamešale ves drek. Pod kribnko izvažanja demokracije. Kot že mnogokrat videno.
V resnici pa samo rinejo naprej svoje multinacionalke, da dobijo resurse, al pa vojno, da prodajajo orožje.
A veš, koliko je za američane vredno eno ukrajinsko življenje? Natančno toliko, kot ima kupne moči. Kar je pa bore malo.
Dokler ni bil joe precednik je bil mir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne, ljudstvo si ni želelo Zelenskega in njegovega priključevanja NATU. Ampak so pač padli na dober marketing na volitvah.
In ja, ZDA so zamešale ves drek. Pod kribnko izvažanja demokracije. Kot že mnogokrat videno.
V resnici pa samo rinejo naprej svoje multinacionalke, da dobijo resurse, al pa vojno, da prodajajo orožje.
A veš, koliko je za američane vredno eno ukrajinsko življenje? Natančno toliko, kot ima kupne moči. Kar je pa bore malo.
Nič novega s strani ZDA...
Zelenski pa, ah, je pač postal "medijska zvezda", to je treba priznat... Lepo se prodaja... Kaj pa prodaja, pa je...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ti to resno ali se upam da samo malo hecas na čuden nacin. Vsak razumen clovek si ne želi da ta konflikt eskalira. Se posebej ne z nepotrebnem vmešavanjem .
Spravit vse za pogajalsko mizo in najti resitev. Ne pa uporaba nuklearnega orožja itd...
A to si mislil - spravit za pogajalsko mizo Putina, Lavrona in še kake visoke Ruse in jih pobit?
To bi, žal, bila edina hitra rešitev...
Pogajanja "kar tako" so nonsens...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in darjan

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
hudič je, če od scenarija do produkcije filma 2 leti in se vmes začne vojna. Nekaj, kar so 2020 vsi vedeli da je res, je treba prekriti:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ja ker ostali predsedniki niso bili taki pusici pa je putin vedel da se nima za igrat
A ni Putin samo rabil čas, da se “pripravi”?
Ti to resno ali se upam da samo malo hecas na čuden nacin. Vsak razumen clovek si ne želi da ta konflikt eskalira. Se posebej ne z nepotrebnem vmešavanjem .
Spravit vse za pogajalsko mizo in najti resitev. Ne pa uporaba nuklearnega orožja itd...
A si videl, komu sem odgovarjal? Potem ti je jasno ali sem resno mislil ali ne. In ne, nisem.
Pogajanja? Kakšna pogajanja? Očitno si to nobena stran ne želi, tako da to je to. Bomo pač manj se vozili in jedli potico namesto kruha, ker očitno se to sranje ne bo kmalu nehalo.
Sem upal, da bodo Rusi Putina sami obesili pred Kremljem. Sedaj upam samo še, da crkne od bolezni čimprej. Čeprav se bo potem šele videlo, če bo naslednjik kaj boljši. Za svet bi verjetno bilo še najbolje, da se generali in bogataši med sabo udarijo in bi tako imeli opravka nekaj časa med sabo.
Z Rusi pa verjetno itak nobena resna država in podjetje ne bo več delalo resnega posla v smislu tovarne in razvoja. Bo Rusija verjetno postala le še izvoznica surovin.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Konec

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ena popolnoma brezsmiselna drzava ,en popolnoma brezsmiseln zapit narod terorizira cel svet. Drzava kjer 80% ljudi se ni videlo straniscne skolke , vecina ne ve kaj je asfalt ,drzava ki ni sposobna izdelati tetrapakov za sok ,papirja za ritobris ,drzava ki ni sposobna sestaviti samokolnice , drzava ki ni sposobna enega avta spraviti skupaj....ta teroristicni skupek ustrasije G7 z sranjem raket po Kijevu.... A ni skrajni cas da civiliziran del sveta nekaj naredi v tej smeri ?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ne, ker to bo potem spet vmešavanje Amerike in ne vem koga še.
Kot Putinoljibci pošejo: Ukrajinci bi morali lepo hlače dol, rit gor in to je to. Pa še vazelin uporabit, da bi bilo lepše. Potem pa isto zgodbo ponovit še ostali. Čez x let, ko bi se Putin spet pripravil.
 
  • Haha
Reactions: jonny77
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.